İMZA KAMPANYASI

AJ Dergisi Jung Yong Hwa Röportajı


Popüler dört kişilik grup CNBLUE'nun gitaristi ve vokalisti. 'You Are Beautiful' ve 'Heartstrings' dizilerinde başrol oyuncu olduktan sonra oyunculuğuyla tüm Asya'da çok popüler oldu. 24 Eylül'de CNBLUE'nun 5. single'ı Blind Love yayınlandı.

O, bildiğiniz K-Pop idolleri gibi değil. O, bir müzisyen olmayı hedefleyerek band (*müzik yapan, müzik aleti çalan grup) kültürünün yaygın olmadığı Kore'den buraya, Japonya'ya, geldi. Sokaklarda ve live house'larda eğitim gördü ve zorluklar yaşadı. O ciddi bir band çocuğu.

"Japonya'da hayal bile edemeyeceğimiz, benzersiz birçok band vardı. Bu bir kültür şokuydu. Diğer bandleri izleyerek çok şey öğrendim. Hala öğreniyorum."


Japonya'daki eğitim zamanında oyuncu olarak seçildiği dizi You Are Beautiful çok tutuldu. Bunun ardından, Kore'ye döndü ve CNBLUE ile çıkışını yaptı. Shinjuku sokaklarında performans sergileyen band,  'I'm a Loner' ile Kore'deki tüm müzik listelerini salladı (*tüm listelerde büyük başarı gösterdi). Popülerlikleri Japonya'ya yayıldı ve büyük Japonya çıkışlarından hemen önce Yokohama Arena'yı doldurdular. İlk büyük albümleri Oricon Listesinde bir numara oldu ve ayrıca başarılı bir şekilde bir Arena Turu yaptılar. Bu Nisan'dan başlayarak, Koreli bir band olarak ilk kez Dünya Turu yapacaklar.

"Dünya Turuyla ilgili üzerimde bir baskı hissetmiyorum. Farklı ülkelerin kültürlerini görmek için heyecanlıyım, geziye çıkıyormuşum gibi hissediyorum (gülüyor). CNBLUE bir band; ama sanırım dünya bizim açıkça K-Pop' olan popüler melodilerimiz olduğunu düşünüyor. Bizim öne çıkmamızın sebebi tabi ki diğer K-Pop sanatçılarının harika performansları ve bizim K-Pop'taki eşsiz band duruşumuz. Güncel K-Pop ve K-Drama'nın (Kore dizileri) dünyaca tanınması bize büyük ölçüde yardım ediyor."

Asya'nın Japonya ve Kore'yi takip edip yutdışına açılan en iyi grubu olarak, CNBLUE'nun bir sonraki adımı ne olmalı?

"Son zamanlarda, sadece Japonca ve Korece değil, çok çeşitli türden müzikler dünyaca zenginleşiyor. Zıt türde müzikler, müzik listelerine enerji getiriyor ve herkesin istediği de bu. CNBLUE'yu dinliyorlar; ama başka müzikler de dinliyorlar. Ben bunu seviyorum. Her gün sadece sevdiğim müziği dinleyip hiç CNBLUE müziği dinlemiyor değilim. (gülüyor) Bence birçok türde müzik dinlemek önemli. Çıkış yaptığım zamanla (2010) karşılaştırılınca, şimdi Kore'deki band kültürü çok gelişti. CNBLUE'nun bu trende liderlik yapan ve daha da ilerlemesi için 'yol gösteren' bir grup olmasını istiyorum. Kore'de, Japonya'da veya tüm dünyada böyle olmasını istiyorum. Yurtdışı aktivitelerimizde, Kore'yi ve Kore müziğini tanıtıyoruz. Japon veya yurtdışındaki hayranların bizi hep desteklemesi ve bizi hoş karşılaması çok büyük bir şey. Çıkış yapalı 3 yıl oldu; ama bu hala çok büyük bir şey. (gülüyor) Bir Japon yıldızı olan Sato Takeru ile AJ dergisinin kapağında yer almam da çok büyük bir şey. Bu kesinlikle çok büyük bir onur. Fotoğraf çekimleri ve röportaj çok eğlenceliydi, umarım ileride daha çok böyle fırsatlarım olur."

Sato Takeru ve Yonghwa'nın ortak yönü, ikisinin de oyuncu olması. Bir band'de olsa da oyuncu olmakla ilgili düşünceleri neler?

"Bir müzisyen olarak hissettiğim baskıyla, bir oyuncu olarak hissettiğim baskı birbirinden çok farklı. Bence hayranlarım bu farkın ilgi çekici olduğunu düşünüyor, ben de öyle düşünüyorum. Oyunculuk yapmamın kesinlikle sahnedeki performansımı ve yüz ifadelerimi geliştirdiğini düşünüyorum. Bu ayrıca, yaptığım müzikle de ilgili. Sadece müzisyen olarak değil,  oyuncu olarak da yurtdışına açılmayı düşünüyorum."


*Siteden yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak/Source: @justjyh
photo cr: YFFTW
Çeviri: @CNBuSrang @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder