İMZA KAMPANYASI

Naver Star Column Röportajı 2. Bölüm: Neden Oyuncu Olduk?Dört üyeli band CNBLUE. 2010’da K-Pop sektöründe çıkışlarını yaptılar. Çıkış şarkıları I’m a Loner bütün müzik listelerinde bir numara oldu. Onlar K-Pop sektörü için taze bir nefesti. Daha sonra CNBLUE, sadece müzik yapmayıp, oyunculuk alanında da yavaş yavaş aktif olmaya karar verdi. Lider Jung Yong Hwa diğer üyelerden önce ilk adımı attı. Lee Jong Hyun, Kang Min Hyuk ve Lee Jung Shin de onu takip etti ve oyunculuk hayallerini gerçekleştirmeye başladılar. Naver Star Column onlara neden bu yolu seçtiklerini ve oyunculukla ilgili gelecek planlarını sordu.

Merhaba, ben Jung Yong Hwa. Bu, Naver Star Column’da ikinci görüşmemiz. Havalar yavaşça ısınmaya başlamış olsa da hala çok soğuk, umarım kimse grip olmamıştır. Promosyonlarımız sebebiyle yoğun olmamıza rağmen, sağlığımıza dikkat etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ha! Her zaman sahnede en iyi performansımızı göstermek istediğimiz için, hastalanacak vaktimiz yok. Haha… Hadi neden oyunculuk için mücadele verdiğimizin hikayesine devam edelim.

YH: Başkanım, röportajın ilk bölümündeki cevaplarınızda çok dürüsttünüz, bu beni çok şaşırttı! Bugün de dürüst cevaplarınızı duymak için sabırsızlanıyorum. (gülüyor)

CEO Han: İlk röportajda dürüst olduğumu inkar edemezsin. Haha… Oyunculukla ilgili sorulara da dürüstçe cevap vermeye çalışacağım.

YH: Peki, ilk soru? CNBLUE’nun çok büyük bir zorluk olduğunu düşündüğünüz zamanlar oldu mu?

CEO Han: Bence bu bir zorluk değil; ama çok sık önemli kararlar almak zorunda kaldık. Aldığımız ilk önemli karar, Yong Hwa’yı You’re Beautiful seçmelerine sokmaktı. Band, ana vokalini kaybedince korku ve karmaşa yaşar, diğer üyeler kesinlikle korkar ve rahatsız hissederler. Japonya’daki aktivitelerle uğraşırken hissettiğiniz tam olarak buydu, değil mi? Üzerinde uzun uzun düşündükten sonra, Yong Hwa’yı Kore’ye geri getirmeye ve diğer üyelerin Japonya aktivitelerine devam etmesine karar verdik.

YH: O zamanı hatırlıyorum, Japonya konserimiz bittikten sonra, senaryoyu mail atmışlardı. Şöyle düşündüm: “Bu ne?” Ve bana hemen Kore’ye dönmemi söylediler.

CEO Han: Jung Yong Hwa, bayan izleyenler tarafından çok sevilen Kang Shinwoo karakterini canlandırdı. Aslında senarist Yong Hwa’ya karşı çıktı; ama yönetmen onu çok önerdi. O zamana dönüp bakınca, bence Yong Hwa o karakteri çok güzel canlandırdı.

MH: Hmm… Açıkçası, Yong Hwa dizi çekimi için Kore’ye döndüğünde, Japonya’da kendimizi çok çaresiz hissettik ve ne yapacağımızı bilemedik. Ama Yong Hwa gidince, kendimizi çok geliştirdiğimizi fark ettik, özellikle ana vokalin yokluğunda bu işi Jong Hyun’un tek başına yapması.

JH: Ah.. Çok sinirlerim bozulmuştu. Ana vokalimiz yoktu; ama takımımız aktivitelerine devam etmek zorundaydı. İşlerin kontrolümden çıkmasına izin veremezdim, ekibimize yardım ettim.  Gece gündüz eğitim görmek ve şarkılarımıza çalışmak çok zordu. Şimdi geçmişe bakınca, gelecekte daha iyi bir CNBLUE olmamız için bu harika bir deneyimdi.

