İMZA KAMPANYASI

CNBLUE Comeback Röportajları Bölüm 2

cr: cnbluestrom


Dizilerin avantajları konusunda:

Yonghwa: Bence bu güzel bir şey; çünkü olaylara farklı bir bakış açısıyla bakabiliyorum. Eğer sadece kendi aşk hikayelerimize dayanan şarkılar yazsam, bu sınırlı olurdu. Bir sürü aşk yaşamam gerekir; ama yaşayamam (gülüyor).

Jungshin: Oyunculuk yapmak, kendime olan güvenimi arttırdı. Kendime güvenim çok yoktu; ama oyunculuk yaparken, daha iyi bir kariyere sahip olarak takım arkadaşlarıma yardımcı olmak istediğimi fark ettim. Böylece daha aktif oldum.

cr: rinrintop

Şanslı olmalarına dair:

Yonghwa: Şanslı olduğumuzu kabul ediyorum. Çıkış yaptığımızdan beri, istediğim şeylerin hepsi gerçekleşti. Bir numara olmamızı istedim, bir numara olduk; yeni sanatçı ödülünü kazanmak istedim, kazandık. Ve bir sonraki yıl Arena Turu yapmak istedim ve yaptık. (gülüyor) 

Minhyuk: Şanslı olmamız, çok çalışmadığımız anlamına gelmez. Bence şanslı olduğumuz için daha çok çalışmalıyız. İyi ve kötü şeylerin konuşarak üstesinden geliriz. Sonuçta hep güleriz. Çok iyi geçinen üyeler olduğumuz için çok minnettarım.Yonghwa: 'Hey You' promosyonlarından beri, bir sonraki albümümüzün çıkış şarkısını kendimizin yazacağını söylüyorum. Bu sefer menajerimiz karşı çıkmadı (gülüyor). Eskiden şarkı bestelemek, bir hobi gibiydi; ama bu sefer şarkı yazma zorluğu çektim. 

Rolling Stones'un en küçük üyesinin 35 yıllık bir kariyeri olduğunu duyduğumda şok oldum. Bu bir grubun gücü. Bir grubun avantajı uzun süre boyunca sürekli kendini geliştirmesidir. Eğer, 'Idol band' etiketini taşımasaydık, 10,000 insanın önünde nasıl performans sergileyebilirdik? Idol adının bazı iyi yönleri var. Eğer, yeteneklerimizin eksik olduğu söylenirse, bu üstesinden gelmemiz gereken bir şey. 


Jonghyun: Bir idol grup olarak çok fazla yanlış anlaşılmalarla karşılaştık. İlk başta biz de endişelendik. Ama büyük bir band olmanın daha çok avantajı var. Eğer bir dezavantajı varsa, daha çok çalışarak bunun üstünden gelebiliriz. Bir iki yıl sonra durmayacağız; hatta 20 - 30 yıl daha devam edeceğiz. Yani her şeyin üstesinden gelebiliriz.

Tabi ki ben de başlangıcımızın diğer bandlerden farklı olduğu düşünüyorum. Ama bu CNBLUE'nun yüzleşmesi gereken bir problemdi ve bu problemin üstesinden gelmek bizim görevimizdi.

Jonghyun: İnsanlara daha dostça yaklaşabiliyoruz, bu idol adının bir avantajı. Geçen sene, Arena Turunu bitirdikten sonra, Aralık ayında Kore'de konser verdik. Çok geliştiğimizi hissettim. Şimdiye kadar verdiğimiz konserler arasında en çok bu bizi tatmin etmişti. Konserde üyelerin yüzlerine baktım, hepsi çok mutlu görünüyordu. Bence çok iyi arkadaşlıklar edindik, beraber geliştiğimizi görmek çok güzel. CNBLUE'yla ilgili yüksek beklentilerim var. Billboard'un artık bir sadece hayal olmadığını düşünüyorum.

cr:news

- Band müziklerine genelde konu olan öfke ve karşı çıkma hisleri, sizin şarkı sözlerinizde yok. 

Yonghwa: Şarkılarımızın genel olarak aşk şarkısı. Dünyaya ve değerlere karşı kendi vizyonumuzu ifade etmediğimiz doğru. Ama bir şarkı yazarken hissettiğim şeyleri bir kenara atmak istemiyorum; onları ifade etmek istiyorum. Toplumla ilgili şarkı yazmak için daha çok şey öğrenmeliyim. Oasis gibi asi ve kafa eğmeyen bir rock star olmayı hayal ediyorum. Ama şu an hissettiklerimle öyle olamam. Onlardan farklı bir hayat yaşadım. Mutlu insanların yaptıkları şarkılar ve bu mutlu şarkıları dinlemek isteyen insanlar vardır.

Jonghyun: Aslında, hoşnutsuzluk ve endişeden uzak mutlu bir hayat yaşamamızın bir sebebi olabilir. Eskiden, boş bir yüz ifademin olduğunu duymuştum. Son zamanlarda yüzümün daha parlak olduğunu duyuyorum. Bir süredir, üyelerin yüzlerinin daha parlak olduğunu görüyorum. İşimin eğlenceli olduğunu hissettiğimde mutlu oluyorum. Televizyon programlarına katıldığımda ailem beni gördüğü için mutlu oluyor. Böylece iyi bir oğul olduğumu hissediyorum. Ayrıca aşkla ilgilendiğimiz doğru. (Aşk şarkısı yazdığımız demek istiyor) Mutlu bir hayatımız olduğu için mutlu şarkılar yazmamız çok doğal. 

*Siteden yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak/Source: @saturnkr
Çeviri: @CNBuSrang @TurkishBoice

1 yorum:

Son sorunun cevabını hep merak etmişimdir.Yong Hwa'nın cevabı güzeldi..
Çeviri için çok teşekkürler!

Yorum Gönder