İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) RE:BLUE'daki şarkıların hikayeleriYonghwa: Dar görüşlü bir erkek, kız arkadaşı tarafından terk edilmiş ve küplere binmiştir. Genel olarak rock unsurları eklenmiş bir pop şarkı. Bir band üyesiyim ama dans, elektronik gibi çeşitli müzikleri severim. Bu yüzden, onları da eklemeye çalıştım.Coffee Shop, Yonghwa ve Jungshin bir gece Hongdae'ye gittiklerinde doğdu. Geçen sene Jonghyun ve Minhyuk dizi çekimleriyle meşgulken, yapacak bir şeyleri olmayan Yonghwa ve Jungshin her gün sabahın erken saatlerinde kafeye gidiyorlarmış. Yonghwa bu dünyada çok çeşit insan olduğunu fark etmiş ve bu şarkıyı yazmış.

Yonghwa: Americano'yu çok seviyorum. Yorgun olduğumda, sadece kahveyi koklayarak bile daha iyi hissediyorum. 10 bardak içtikten sonra, kalbim çok hızlı atmaya başlıyor. Sonra "Artık durmalıyım" diye düşünüyorum." diyerek bir kahve delisi olduğunu itiraf etti.

Minhyuk: "En azından gripken içmemesini söylüyorum; ama o yine de içiyor." diyerek endişesini dile getirdi.

Yonghwa: Ben bir kafein bağımlısıyım. Yoseob'un Caffeine şarkısını bile seviyorum. Beast hayranlarının da beni sevmesini istiyorum. 

(Başka bir röportajdan)

Röportaj yapılırken, her üyenin önünde farklı bir kahve vardı. Özellikle Americano Yonghwa'nın önündeydi. Oturur oturmaz yarısını içti. Röportaj bittiğinde, kahve bardağını açtı ve buzu çiğnedi. Yonghwa'nın tersine diğer üyeler bardaklarının yarısını bıraktı. Muhabir, Yonghwa'ya, "Bu albümde Coffee Shop adlı bir şarkı var. Kahveyi gerçekten çok seviyor olmalısın." dedi.

Jonghyun hemen cevap verdi: "Hyung hemen bir kafeye koşacak."

Yonghwa: Coffee Shop şarkısının çıkış noktası Hongdae'deki Kona Beans. Simon D hyung da çok sever. Bu binada bir kafe varsa, kahve alacağım.


Jonghyun: A Gentleman's Dignity dizi çekimlerinden dolayı çok vaktim yoktu. Ama yine de en azından bir tane şarkımı eklemek istedim. Yonghwa hyungun şarkıları güçlü band müziği; bu yüzden taze his veren (rahatlatıcı) bir şarkı yaptım.

Yonghwa: Ben sert minor akorlu şarkıları tercih ederim, Jonghyun ise major akor ve neşeli şarkı bestelemekte iyidir. Albümün ortasında dinlenmesi kolay bir şarkı olmasının iyi olacağını düşündüm.

4. Man Like Me

Man Like Me'nin güçlü bir dans havası var.

Yonghwa: İnternette gezinirken "Naran Namja (Man Like Me)" ifadesinin bir trend olduğunu öğrendim. Bundan ilham aldım ve bu şarkıyı besteledim.

Minhyuk: Bu bir dans şarkısı; bu yüzden midi bateri mi yoksa akustik bateri mi kullanmalıyım diye endişelendim. Sonuçta, genel olarak midi bateri kulladım ve aralara biraz da akustik bateri kattım. Bence iyi uydu.


La La La etkileyici piyano melodisiyle sakin bir şarkı.

Yonghwa: 'Just Please' ile benzer hissi veren bir şarkı yapmak istedim. Yağmurlu günleri çok severim, bu yağmurlu günlerde dinlemek için en uygun şarkı.


Where You Are, daha önce Japonya albümünde vardı ve bu albüm için tekrar İngilizce kayıt edildi.

CNBLUE bu şarkıyla, Oricon haftalık müzik listesinde 41 yıldan sonra birinci olan ilk yabancı grup oldu.

Jungshin: Bu şarkı, grubun güçlü yapısını gösteriyor. Bu şarkının Kore'de de promosyonunu yapabildiğimiz için çok mutluyum.

*Siteden yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak/Source: @saturnkr 1 & 2
Çeviri: @CNBuSrang @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder