İMZA KAMPANYASI

16.01.2013 Hayran Anısı: SBS Ingigayo Çekimleri16 Ocak saat 21:00 SBS Ingigayo ön çekimleri

'Coffee Shop' ve 'I'm sorry' bu hafta için bitti. Yakında 'I'm sorry' 2. hafta için devam edecek.

Tüm üyeler yeni saç stilleri ve TV programı için yapılan makyajlarıyla oldukça yakışıklı görünüyordu. Yonghwa kuaförde saçlarının boyanması için 7 saat oturup beklediğini söyledi. Bunun saçını ilk defa renklendirişi olduğunu, saçındaki siyah rengi değiştirmek için sarıya boyadığını söyledi. 

Jonghyun siyah saçıyla alçıdan bir figür gibi daha da beyaz görünüyordu.
Ben Minhyuk'un hemen arkasında oturuyordum. Çok zayıf, kilo alması gerekiyor. Minhyuk, "Arkamda hayranlar olduğu için çok utanıyorum" dedi. 
Jungshin modaya çok uygun giyinmişti. "I'm Sorry" performansında fötr şapka giydi. Coffee shop ve I'm sorry'nin birçok kısmında şarkıyı söyledi.

Coffee Shop performansında %100 canlı olarak duyabiliyordum. Muhteşemdi, CD versiyonundan çok daha iyiydi. Yonghwa Coffee Shop sırasında çok fazla dansetti. Bu şarkıyı konserde dans edebilmek için bestelemiş olmalı.

Mola sırasında farklı türlerde bir çok doğaçlama şarkı söylediler. Kendimi çalışma odalarında gibi hissettim. Jonghyun tek başına gitarını çalarak  iki şarkı söyledi. Nerdeyse tümünü, yavaşça yumuşak sesiyle söyledi. Kulaklarım eridi.

Yonghwa'ysa molada daha çok terini kurulamakla meşguldü. Jonghyun pek terlememişti, o yüzden bir şey yapmadı. Sahnenin kenarına oturdu. Hayranlara çok yakındı, isteseler ayağına dokunabilirlerdi. Sadece hayranların yüzlerine bakıyordu, baktığı hayranlar için bu biraz utandırıcıydı.

Hayranlar alelacele Running Man'den 'Yogurt ajumma~' şarkısını söyledi, garip bir step dans yaptı. Ve Yonghwa şarkıyı gitarıyla çaldı, hayranlar da onunla birlikte söyledi.

Yarın (17 Ocak'ta) music core için 'Where you are' ön çekimleri var! Bu yılın ilk yarısında Seul'de konser olacak.

Çekim yerine 500 kişi girebilecekti, ama sadece 400'ü geldi. Yarın gene 500 kişilik, lütfen gelin!

Bugün 17:00'de başladı ama 22:30'da bitti. Yarın 21:00'de başlayacak. Çok geç olduğu için şikayet ettik. Yonghwa personele niye bu kadar geç saatte yaptıklarıyla ilgili bozuk attı. 

Jonghyun, "İzin almak için ailelerinizi aramalı mıyım? Eğer gelemezseniz yerinize arkadaşlarınızı göndermelisiniz." dedi.

16 Ocak ön çekimlerinden sonraki mini hayran buluşması:

Bize kalplerimizi ısıtan bir çok şey söylediler. Gençler ve sevimli görünüyorlar. Ama aslında olgun ve düşünceliler. Yoğun programlarıyla çok dolular, ama tüm yorumları okuyorlar, her şeyi biliyorlar.

Yonghwa, "Lütfen gitar soundu şöyle, gitar soundu böyle gibi kötü niyetli yanıtları önemsemeyin. Biz müziğimizin onlardan (*söylediklerinden) daha iyi olduğunu biliyoruz. Bu albüm için hayatımı riske attım. Ama liste sıralamalarını gerçekten umursamıyorum. Bana ait isim şarkısının tanıtımını yapabildiğim için çok mutluyum. O yüzden rahatlayın ve tadını çıkarın."
Jonghyun, "Lütfen hayranlar arasında tartışma yaratmayın, biz aynen böyle birbirimize yakınız."

"BOICE'ların hangi özelliği diğer hayran klüplerinden daha iyi?" diye sordular.

Jungshin, "Söylerken bize eşlik etmeleri" , Yonghwa "BOICE'lar daha iyi görünüme sahip (gülüyor)" dedi.

Yonghwa, "Bu şarkı daha önce söylediğim şarkılara göre daha yüksek notalara sahip, söylemesi zor. Ama TV şovunda kendi şarkımı söyleyebildiğim için çok mutlu oldum. Bu yüzden çok sıkı çalıştım. Boğazım bu yüzden acıyor. Sözleri karıştırdım, ama sebebi şarkıya yeterince çalışmadığım için değil. Bildiğiniz gibi çok fazla şarkıya söz yazdım ve kafamda çok fazla şarkı sözü var."
Minhyuk, "Söz yazamayanlara göre çok daha iyisin." dedi.

Minhyuk bu mini hayran buluşmasının sunucusuydu. Acele etti, diğer üyeler daha yavaş gitmesini söyledi. Minhyuk, "Öyle yapmak istiyorum, ama diğer insanlar (SBS görevlileri) beni acele ettiriyor. Kafam karıştı."

