İMZA KAMPANYASI

Yonghwa, İdollerden Birçok Şarkı İsteği Alıyor


CNBLUE’nun lideri Jung Yong Hwa, şarkı besteleme yeteneğiyle biliniyor. Kendi albümleri ve FNC Entertainment’tan arkadaşları için birçok şarkı yazdı.

Grubun 14 Ocak’ta yayınlanan yeni albümü RE:BLUE’nun çıkış şarkısı I’m Sorry, Jung Hyon Hwa tarafından yazılıp bestelendi. Dört yıl sonunda, kendi bestelerinin çıkış şarkısı olarak seçilmesi, ajansının Jung Yong Hwa’nın yeteneğini fark ettiği anlamına geliyor. Şarkı şu anda online müzik listelerinde ilk 5 sırada ve bu şarkıların kitlelerce beğenildiği anlamına geliyor.

FNC Entertainment’ın desteği sayesinde, Yong Hwa 2012’nin ikinci yarısında, müzik bestelemeye odaklandı. Bu dönemde Juniel ve AOA için şarkı yazdı ve “Hayatımda ilk defa, şarkı yazmanın acısını hissettim” dedi.

Jung Yong Hwa’dan şarkı isteyen K-pop endüstrisi temsilcilerinin sayısı artıyor. Bazı kıdemli (CNBLUE'dan daha önce çıkış yapan sanatçılar) ve astlar (CNBLUE'dan sonra çıkış yapan sanatçılar) ondan ödül törenlerinde kendileri için şarkı yazmasını istedi. Yong Hwa, “Geçen sene bir ödül töreninde, TVXQ üyesi U-Know Yunho’yla karşılaştım ve benden TVXQ’nun 10. yıl dönümü albümleri için bir şarkı yazmamı istedi. ZE:A üyesi Hwang Kwang Hee de bunu istemişti” dedi. Diğer idoller de Yong Hwa’dan, ajansın CEO’su ve temsilcileri aracılığıyla şarkı istedi. Yong Hwa, “İnsanların benden şarkı istemeleri harika bir şey. Ama hala başkalarının albüm yapımcılığında yer almak beni hala gergin hissettiriyor” diye ekledi. 

Jung Yong Hwa; Juniel ve AOA için ballad ve dans şarkıları yazdı. O, yeni tarz şarkı yazmaktan keyif alıyor. O, müzik yapma konusundaki tutkusunu gösterdi ve “Astlarım için şarkı yazmak, eğlenceliydi; çünkü çeşitli tarzda şarkılar yazdım. Bir sürü şarkı yazmaya devam etmek istiyorum” dedi.

*Siteden yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak/Source: @koreanupdates
Çeviri: @CNBuSrang @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder