İMZA KAMPANYASI

CNBLUE, FTISLAND Hakkındaki Düşüncelerini Anlattı


İdol grup CNBLUE, aynı şirketten arkadaşları FT Island hakkında konuştu.

FT Island 2007’de 5 kişilik bir grup olarak çıkış yaparken, CNBLUE 2010 yılında 4 kişilik bir grup olarak çıkış yaptı. Her iki grup da bir idol ve grup olmanın kesiştiği yerde, bir idol grubun negatif yönüyle ardı arkası kesilmeyen mücadeleler verdi.

İlk olarak CNBLUE üyesi Lee Jong Hyun, FT Island’ı şüphe götürmez yetenekli bir grup olarak tanımladı. “Her zaman konserleri beni etkiler” dedi ve ekledi “Onlar bizden daha deneyimli bu yüzden iyi olmasalar garip olurdu. Bir aile üyesi olarak, FT Island’ın hak ettiği değeri alamadığını görünce kalbim kırılıyor.”

Kang Min Hyuk ekledi, "Bizden çok daha fazla konser verdiler ve onlardan öğreneceğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum."

Jung Yong Hwa, “Biz tamamen farklı tarzda müzik yapıyoruz ama birbirimizin performanslarında çok eğleniyoruz. FT Island bizde olmayan özelliklere sahip. Birbirimizi anlayabiliyoruz; çünkü biz bir aileyiz ve grubuz.(*müzik yapan, müzik aleti çalan grup)” dedi.

Daha sonra Yong Hwa kendisini ana vokal Lee Hong Ki ile kıyasladı.

“Hong Ki’nin en büyük avantajı hiçbir enstrüman taşımadan sahnede rahatça koşturabiliyor olması. Onun çok enerji saçmasını seviyorum. O gerçekten formunda ve hiç yorulmuyor. Bence onu "tembel dahi" diye adlandırabiliriz. Gerçekten yetenekli ve ne zaman tutkulu bir ballad veya bağırdığı (çığlık attığı) şarkılar söylese onu kıskanıyorum. Diğer taraftan ben, hareketli şarkıları tercih ederim” dedi.

Yong Hwa ayrıca değişik şarkı söyleme tarzlarına da değindi. “Sık sık hangi şarkı kimin için daha uygun diye konuşuruz. Bir kere FT Island ve biz farklı tarzlara sahibiz. FT Island seyircilerle zıplamakta ve iletişim kurmakta daha iyi. Ama biz dördümüz sahnede bir bütünken en iyisiyiz. Bu yüzden sahnede koşturmaktansa bir arada kalmamız daha iyi.” dedi.

- Peki FT Island ve CNBLUE’nun birlikte sahne alacağı performansı dört gözle bekleyebilir miyiz?

Lee Jong Hyun: “ Biz bunu geçen yıl bir kez denedik; ama çok iyi olmadı. Zıtlıklarımıza rağmen arkadaş olabilmemiz ve sık sık birbirimizle konuşabilmemiz olağanüstü bir şey. Yakında birlikte performans sergilemeyi planlıyoruz.”

*Siteden yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Çeviri: unDineee@Turkish Boice
Düzenleme: CNBuSrang@TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder