İMZA KAMPANYASI

[Hayran Anlatımı] BLUE MOON Singapur Konseri

Bir zamanlar BLUE MOON

 3 yıl sonra, CNBLUE sonunda bizim küçük güneşli adamızda.

Dünya Turu (Singapur) kameramanı JungShin!CNBShin, yerel bir fan kulüp ve bir CNBLUE hayran sitesiyle beraber 2 metre boyunda, gerçek boyutlarda üyelerin posterlerini yaptırdı. 


Oradaki kalabalık postere büyük ilgi gösterdi, hatta posterlerle fotoğraf çektirebilmek için kuyruk oluşturdular!  


Kalabalığa ve posterimizle fotoğraf çektirmek isteyen insanların oluşturduğu kuyruğa bir bakın!^^ Göz şöleni posterler bir yana, ben de onları desteklemek adına bir kutlama çiçeği ayarladım. Eminim CNBLUE, çiçek odalarına götürüldüğünde biz yerel Boice'lerin desteğini hissetmiştir ^^ Aşağıda çiçek buketimizin bir fotoğrafı var.BLUE MOON Dünya Turu Singapur konseri 8.000 katılımcıyla gerçekleştirildi. Konser çok güzel sonuçlandı. CNBLUE da çok güzel dakikalar yaşadı. 2 saatten fazla sahnede kalan CNBLUE genelde İngilizce konuştu. Arada Korece kelimeler ağızlarından kaçsa da sonra yine İngilizce devam ettiler. Onlara büyük bir alkış! 


JungShin bias ve tembel bir BOICE olarak (haha), konser alanında, JungShin’nin tarafında koltuklu bir yer seçtim. Sahneye yakın olmaktan oldukça mutluydum, sahneyle aramda 10 metreden az bir mesafe vardı. Bu yüzden JungShin’in yaptığı en ufak hareketi bile görebiliyordum. Örnek verecek olursam, kireç renkli deri ayakkabılarıyla attığı adımları ve birkaç şarkı sonra onları ayağından çıkarıp küçük bir tekmeyle diğer tarafa savurmasını. Ayağında sadece çorapları kaldığı için olduğu yerden ayrılmayacağını düşünmüştüm. Fakat o şaşırtıcı bir şekilde birden sahnede dolaşmaya başladı hatta seyircilere doğru uzanan sahneye kadar geldi. Onun geldiğini görünce çıldırdım. Onu sadece çoraplarıyla görmemizden dolayı biraz endişelenince, şöyle dedi “Bakın, ayakkabım yok! Sadece çoraplarım var!" Aigooo bebeğim seni zaten gördüm lah. Çok komik (LOL)

Birkaç şarkı daha sadece çorapla kaldıktan sonra, tekrar ayakkabılarını giydi.

CNBLUE da tekrar Singapur’da olmaktan mutlu gibi görünüyordu. Singapur İngilizcesini de öğrenmiş gibi görünüyorlardı. - MinHyuk bunu en çok kullanan kişiydi.

Herkes çok eğlendi, ortam harikaydı. Konsere katılamayan Boice’lar için üzüldüm. 

Konserdeki görsel efektler ve videolar olağanüstüydü-görülen o ki FNC baya yatırım yapmış. Videolarda bir sürü CG (Computer Graphic-Bilgisayar Grafiği= Bilgisayarda kullanılan 3D gibi özel efektler) ve görsel efektler kullanılmıştı.


Konserden önce, YongHwa’nın CNBLUE Okulu için yazdığı şarkı eşliğinde CNBLUE'nun açacağı 2. Okul ile ilgili bir video izletildi. Video herkesi duygulandırdı. CNBLUE'nun bu gayreti ve Afrika’daki muhtaç çocuklara olan sevgileri büyük alkış aldı.


