İMZA KAMPANYASI

Hong Kong Konseri - 1. Bölüm ~ CNBLUE: ''Hazır mısın, Billboard?''Bu, şimdiye kadar defalarca gördüğümüz bir manzara; ama asla eskimiyor. Gerçek Hallyu etkisini görmek daima harika - Koreli idollerin konserini beklemek için konser saatinden önce gelmiş yabancı kız öğrencilerin oluşturduğu uzun bir kuyruk, sanatçıların sahnede yaptıkları ustaca jestlerinden sonra attıkları çığlıklar ve Korece güçlükle telaffuz edebildikleri ''Oppa! Seni seviyorum.'' sözleriyle harmanlanmış büyük tezahüratlar.

Dünya turu yapan ilk Koreli band (müzik yapan, müzik aleti çalan grup) gibi onur verici bir ünvanla CNBLUE; Tayvan, Tayland ve Singapur konserlerini tamamladıktan sonra, 10-11 Mayıs tarihlerinde Hong Kong'un en büyük kapasiteye sahip sahnesi olan Asia Worl Expo Arena'da konser verdi. Grup Kore, Avustralya, Filipinler, Çin ve Malezya gibi daha birçok ülkede konser verecek.


Hong Kong'da CNBLUE'ya gösterilen sevgi, dikkat çekici derecede büyüktü. Onlar, tabi ki Kore'de popüler idol yıldızlar; ama Hallyu yıldızı olarak gelişimleri etkileyici ve bu sağlam ve güçlü Hallyu dalgasının ta kendisi. Konser boyunca nereye bakarsanız bakın, CNBLUE'nun basın konferansında neden "Artık Billboard çok uzak bir hayalmiş gibi görünmüyor.'' diyerek, bu konudaki heyecanlarını belli ettiğini anlayabilirsiniz.

Konser alanını tıka basa doldurmuş 7000 kişi, ayakta durup CNBLUE'nun girişini haber veren alarm ışığı yandığında tezahürat yapmaya başladı. Üyelerin yüzleri büyük ekranlarda yakın çekimle gösterildiği zamanlar, seyircilerin yüksek sesli tezahüratı her yeri kapladı. Daha şaşırtıcı olan ise, çoğunluğunu genç kızların ve 20'li yaşlarda bayanların oluşturduğu seyircilerin arasında dikkate değer sayıda erkek ve orta yaşlı kadın hayranların da bulunmasıydı.

20'li yaşlarda Hong Kong'lu erkek bir fan basın koltuklarının sağ önünde oturup, grubun pek çok şarkısına eşlik etti. O, ''Her ne kadar resmi fan kulüplerinin bir üyesi olmasam da, 2 yıldır CNBLUE'nun büyük bir hayranıyım. Burada olduğum için çok mutluyum.'' dedi.

Bu erkek hayrana, konseri etrafı kızlarla çevrili bir şekilde izlemenin canını sıkıp sıkmadığı sorulduğunda, gülümsedi ve ''Birazcık, fakat bununla baş edebilirim; çünkü buradayım ve asıl önemli olan bu.'' diye cevap verdi. Ayrıca güzel telaffuzuyla, ''Ahn-nyeong-hi-ga-se-yo (Korece hoşçakal)'' dedi.

CNBLUE'nun 20'li yaşlarında Çinli bir bayan hayranı grubun erkekler arasındaki büyük popülaritesinin sebebini, ''CNBLUE üyeleri bir band (enstrüman çalan grup) olarak kendi renklerini ortaya koydukları için, onların birçok erkek hayranları var. Onları seven ve konserlerine giden çok fazla amatör ve profesyonel müzisyen var. Dün akşamki konserde de dikkat çekecek kadar çok erkek hayran vardı. Seyircilerin yaklaşık %20'sini erkek hayranlar oluşturuyordu'' sözleriyle açıkladı.

Bu insanlar Hallyu etkisinin gerçek kanıtı, sizi her zaman şaşırtan büyülü söz.

*Siteden yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak/Source: cnbluestorm
Çeviri: @EunJung @TurkishBoice
Düzenleme: @CNBuSrang@TurkishBoice
photo cr: AsiaWorld-Club

0 yorum:

Yorum Gönder