CEO Han: Haha… Size her zaman çözülmesi zor problemler veriyorum. Sizi çok uç durumlarla yüzleştirmek benim tarzım olmalı, sertliğim yüzünden Min Hyuk daha önce ağlamıştı. Uç durumlarda belirli görevleri yerine getirme hissi, uzun süre hatırlanır. Bu konuda bana katılıyor musunuz?

MH: Neden ağladığımdan bahsettiniz?

YH: Sadece ben değil, siz de diğer üyeler için de oyunculuk konusunda meydan okudunuz. Bunu yapmanızın özel bir sebebi var mı?

CEO Han: Şunu hatırlıyor musunuz? Sizi, CNBLUE’yu topladığım zamanı? Hepiniz mainstream (*toplumun tercihi) pop müzik yapmak istemediğinizi söylemiştiniz. Hepinizin mainstream yapmak yerine kendi müziğinizi yapmak istediğinizi gördüm. Bence, sizin yolunuzla devam etmenin bir geleceği yok. Belirli şeyleri dinlemekten nefret etseniz bile dinlemek zorundasınız ve yapmaktan nefret etseniz bile yapmak zorundasınız. Aynı şey oyunculukta da geçerli, gene bilgece davranılmalı. Müzikte kendinize koyduğunuz kısıtlamaları aşıp, yeni alanlarda, oyunculuk alanında, kendinize meydan okumalısınız. Umarım, zihniyetinizi oyunculuk yoluyla genişletebilirsiniz. Bir band olarak kendi müziğinizi yapıp, daha çok tanınmak için yapmanız gereken en önemli şeyin ne olduğunu biliyor musunuz? İnsanların dikkatini çekmelisiniz. Ancak, diğerleri size sevgilerini gösterdikten sonra, kendi müziğinizi yapabilirsiniz.JS: Ne zaman, oyunculuk yapmamız gerektiğini düşündünüz?

CEO Han: Sanırım, ‘Hey You’ promosyonu zamanında. Büyük ihtimalle o zaman benden memnun değildiniz, bir yapımcı olarak o albümde bazı hatalar yaptım. Belki de sebep buydu (*bu yüzden oyunculuk yapmanıza karar verdim). Tabi ki hepinizle ‘Hey You’dan önce oyunculuk hakkında konuştum. Hayranlarınız tarafından daha çok sevilmenizi ve kendi istediğiniz müziği yapmaya devam edebilmenizi istedim. Ama kesinlikle oyunculuk fikrini sevmeyeceğinizi biliyordum. Bilmek zorundaydım.

YH: Bunu elde edebilmek için oyunculuktan başka birçok yol var; neden özellikle oyunculuğu seçtiniz?

CEO Han: Hmmm… Grubun duruşuna güçlü etki katacağından, üyelerin oyunculuk sayesinde görünüşlerini ve çekiciliklerini geliştirebileceklerini düşündüm. Ama oyunculuk yapamıyor olsaydınız ve ben sizi buna zorlasaydım, bu işe yaramazdı. Sizde oyunculuk potansiyeli gördüğüm için sizi zorladım. Komedyenlik yeteneğiniz olsaydı, sizi eğlence programlarına gitmeniz için de zorlardım. Hala oyunculuğa alışamamış olsanız bile, iyi oyunculuk yapmaya başlayınca müzik kariyerinizin de aynı oranda başarılı olacağına inanıyorum.

YH: Yani başkanım, oyuncu olarak başarılı olma ihtimalimizin yüksek olduğunu ilk başta hissetmiş miydiniz?

CEO Han: Hayır, aslında Jong Hyun ve Jung Shin’in yapamayacağını düşünmüştüm. Yönetim kurulu da aynı şekilde düşünmüştü. Haha… Jong Hyun A Gentleman’s Dignity’de oynamaya başladığında, hala standart Kore aksanıyla Busan aksanını karışık kullanıyordu. Aslında çok endişeliydim ve bu kadar başarılı olacağını bilmiyordum. Aynı şey Jung Shin için de geçerli.

