İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 28: Elifnur Koçbıyık

1) Merhaba.... Bize biraz kendinden bahseder misin?

E.K. : Merhaba, ben Elifnur Koçbıyık. 16 yaşındayım, lise 3’e gidiyorum. Rock müziği, farklı kültürleri, resim çizmeyi ve yazı yazmayı çok seviyorum.

2) CNBLUE'yu ilk ne zaman keşfettin?

E.K. : Biraz uzun bir hikaye. Çok yakın bir arkadaşım bana bir Kore dizisi önerdi, o dizi bitince “You Are Beautiful” dizisini izlememi isteyip, yorumumu bekledi.  Diziyi izlediğim sıralarda benden bir de “Oppa” bulmamı istedi, tabi karar veremedim çünkü Kore’yi pek iyi bildiğim söylenemezdi.  En son Yong Hwa’da karar kıldım. Yeni tanıştığım Berna Unnim çok sıkı bir Boice'tu ve bana hemen CNBLUE’nun “In My Head” şarkısını attı. O şarkıdan öyle etkilendim ki başka şarkı dinlemez oldum, sonra Unnim sayesinde Boice oldum işte.3) CNBLUE'yu sevme sebebin nedir?

E.K. : “In My Head” şarkıları onları sevmemde çok etkiliydi ama tabi başka şeyler de var. En önemlileri çok içten olmaları, onlar hakkında konuşabileceğim dostlarım olması ve siz, sayenizde onlardan her an haber alabiliyorum.

4) CNBLUE'da olmazsa olmazın kimdir?

E.K. : Hmmm… İtiraf edeyim ilk Boice olduğumda Yong Hwa idi. Fakat grubu tanıdıkça karar veremez oldum, gerçekten. Seçim yapamam hepsi benim için çok özel.

cr: parishin
5) CNBLUE'da favori çiftin kim?

E.K. : Sanırım yine aynı cevabı vereceğim, çünkü çift olarak da ayrım yapamıyorum. Jung Shin ve Yong Hwa'nın birbiriyle olan sıkı dostluğu ve komiklikleri, hepsinin Min Hyuk’a sataşması, Jung Shin ve Jong Hyun çekişmeleri, hepsinden öyle zevk alıyorum ki!

6) CNBLUE'nun seni en çok etkileyen şarkısı nedir?

E.K: Tüm şarkıları beni etkiliyor, özellikle sözleri beni etkileyen türden, cesaret verici. Ama bir Boice olarak “Voice” parçalarını bize yazdıklarını düşünüyorum. Öyle mi değil mi bilmiyorum ama üstüme alınıyorum ve çok etkileniyorum.

  
  [Voice şarkısının sözleri Daichi'ye müziği ise Daichi ve Youwhich'e aittir. ^^]

7) CNBLUE ile ilgili okuduğun ya da izlediğin her hangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne?

E.K. : Hiçbir şeye karar veremediğimi bu soruyla fark ettim, her şeylerine öyle gülüyorum ki, en çok birbirleriyle uğraşmalarını seviyorum. Hem komik oluyor hem de birbirlerine alınmıyorlar.

8) CNBLUE’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın?

E.K. : Bağlılık.

cr: parishin
9) CNBLUE'nun yeni çıkan albümleri hakkında ne düşünüyorsun? Ve bu albümdeki favori şarkın nedir?

E.K. : Tek kelimeyle açıklayayım; mükemmel. Favori şarkım her gün değişiyor maalesef (evet yine) . Bu aralar “Man Like Me” şarkısı beni coşturuyor, dinlerken fazla coştuğumu fark ettim. :)

10) CNBLUE ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir?

E.K. : Tabi ki herkes gibi onlarla tanışmak, hatta dost olmak istiyorum, unnilerimle en çok bunun hayalini kuruyoruz. Aslında sanatçı olma gibi bir hayalim var… Şimdi belki  “Uçtun artık!” diyeceksiniz ama onlarla düet yapmak ya da onlara klip çekmeyi çok isterdim. Ama en mümkün olanı herhalde konserlerine gitmek.

11) Turkish Boice’u ne zaman ve nasıl keşfettin?

E.K. : Sanırım 7 ay kadar oluyor Boice olalı, CNBLUE’yu keşfettikten hemen sonra, bir hayran sayfalarının olması gerektiğini düşündüm ve facebook’tan buldum. Ama siz bir hayran sayfasından ötesiniz gerçekten, her şeye hızla yetişiyor ve bizimle paylaşıyorsunuz, çok teşekkür ederiz, hakkınızı ödeyemeyiz.

12) Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor?

E.K. : Vallahi ne varsa ilgimi çekiyor. :)

13) Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb. gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler?

E.K. : Her şeyi çok iyi yapıyorsunuz ve daha iyi yapabileceğiniz bir şey yok bence. Öneri olarak yaptığınız Cover Yarışması’nı geleneksel hale getirebilirsiniz. Sanırım bunun gibi geleneksel yarışmaları olan sayfalar var.

14) Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı?

E.KBoicelar, asla yapmayacağınızı biliyorum ama yine de söyleyeyim, CNBLUE çok değerli bir grup, onları asla bırakmayın. Ve Boice olmayanlar, In My Head’i dinleyin, sonra aramıza katılacaksınız zaten. :)


**Yardımlarından dolayı proje ekibimizden BluePearl’e teşekkürler ^^

1 yorum:

voice gerçekten bu şarkıya ölüyorum harika bir melodisi var

Yorum Gönder