İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 27: Hatice Yağmur


1) Merhaba.... Bize biraz kendinden bahseder misin?

H.Y. : Merhaba Turkish Boice ailesi. Ben Hatice. 23 yaşındayım. Kahramanmaraş' ta yaşıyorum. Kitap okumayı ve müzik dinlemeyi çok severim. 2 senedir Boice’um.

2) CNBLUE' yu ilk ne zaman keşfettin?

H.Y.Kısaca özetlemeye çalışayım :) Aslında 2 yıl önce ilk olarak Jung Yong Hwa' yı keşfettim. Oda arkadaşım koyu bir Kore hayranıydı. Bir gün eve geldiğimde You're Beautiful' u izliyordu. Birden I‘m a Fool çalmaya başladı. Sese de şarkıya da hayran kaldım. Böylece Jung Yong Hwa’ yı araştırmaya başladım ve bir müzik grubunun olduğunu öğrendim ve CNBLUE’ yu keşfetmiş oldum. Sonradan diziyi de izleyince Jung Yong Hwa’ ya hayranlığım arttı. (Tabii bunda benim 2. karakter takıntımın da payı var.) 


3) CNBLUE'yu sevme sebebin nedir?

H.Y. : Saatlerce yorulmadan şarkılarını dinleyebilmem, canlı performans sergilerken sahnede kendilerinden geçmeleri, çok zor zamanlar geçirmelerine rağmen pes etmemiş olmaları, iyi ve farklı tarzlarda müzik yapmaları ve albümlerde her ruh halime göre şarkı bulabilmem, grup olarak birbirleriyle ilişkilerindeki samimiyet ve saygı CNBLUE’yu sevme nedenlerim.

4) CNBLUE'da olmazsa olmazın kimdir?

H.Y. : Bence CNBLUE’ da üyelerden biri bile eksik olsa o bütünlük bozulur. Bu yüzden 4ü de vazgeçilmezim. Ancak grubu Yong Hwa sayesinde keşfettiğimden onun yeri her zaman ayrı bende. Yani bir Yong Biasım. ^^

cr: Hatice Yağmur
5) CNBLUE'da favori çiftin kim?

H.Y. : Yong Hwa ve Min Hyuk. Yong Hwa ile Min Hyuk‘un birbirleriyle uğraşmalarına çok gülüyorum. 
cr: chocominhyuk
6) CNBLUE' nun seni en çok etkileyen şarkısı nedir?

H.Y. : Bu soru gerçekten çok zor bir soru. Oturup uzun uzun düşündüm ama şarkıların hiçbirini bir diğerinin önüne koyamadım. Favori şarkımı günlük ruh halime göre seçiyorum ve en çok canlı performans şarkılarını seviyorum.

7) CNBLUE ile ilgili okuduğun ya da izlediğin her hangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne?

H.Y. : Bu ara çok meşguller gerçekten. Katıldıkları her programda güldürecek bir şeyler yapıyorlar. FNC Dergisi yapım videosunda oylamalardan sonra Yong Hwa’ nın haline, Music Bank bekleme odasında Min Hyuk’ un mikrofonla ağzına vurmasına,  Idol Atletik Şampiyonası'nda Jong Hyun’ a  ve Jung Shin’ in CECI Ocak sayısı röportajındaki açıklamalarına çok güldüm.

[İzlemek ve okumak isteyenler için: FNC Dergisi yapım videosu, Music Bank bekleme odası, Idol Atletik Şampiyonası, CECI röportajı]

8) CNBLUE’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın?

H.Y. : 6. sorudan sonra bir zor soru daha. CNBLUE’ yu tek kelime ile anlatabileceğim bir sözcük bulamadım. :) Başarı desem tutkunun boynu bükük kalıyor. O nedenle ilk aklıma gelenleri yazayım; Başarı, Tutku, Azim, Yetenek, Sabır, Arkadaşlık, Bağlılık, Uyumluluk…. Bu sözcükler uzar gider. :)

9) CNBLUE'nun yeni çıkan albümleri hakkında ne düşünüyorsun? Ve bu albümdeki favori şarkın nedir?

H.Y. : En son albümümüz RE:BLUE. İlk  teaserları izledikten sonra sanırım daha slow bir albüm olacak diye düşünmüştüm ama beni şaşırttılar. Rock müziğin farklı tarzlarını harmanlayan güzel bir albüm. Şarkıların hepsini çok seviyorum.

10) CNBLUE ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir?

H.Y. : Hepimizin ortak hayali Türkiye’ de konser vermeleri ve konserde 392 konserindeki gibi bir atmosfer olması.(392 ilk izlediğim konserdi ve Boicelarla bütünlüklerinden çok etkilenmiştim). Farklı olarak konserde bir tane Türkçe şarkı söylemelerini hayal ediyorum ancak hala o Türkçe şarkıya karar verebilmiş değilim. ^^ 
cr: cnbstorm
11) Turkish Boice’u ne zaman ve nasıl keşfettin?

H.Y. : 2012 yazında keşfettim. Turkish Boice Boice’luk hayatımda dönüm noktası oldu diyebilirim. Önce Facebook hesabı sonra blog (şimdi site oldu^^). Keşfetmemle birlikte o gün blogda ne var ne yok hepsini okumuştum.

12) Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor?

H.Y. : CNBLUE ile ilgili her şey. 

13) Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb. gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler?

H.Y. : Açıkçası önerebilecek bir şey bulamıyorum. Turkish Boice ekibi çok düzenli bir şekilde çalışıyor. CNBLUE ile ilgili haberleri en kısa sürede önümüze getiriyorlar ve hiçbir haberi atlamıyorlar. Ekibin bu çabası için en içten teşekkürlerimi sunuyorum. 

14) Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı?

H.Y. : Boice’ lara söylemek istediğim şey gerçekten eşsiz bir grubun fandomuyuz ve bu yüzden çok şanslıyız. 

Boice olmayanlar hala neyi bekliyorsunuz anlamış değilim. Çıkış yapalı çok olmamış bir grubun bu başarıları hiç mi dikkatinizi çekmiyor. Sadece açıp bir tane CNBLUE şarkısı dinlemeniz yeterli. Sonra zaten fark etmeden aramızda bulursunuz kendinizi…

**Yardımlarından dolayı proje ekibimizden Kang Min Ess'e teşekkürler. ^^

0 yorum:

Yorum Gönder