İMZA KAMPANYASI

The FNC Dergisi Jung Yong Hwa Röportajı

YOLCULUK


Tatil için ziyaret etmek isteğim yer Fiji, Guam. Bir süre önce ailem oraya tatile gitmişti ve bana oranın ne kadar güzel olduğunu anlatıp durdular. Ama neden bensiz gittiler ki? (gülüyor) 

Guam’ı daha önce hiç ziyaret etmediğim için çok kıskandım. Fırsatım olursa bütün ailemle beraber oraya gitmek isterim. Ailemle nadiren zaman geçirebiliyorum; bu yüzden onlarla bir aile tatiline çıkmayı çok isterim.

GENÇLİK

Çocukluğum boyunca, abim  İngilizce ve Korece kurslarına giderken; ben çizim, klarnet ve piyano kurslarına gittim. Çok az İngilizce öğrenmeme rağmen, sanata ve spora odaklandım ve ses eğitimine bile gittim. Sanırım bunun sebebi, annemin akademik ilgimin olmadığını görüp beni bu tarz kurslara yazdırması.

TARİH

Eğitimdeyken, benim için en zor zaman ailemden ayrı ve bağımsız yaşamak zorunda kalmamdı. Bırakıp gitmeyi düşündüğüm bir an vardı. Her zaman ailemin beni rahatlatmak için Busan’dan  Seul’a geleceğini ve benden karar vermeden önce tekrar dikkatlice düşünmemi isteyeceklerini düşünürdüm. Arkadaşlarımla oynadığım zaman, ailem hep bana kendim için iyi bir gelecek hazırlamayı unutmamam gerektiğini söylerdi, o zamanlar yirmi yaş civarındaydım. Eğer yapmak istediğim şeyleri  dikkatlice düşünmeden yapsaydım, belki de şu anda bir kaybeden olmuştum.

Jonghyun'un Yonghwa ile röportajı

- Jung Yong Hwa için bu ayakkabılar ne demek?
YH: Varlığım, hazinem.
-Eğer biri ona ayakkabı hediye ederse, hyungumuz Jung Yong Hwa çok mutlu olur ve onun "Yongyongie" diye bir lakabı var.
- Son zamanlarda seni en çok mutlu eden şey ne?
YH: Min Hyuk’la çalışmak.
-Geçmişe geri dönmek isteyeceğin bir an var mı?
YH: Şu anda çok mutlu hissediyorum.
-Eğer tek başına geçireceğin tek bir günün olsaydı ne yapmak isterdin?
YH: O gün, bir şarkı listesi hazırlar ve uzanarak onu dinlerdim.
-2012'de hala yapmadığın şey nedir?
YH: Hala kar kayağı yapmadım.
-1 Ocak 2013'te ne yapmak istersin?
YH: Eve, Busan’a gitmek isterim.
-Gözlerini kapatmadan (uyumadan) hemen önce ne yaparsın?
YH: Aromalı mumları yakarım.
-Ne zaman aksanla konuşmak istiyorsun?
YH: Eskiden aksanla konuşurdum.
-Yeni eviniz nasıl?
YH: Şaka değil. (Çok iyi)
-Daha önce hiç suç işledin mi?
YH: Hayır işlemedim.
-En karizmatik görüntünün hangi fotoğrafında olduğunu düşünüyorsun?
YH: Sahnede şarkı söylerken olduğunu düşünüyorum.
-Ne zaman Jong Hyun’un havalı olduğunu düşünüyorsun?
YH: Düşünmem lazım.
-Jung Yonghwa'yı 5 kelime ile tasvir eder misin?
YH: Bir cen-til-men. 
-Son zamanlarda üzgün olacağın ne yaptın?
YH: Jung Shin’in bütün nemlendiri kremini kullandım.
-Kendi bestelediğin şarkı çıkış şarkısı olarak seçilince ne hissettin?
YH: İşte bu!!!
-Bestelediğin şarkılar arasında, en çok hangisini seviyorsun?
YH: Hepsini seviyorum.
-Hangi şarkını Jonghyun’un dinlemesini istersin?
YH: "I am Sorry"
-FNC Dergisinin editörü olsaydın?
YH: Bu mümkün değil.

MH: (Doğaçlama soru) Min Hyuk ve Jung Shin suya düşse, ilk kimi kurtarırsın?
YH: Kendimi kurtarırım.

- Jong Hyun; Yong Hwa için ne ifade ediyor?
YH: Gitarist
- Minhyuk; Yong Hwa için ne ifade ediyor?
YH: Zavallı çocuk.
- Jung Shin; Yong Hwa için ne ifade ediyor?
YH: Kölem.
- CNBLUE; Yong Hwa için ne ifade ediyor?
YH: Ailem.