JS: Aslında My Daughter Seo Young’da oynamaya başladığımda çok korkmuştum. Oyunculuk kabiliyetimin nasıl göründüğünü biliyordum;  bu yüzden repliklerimin mükemmel olması için senaryoyu düşünerek çok fazla uykusuz gece geçirdim. Diğer üyeler bana çok destek oldukları için pozitif düşünmeye başladım. 30. bölümden sonra oyunculuğuma daha da güvenmeye başladım.

JH: Birçok insan şanslı olduğunu düşünüyor, ben de öyle düşünüyorum. Haha..

YH: Peki, aramızda hangimizin oyunculuğu konusunda endişeliydiniz?

CEO Han: Jonghyun. Çünkü o katı ve hiç esnek değil. O, gerek duymadıkça değişmeyecek biri. Eğer bir şeyi kendisi yapmak isterse, becerisi ve yeteneği doğal bir şekilde gelişir. Jungshin de böyle, etrafındaki insanlar onu desteklese bile kendisi istemediği sürece yapmaz.

JH: Aksanımdan kurtulmak gerçekten çok zordu. Sürekli dizi çekiminde aksan kullanmanın imkansız olduğunu düşündüm ve çok çalıştım. Standart Kore aksanını kullanabilmem 2 ayımı aldı.

MH: Jonghyun aksanından kurtulmaya çalışırken, diğer üyeler de onu motive etmek için çok çalıştı. Ona sürekli oyunculuğa başlamak için yeterince istekli olmadığını söyledik.

JH: Diğer üyeler beni gerçekten anlıyordu ve kurnazca beni motive ediyorlardı. Yonghwa bir kere, "Eğer sen kabul etmezsen bu rolü ben alacağım!" demişti. Şaşırtıcı olan şey, bu sözleri duyduktan sonra oyuncu olmayı çok istediğime karar verdim ve çok çalışmaya başladım.


YH: Peki ya ben ve Minhyuk?

CEO Han: Minhyuk birkaç deneyimden sonra parlayacak biri; bu sebeple onu önce küçük bir rolle başlattım. Yonghwa, başrolü iyi bir şekilde oynayabilir, zor bir şey olsa da iyi bir şekilde yapar. Yonghwa'nın daha çok deneyim sahibi olmasını ve büyümesini istiyorum. Herkes, kendilerine verilen görevleri ve rolleri çok iyi yapıyor.

YH: Son olarak, gelecekte bizim için herhangi bir beklentiniz var mı? Lütfen açık bir şekilde söyleyin.

CEO Han: Hepinizin oyunculuk etkinliklerinize beraber devam edebilmenizi isterim; ama bunu programınıza uydurmak zor görünüyor. Oynayacak güzel diziler bulmanızı umuyorum. RE:BLUE band olarak büyümeniz için çok iyi bir fırsat. Bence band'in farklı müzik tarzları yapmaları çok güzel; özellikle yeni şeylerden korkmamanızı istiyorum. Bir band olarak gerçekten arkanızda bir miras bırakabilmenizi umuyorum.Oyuncu olma mücadelemizin hikayesi nasıldı? Tek bahsetmediğimiz çok çalışıp çok pratik yaptığımız.

Hala birçok konuda eksiğimiz var; ama biz (CNBLUE) hem oyunculukta hem de şarkıcılıkta gelişmek için çalışmakla çok meşgulüz. 3 bölümlük röportajın son bölümü CNBLUE sohbet seansı olacak. CNBLUE'nun içten konuşmasını daha fazla okumak istiyor musunuz? Lütfen biraz daha bekleyin.

*Siteden yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak/Source: @taraleeblog
Çeviri: @CNBuSrang @TurkishBoice
Düzenleme: cage208 @TurkishBoice

1 yorum:

Cabuk olun CNBUE. Beklemek cook zor

Yorum Gönder