İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 25: Gülsüm Gürcan


1) Merhaba.... Bize biraz kendinden bahseder misin?

GG : Merhabalar ^^ Ben Gülsüm. 17 yaşındayım. Lise öğrencisiyim ve sınava hazırlanmaktayım. Koyu bir Boice ve Sone'ım. :)

2) CNBLUE'yu ilk ne zaman keşfettin?

GG Geçen yazın başlarında takibe başladım. Ama onları ismen tanımam daha öncesine dayanıyor. Hikayemi kısaca anlatayım;
You're Beautiful dizisinde hiç mi hiç dikkatimi çekemeyen Shin Woo son bölümlerde sahneye çıktı. "Bir insan sahneye bu kadar mı yakışır??" diyerek izledim o anları. Sonra araştırdım ve CNBLUE ismini öğrendim. Ve maalesef o kadarcık araştırmayla kaldım. Sonra Seohyun ve Yonghwa'nın We Got Married programında eş olması vasıtasıyla grubu tamamen tanıdım ve çok sevdim. Zamanında detaylı araştırmadığım için pişman oldum mu? Evet. Açıkçası hala pişmanım. :')

3) CNBLUE'yu sevme sebebin nedir?

GG Tarzları, grup ilişkileri ve şarkıları. Yüzlerce neden sayabilirim ama listenin başını bunlar çekiyor. :)

4) CNBLUE'da olmazsa olmazın kimdir?

GG Hepsinin yeri ayrıdır bende. Bazen Jungshin'i çok severken bazen Jonghyun için ölüyor olurum. :D Ama hiiiç yerinden şaşmayan biri var; Yonghwa.

5) CNBLUE'da favori çiftin kim?

GG Jungshin-Yonghwa. Abi-kardeş olayını çok seviyorum bu ikilinin. ^^


6) CNBLUE'nun seni en çok etkileyen şarkısı nedir?

GG Takdir edersiniz ki birini ötekinden ayırmak çok zor bir Boice olarak. :) Ama One Time diyebilirim şuan. Normalde de en en favorilerim arasındaydı zaten. Bir röportajında da Yonghwa üzgün olduğunda vs. bu şarkıyı dinlediğini söylemişti. İşte o zaman farklı bir anlam kazandı benim için. :)

7) CNBLUE ile ilgili okuduğun ya da izlediğin herhangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne?

GG : BlueStorm konserinde You've Fallen For Me şarkısındaydı sıra, Jungshin bir kısmını söylemek istedi. Yonghwa da kabul etti ve gayet liderliğini belli ederek şarkı söylemeye çabalayan Jungshin'i yönlendirdi. :D Jonghyun tüm odunluğu ile Jungshin'le alay etti. Merhametli Minhyuk'umuz da arkadan vokalde yardım etti Jungshin'e. :D CNBLUE'nun en çok eğlendiğim anıydı. ^^

         

8) CNBLUE’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın?

GG  Aile.9) CNBLUE'nun yeni çıkan albümleri hakkında ne düşünüyorsun? Ve bu albümdeki favori şarkın nedir?

GG : Her Boice gibi heyecanla bekledik. Ve beklediğimizden de fazlasını gördük. :) Bu albümle Billboard listesinde birinci olarak 13 seneye mal ettikleri hayalleri gerçekleşti. O yüzden bu albüm çok çok daha değerli benim için. ^^ Favori şarkım da Coffee Shop. Sırf Yonghwa'nın -ne söylemek istediğini anlamasam da- kelime sonlarında "deuldooo" deyişi için bile olabilir bu. :P

        

10) CNBLUE ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir?

GG : Tabi ki kurdum. :D Şarkı söylemeyi çok sevdiğimden olsa gerek; hep sahnede hayal ediyorum beşimizi. :P Arkada Minhyuk bateri çalıyor. Yanımızda da Jonghyun ve Jungshin gitar çalarken, Yonghwa'yla biz gözlerimiz birbirine kenetlenmiş şarkı söylüyoruz... Tamam, biliyorum saçma ve imkansız hayallerim var. :D Ama yine de düşünmesi bile çok güzel. ^^

11) Turkish Boice’u ne zaman ve nasıl keşfettin?

GG : CNBLUE'yu takibe aldıktan hemen sonra,geçen yaz. Kendi kendime bir şeyleri anlamaya çalışmak,çeviri yapmak zor geliyordu. Türk hayran sayfalarına da ezelden beridir bir ön yargım vardır. Ama mecbur kalınca bir sayfa arayışına girdim ve nihayet kaliteli bir sayfa buldum dedim. Ve işte buradayım. :)

12) Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor?

GG : Tweet çevirileri. Onlardan gelen mesajları okumayı çok seviyorum. :)

13) Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb. gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler?

GG Ankara buluşmasıyla bunu daha da iyi anladım ki; adminler çok sıcakkanlı ve aile gibi. :) Her sayfada bulunmaz bu özellik. Bu şekilde fazla iyisiniz. Yolunuzdan şaşmayın. :) Turkish Boice hwaiting! :)

14) Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı?

GG : Boice'lar zaten doğru yolu bulmuşlar. Her zaman, hep beraber CNBLUE'yu desteklemeye devam edelim! :) Ve Boice olmayan arkadaşlar, inanın çok şey kaçırıyorsunuz. Elinizi çabuk tutun derim. :)

**Yardımlarından dolayı proje ekibimizden Kang Min Ess'e teşekkürler. ^^

photo cr: parishin

0 yorum:

Yorum Gönder