Hayran sorusu: "Jonghyun (Go Show programında) düşme yöntemi gösterdiğinde canı yandı mı?"

Minhyuk ve Jungshin soruya sesli güldü. Jonghyun, "Ölümüne acıdı." dedi.

Yonghwa, "Simpsons'ları çok seviyorum. Simpsons dünyasında yaşamak istiyorum. Bana cennetmiş gibi görünüyor." dedi.

Hayran sorusu: "Eğer tekrar doğsaydınız, kim olmak isterdiniz?"

Minhyuk hemen cevap verdi, "Yonghwa hyung! Ama aynı zamanda Jungshin'in boyuna ve Jonghyun'un yüzüne sahip olmak isterdim. Eğer sadece birini seçmem gerekirse, Yonghwa'nın yeteneğini seçerdim."

Jungshin, "Tekrar kendim olmak isterdim." 
Yonghwa ve Jonghyun da "Ben de kendim olmak isterdim." dedi. Yonghwa bağırdı, "İki oy aldım!"
Jungshin Minhyuk'u "Kendine daha fazla güvenmelisin" diyerek kınadı.

Hayran sorusu: "Şu anda telefonunuzun çalma melodisi ne?"

Yonghwa, Jonghyun ve Minhyuk telefonu aldıklarında ayarlı olan orjinal tonu kullanıyor. Ringtone'u nasıl değiştireceklerini bilmediklerini söylediler.
Sadece Jungshin'in Galaxy telefonu var. Bu sabah melodiyi "I'm Sorry" olarak değiştirdiğini söyledi. Düne kadar başka bir şarkıcının şarkısıymış. Ama "Bu bir sır" diyerek ne olduğunu söylemedi.
Yonghwa, "Iphone bana yetiyor da artıyor." dedi.
Minhyuk, "Sanırım telefonumda orjinal melodisi duruyor. Ama birisi beni arayana kadar melodiyi nasıl duyabilirim?"

Son bölümlerde Jungshin dizide duygusal sahneler canlandırdı. Sungjae (*Jungshin'in dizideki adı) doğumundaki sırrı keşfediyor. Bu sahneyi Japonya'da çalışmış. Abilerinin önünde çalışmaktan utandığı için lavaboda çalışmış. Yonghwa Simpsons'ları izliyormuş. Jonghyun yatakta uzanıyormuş. Aniden lavabodan Ahhhhh diye ses gelmiş. Bu olaydan sonra Jungshin'in yeni lakabı  'Gam Jung Shin' (Duygusal Shin) olmuş.

Hayran sorusu: CNBLUE'nun müzik danışmanı kim?

Jungshin, "Bu komik değil. Komik birşeyler sorun" dedi. Jonghyun, "Müzik danışmanımız kendi grup üyelerimiz" dedi.

Hayranlar, "Yarın çekimden sonra ya trafik durursa?" diye sordu.

Yonghwa, "Size taksi tutacağım. Oppa zengin" dedi.

Minhyuk, "Coffee Shop'tan beklentim yüksekti, her seferinde yeni bir düzenlemesi ortaya çıkıyordu. Şarkıyı ilk duyduğumda isim şarkısı olduğunu düşündüm. Maalesef 2. şarkı oldu. Bu albümdeki tüm şarkılar içinde ilk Coffee Shop yapıldı. Bu albümdeki bütün şarkılar çok fazla çalışma sonucu yaratıldı. Biz bu albüm için hayatlarımızı riske attık."


Yonghwa çok fazla konuşunca Minhyuk onu durdurdu. "Sesini fazla kullanmamalısın." (Bugün Yonghwa'nın boğazı iyi değildi)
"Yonghwa hyung, boğazın iyi değil, eğer konuşmaya devam edersen endişeleneceğim."
Yonghwa, "3 yıllık çalışmadan sonra, ustalaştığım tek şey konuşma."
Jungshin, "Yalan söylemede de ustalaştın." dedi.

Yonghwa, "Dünya turu Seul konseri için bir hazırlık" dedi. Jungshin hayranlara, "Sizce dünya turundan sonra durmalı mıyız?" diye sordu.

Jonghyun baş gitaristti ve Yonghwa da ona eşlik ediyordu. Tüm performans boyunca Yonghwa'nın yüzüne baktı, gitarını Yonghwa'nın dudaklarının temposuna göre çaldı. Yonghwa'ya bakarken yüzü çok tatlıydı. Her şarkıdan sonra Yonghwa'ya geldi ve ciddi bir yüzle bir sorun olup olmadığını kontrol etti. 

En başta Yonghwa Ingigayo'nun yönetmenini hayranlara tanıttı. "I'm a Loner'la debut yaptığımızda Ingigayo'nun yönetmeniydi. Şimdi comeback yaptık ve onu gene Ingigayo'nun yönetmeni olmuş olarak bulduk. Doğumgünü benimkiyle aynı ve o da gitar çalıyor. Bir keresinde Ingigayo'da onun büyük kırmızı gitarıyla çalmıştım. Gitarın adı Cherry'di." (Ingigayo'nun son sahnesi Love'ı o gitarla çalmıştı)

*Siteden çeviri çıkarmak, alıntı yapmak yasaktır.

Anlatım sahibi/ fan acc. cr.: @saturnkr
Kaynak/Source: 1 & 2 & 3 
Çeviri: cage208 @TurkishBoice0 yorum:

Yorum Gönder