ŞARKICI

‘Yaşlanınca bile müziğe devam etmek istiyorum.’

CNBLUE, bir groove pop rock gurubu. Tabi ki biz kendimizi böyle bir stil ile sınırlamıyoruz; fakat 2013’te kendi rengimizi önceki yıllardan daha çok belli edeceğimizi umuyorum. Ben birçok farklı tarzı seviyorum; bu yüzden farklı renkler yapmaya devam edeceğim (farklı tarzlarda şarkılar),  net bir tarza ihtiyacımız var (baskın bir tarz, böylece insanlar şarkılarımızı dinlediği zaman, farklı bir tarzda olsa bile, anında bu CNBLUE'nun şarkısı diyebilmeli). Doğru rengi bulmanın, CNBLUE'nun müzikte temel vizyonu olduğunu düşünüyorum. Uzun soluklu bir plan olarak, uzun süre şarkı söyleyebilen bir vokalist olmak istiyorum. Ayrıca sahnede CNBLUE üyeleri ile beraber performans sergilemek istiyorum. Pozitif düşünmeye devam ediyorum, bu müzik kariyerimde bana çok yardımcı oluyor. Olumlu düşünmenin verdiği güçle, daha iyi bir CNBLUE göstereceğim.

OYUNCU

"14 Ocak 2010'u hatırlıyorum."


You're Beautiful ve Heartstring dizi çekimlerinde, ekipteki neredeyse herkesin yaşı bana yakın olduğu için iyi hissettim. You're Beautiful (çekimleri) oldukça eğlenceliydi. Hongki ve Geunseuk hyung çok eğlenceli, üçümüz sette çok iyiydik. Şimdi bile bu dizi yurtdışında popüler. İlk dizim olduğu için, yüksek beklentilerim yoktu. Diziyi galasında ilk defa izlemek bende çok derin bir etki bıraktı. Arkadaşlarım aradı ve "Seni standart aksanla konuşurken görmek çok garip" dedi (gülüyor).

Her gün ilginç olmaya başladı, insanlar beni "Süt çocuk", "Havlu çocuk" olarak sevmeye başladı. İkinci dizim Heartstring de yurtdışında çok popüler oldu. Birçok kişi, "Kore'de reytingler çok düşük olduğu için hayal kırıklığına uğramadın mı?" diye sordu; ama ben dizi bitince tatmin oldum ve dizi çekimleri sırasında herkes pozitif düşünmeye devam etti ve birbirine destek verdi, unutulmaz bir diziydi. Dizinin Tayvan'da en iyi Kore yapımı dizi olarak anıldığını duydum. 2012'de tatile çıkmak istedim, bazı hayranlar "Neden bir şey yapmıyorsun?" diye sordu; ama 3 yıl hiç durmadan çalıştıktan sonra biraz araya ihtiyacım vardı. O tatil döneminde yaklaşık 20 şarkı besteledim. Juniel, AOA ve tabi ki CNBLUE'ya şarkı bestelediğim için daha iyi bir yönümü gösterebileceğime eminim. 14 Ocak 2010'da tam olarak böyle hissettim.The FNC dergisi editörünün notu: Jung Yong Hwa kameraya doğal bir şekilde poz verdi. O gün Şili'den daha yeni dönmüştü, çok uzun bir uçuştu, yaklaşık 30 saat, hem jetlagdi hem de daha uyumamıştı. Belki uzun zamandan sonra ilk tek fotoğraf çekiminde olduğu içindir, yorgunluğunu hiç belli etmedi, heyecanlı ve gergin görünüyordu. Size Jung Yong Hwa'nın başka bir cazibesini göstereceğiz. 5:5 saç modeli,
 alışılmadık tarzıyla ve görevlilerle ilk defa tanıştığı için biraz gergin olsa da bu acemilik göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Her buluştuğumuzda, "Ben Jung Yong Hwa" der (*yani her zaman kendini kibar bir şekilde tanıtır). Daha sonra duyduğumuza göre, fotoğraf çekimi sonuçlarını diğer üyelere göstermiş ve o gün güzelce uyumuş.

Sette fotoğraf çekimi yapınca, "Vay ,gerçekten çok yakışıklı" diye mırıldanıyoruz.

*Siteden yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak/Source: taraleeblog
Çeviri: LJH Hyanggi & CNBuSrang @TurkishBoice
Düzenleme: CNBuSrang @TurkishBoice


0 yorum:

Yorum Gönder