İMZA KAMPANYASI

CNBLUE Üyelerinin Müzik Tercihleri


CNBLUE'nun Tercihi: Oasis - Supersonic

Yonghwa: Oasis'in en iyi şarkısı. Gitar rifi çok çekici. Bu şarkıyı dinlerken kendimden geçiyorum. 'Supersonic' güçlü ve sert. "İşte bu rock" diye gösteriyor.

Jungshin: Bu şarkıyı dinlerken sanki önümde performans sergiliyorlarmış gibi hissediyorum. Bu şarkıyı yüksek sesle dinliyorum. Bir seyirci oluyorum, bir seyirci gibi hissediyorum, bir seyirci gibi keyif alıyorum. Gözlerimin önünde performans sergilediklerini hayal ediyorum.

Jonghyun: Böyle güçlü bir müziği/sesi stüdyo albümüne koymak zordur. Tabi ki onlar en harika grup, onlardan öğrenilecek çok şey var. Bu benim için iyi bir çalışma. Grubun coolluğunu(*havalı) gösteriyorlar. Stüdyo albümleri konser albümü gibi.

Minhyuk: Basit ritm, güçlü ve engel tanımayan vokalin birleşimi ile en harika şarkı. Sert müziğin sadece sert müzik olmadığını gösteriyorlar. Basit bir ritmle zenginliği gösteriyorlar.


Yonghwa'nın Tercihi: Bruno Mars - Young Girls

Bruno Mars'ı eskiden beri beğeniyorum. O hem şarkı sözü yazarı hem de şarkıcı. Son zamanlarda, onun en mükemmel vokal olduğunu düşünüyorum. Bütün şarkılarını seviyorum. [Unorthodox Jukebox] son albümü. Öncelikle, 'Treasure' dikkatimi çekti. Bu albümü dinledikçe, 'Young Girls' kalbime yerleşti. O zamandan beri, bu şarkıyı dinliyorum. 'Young Girls' şarkısını ilk dinlediğimde, aranjmanın çok zor ve eski şarkılardan farklı olduğunu hissettim. Şöyle düşündüm, "O çok açgözlü olabilir."
Ama dinledikçe, (şarkıya) daha çok aşık oldum. Çok bağımlılık yapıcı. Ve "Bu şarkıyı canlı söyleyebilir mi?" diye merak ettim. Bu yüzden, Youtube'da aradım ve canlı söylediği videolarını izledim. Tekrar harika bir vokal olduğunu anladım. Hem eğlenceli hem de hüzünlü şarkılarda ifadeleri çok iyi. Onun hüzünlü sesini çok seviyorum. Sürekli dinleme sebebim bu. Olağanüstü bir sesi var. Onun kadar iyi şarkı söyleyebilmek istiyorum.

Jonghyun'un Tercihi: One Ok Rock - Notes'n'Words

One Ok Rock'la bir ilişkimiz var. Onlarla tanıştık, onları seviyorum. Notes'n'Words şarkılarını ilk defa konserlerinde duymuştum. O zaman yeni bir şarkıydı. Şarkıyı o kadar çok beğendim ki  eve gider gitmez araştırdım ve tekrar dinledim ve şarkıya daha çok aşık oldum. Bu şarkı bir Japon grubun; ama Korece şarkılar gibi pop hissi de var. Bu yüzden Koreli insanların kolayca dinleyebileceği bir şarkı. Sözler, Koreli hisselerle iyi uyum sağlıyor. One Ok Rock'ı Japonya'ya gittiğimizde tanımaya başladım. Notes'n'Words gibi ballad şarkılarını da sert rock şarkılarını da çok severim.
Son zamanlarda, arabada ve yurtta ne zaman vaktim olsa Notes'n'Words şarkısını dinliyorum. Üyeler bu şarkıyı dinlemekten sıkıldı.
One Ok Rock sahnede eğlenebiliyor. Yaşları bize yakın. Performanslarını izlemek benim için iyi bir çalışma oluyor. Müzikten keyif alıyorlar.
Fırsatınız olursa, umarım konserlerini izleyebilirsiniz.

Minhyuk'un Tercihi: Coldplay - The Scientist

Coldplay benim en sevdiğim grup. Coldplay gibi İngiliz grupları severim. Coldplay'in müziği kolay dinlenilir ve benim çalmak istediğim müzik.

'The Scientist' en sevdiğim Coldplay şarkılarından biri. While You Were Falling in Love filmini izlerken, bu şarkıya aşık oldum. 'The Scientist' şarkısı filmin sonunda çaldı. Bu şarkıyı çok iyi biliyordum; ama bu filmde duyunca, sanki ilk defa dinliyormuşum gibi hissettim. Filmi de çok beğendim. En sevdiğim şarkı heyecanımı ikiye katladı.

Şarkının klibi sözlerinin anlamını gösteriyor. Geçmişe dönüyor ve eski sevgilisiyle olan anılarını hatırlıyor.

Bu şarkı şimdiki gibi soğuk havalara çok uygun. Akustik hisler, sıcak duygular getiriyor.

Jungshin'in Tercihi: Maroon 5  - Just a Feeling

Maroon 5'i çok severim ve sık sık şarkılarını dinlerim. 'Just a Feeling' en sevdiklerimden biri. Bu müziğin yalnızlık hissini seviyorum.

Sesini de seviyorum. Bunun bir aşk itirafı olduğunu düşünmüştüm; ama sözlerini gördükten sonra, bir erkeğin kız arkadaşıyla ayrıldıktan sonraki hüzünlü duyguları (olduğunu anladım). Bu şarkıya karşı hissettiklerim, sözlerini görmeden önce ve gördükten sonra tamamen farklıydı. Eğer kız arkadaşımdan ayrıldıktan sonra tekrar dinlersem, bu şarkıya karşı hissettiklerim yine farklı olur. 

Şarkının sözleri çok gerçekçi, benim de başıma gelebilir. Benim yaşadığım bir şey değil; ama sanki ben de böyle bir şey yaşamışım gibi hissediyorum. Hüzünlü bir şarkı olsa da bu adamın hislerini takip etmek istiyorum. Bu şarkı bende biriyle çıkma isteği uyandırıyor.


*Siteden yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak/Source: @saturnkr
Çeviri: @CNBuSrang @TurkishBoice

2 yorum:

Maroon 5- Just a feeling ben de çok seviyorum prensim ya <3

Jh , ben One Ok Rock la tanıştırdığın için teşekkürler her şarkısı harika bu grubun mavilerden iyi olmasın ^^ http://www.youtube.com/watch?v=NouEgC8RtxE Bu şarkıyı da dinlemelisiniz zaten gene JH tavsiye etmişti ^^

Yorum Gönder