Sahneninn ortasında ay bölgesi vardı. JungShin ve YongHwa sahne etrafında dolaşarak çok eğleniyorlardı. Fakat JongHyun gitarının kablosundan dolayı bulunduğu yerden pek hareket edemiyordu. MinHyuk’un yükseltilmiş sahnesi öne doğru hareket edebiliyordu. (Yandaki fotoğrafta YongHwa'nın dizlerini bükerek durduğu yere kadar). YongHwa sahnenin seyircilere doğru olan uzantısına geldiğinde MinHyuk'un sahnesi hareket edip öne doğru geliyordu. Bir ara, MinHyuk'un sahnesi eski yerine doğru hareket etmeye başladığında, biri (YongHwa'ydı galiba) sahneyi geri geri itmeye çalıştıxD

“Wake Up” performansında, şarkının daha güçlü söylenmesi gereken yerde, JungShin yeterince bağıramadığı için biraz sinirlendi. Sonra bizi şakadan Korece azarladı “Eğer bu şekilde davranmaya devam ederseniz, geri gideceğim.” Daha sonra İngilizce olarak söylediklerini özetledi “Kore’ye geri döneceğim." Gülmeli miyiz yoksa ağlamalı mıyız bilemedik. Çok komik(LOL)

“You’ve Fallen for Me”yi söyleyen maknaemize bir bakın.


Love - Jungshin


Doğaçlama söylenen şarkılar neredeyse her konserin olmazsa olmazları haline geldi. YongHwa Singapur için “Special Tonight”ı doğaçlama olarak söyledi.


Doğaçlamalar dışında, YongHwa'nın hemen hemen her konserde açılmasını istediği projektör ışıkları bu konserde de açıldı. Hyung’u seyircilere doğru olan sahne uzantısına giderken, JungShin kendi sahnesinde durmaya devam ediyordu. Tatlı turtam!


“I’m Sorry” şarkısında yaptıkları Retro dans figürlerinden sonra, YongShin kardeşler resmi dans ikilisi oldular. Hadi onların doğaçlama ama bir o kadar da senkronize danslarına bakalım!


Sahneye pofuduk oyuncaklar atmalar da olağan bir hale geldi, umuyorum ki çocuklar (CNBLUE) onlara biraz daha özen göstereceklerdir. Yonghwa asla Simpsonları göz ardı etmez, onun  Homer’ın sesini nasıl taklit ettiğine bir bakalım!


YongHwa bu konserde de Rilakkuma (Koreliler için özel bir maskot) şapkasını getirmeyi ihmal etmemişti. Bir BOICE gurubu “보고싶었어” “Sizi özledik” yazısı hazırlamışlardı - YongHwa  yazıya tatlı bir bakış attı. 

YongHwa’nın nasıl akıcı bir şekilde İngilizce konuştuğuna bir bakın. CNBLUE’da İngilizceyi en akıcı o konuşuyor. İngilizce konusunda YongHwa'dan sonra  JungShin de konsere damgasını vurdu. Bazen cümlelerini toparlamak için duraksasa da, JungShin  de fazlasıyla İngilizce konuştu. Çok iyisiniz çocuklar! 


Onlar birçok yönden, (müzik, dil, adaptasyon, alçak gönüllülük) kendilerini geliştirmişler, bunun için birçok kanıt sunabilirim. Şarkılar aynı olsa bile, her konserleri birbirinden farklı. Söyledikleri sözler, atmosfer, cazibeleri, minnet duyguları, bizim aşkımız, akıttıkları terler... (XD)

İtiraf etmeliyim ki Asya'daki birçok konserlerine katılıp Kore ve Japonya'da 
kültür ve dil benzerliğinden dolayı nasıl rahat olduklarını gördükten sonra denizaşırı ülkelerdeki konserlerinden çok büyük bir beklentim yoktu. Fakat bu muhteşem konseri görünce yanıldığımı anladım. CNBLUE deniz aşırı performanslarını bambaşka bir seviye çıkardı. 

Hayran anlatımımı okuduğunuz için teşekkür ederim .

*Siteden yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Owner: 
chiffonlau
video cr: fredapoh
Çeviri: LJH Hyanggi@TurkishBoice
Düzenleme: @CNBuSrang@TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder