İMZA KAMPANYASI

Korean TV Drama Kang Min Hyuk Röportajı


İnsanları yalnızca müziğiyle değil aynı zamanda oyunculuğuyla da cezbeden çok yönlü yetenek.

Sekwang uzun ve zeki, ayrıca güvenilir bir erkek arkadaş. Fakat aynı zamanda ablasına karşı gelemeyen küçük kardeş. Bu sevimli karakteri canlandıran kişi, CNBLUE'nun bateristi Kang Minhyuk. Oyunculukta daha çok yeni. Daha önce 'Heartstrings' dizisinde canlandırdığı samimi  erkek karakterine zıt olan bu karakteri, herkesin beklediğinden çok daha büyük bir başarıyla  canlandırdı.

~ 'Kötü adam'a dönüşüm

- Bu dizinin çekimleri 7 aydan daha uzun sürdü. Bu uzun süreli aile dizisinin çekimlerini nasıl tamamladın?

MH: Dizi, 58 bölümden oluşuyor. Uzun bir zaman boyunca gerçekten çok iyi oyuncularla çalıştım bu yüzden kendimi rahat hissettim ve zamanla gerçek bir aile gibi olduk. Hiçbir zorluk yaşamadan rahat bir şekilde çekimleri yapabildim.

- Dizinin Hearstrings'den farklı yanları nelerdi?

MH: MHGF haftasonu dizisiydi, daha önce oynadığım Heartstrings ise mini diziydi. Hearstrings'de yalnızca sevimli bir karakteri canlandırmıştım; fakat bu kez farklı yönlerimi gösterebildim. Bu kez oynarken biraz zorlandım (canlandırdığı karakter gerçek kişiliğinden zıt bir karakter olduğu için). En büyük fark buydu benim için. Benzer yanları ise her iki dizide de ortam hoştu. 

- İlk başta Sekwang arkadaşları için kadınları ayartan 'kötü adam'dı. Bu role nasıl hazırlandın?

MH: Dürüst olmak gerekirse, nasıl kötü adam olunacağını bilmediğim için endişeliydim. CNBLUE üyeleri kötü adam karakterini oynayacağımı ilk duyduklarında kahkahalara boğuldular. Bu yüzden senaristle görüşmeler yaparak karakterime çalıştım. Ayrıca Mal Sook'la eş zamanlı çalışmalar yaptım. Böylece içimdeki saklı /gizli şeyleri ifade edebildim.

- Üyelerden en çok gülen kimdi?

MH: Hepsi (Gülüyor). Bazen birbirimizin oyunculuğunu izliyoruz. Oyunculuğunu  iyi buldukları zaman hiçbir şey söylemiyorlar; ama tuhaf bir yer gördüklerinde hemen alay edip taklit etmeye başlıyorlar. Ta ki yeniden böyle bir sahne bulana kadar. 

- Bir örnek verebilir misin?

MH: Dizinin başlarında, gece kulübünde elimi kaldırıp ''Ben!'' dediğim bir sahne vardı. Normalde insanlar ellerini kaldırdığında bütün parmaklarını kaldırır. Ama üyeler benim yalnızca 3 parmağımı kaldırdığımı (başparmağım ,işaret parmağım ve orta parmak) ve tıpkı kuş pençesine benzediğini söylediler. Ben sürekli inkar edip, öyle olmadığını söyledim ama bana inanmadılar. Sonunda bu sahnenin fotoğrafını ortak konuşma mesajımıza yüklediler. Fotoğrafı gördüm ve gerçekten de kuş pençesi gibi görünüyordu. Hala benimle bu sahne yüzünden dalga geçiyorlar.

- Sekwang ilk başta Mal Sook'la intikam almak için yakınlaştı ve giderek Mal Sook'a aşık oldu. Gerçekte ideal tipin Mal Sook gibi biri mi?

MH: Mal Sook neşeli ve hareketli biri. Bence çok sevimli. Biraz kinci ve sorumsuzca davranıyor ama eğer öyle birinden hoşlanırsam bu davranışlarını düzeltebilirim (gülüyor)

- Sekwang gibi birinin kalbini kazanmanın sırrı nedir?

MH: Bir kız arkadaşım olduğunda elimden geldiğince çabalar ve ona duygularımı göstermeye çalışırım. Onu ararım ve sadece birlikte yemek yemek için ona zaman ayırırım. Kendimi sınırlamadan bütün hislerimi belli ederim.

- Daha önce 'Bir kız arkadaşım olsaydı onun için Gwinam'dan daha fazla çabalardım.'' demiştin, değil mi?

MH: Bir şeye ilgi duyduğumda, her şeyi yaparım. Dizideki Gwinam da hislerini çekinmeden herkese belli eden biri. Bu tarz konularda kendime güveniyorum. Keşke bir kız arkadaşım olsa.(gülüyor)

- Çevrene karşı aşık olduğun kişiyi nasıl korursun?

MH: Bu yeniden düşünmemi gerektiren bir sorun. Dizide ailemi ikna etmeye çalıştım; ancak gerçek hayatta düşünecek olursam eminim ailemin, evliliğimize karşı çıkmak için sebepleri vardır. Ama bir kız arkadaşım olduğunda ilk olarak üyelere söylerim.

-Seni en çok etkileyen sahne hangisiydi?

MH: Şemsiye altındaki öpüşme sahnesi. Oyunculuğa başladığımdan bu yana ilk kez böyle bir sahnem oldu. Televizyonda seyrederken gerçekten havalı olduğumu hissettim. Bu bende iyi bir etki bıraktı.

-Artık bütün CNBLUE üyeleri hem müzisyen hem de oyuncu. Diğer üyelerden hiç tavsiye aldın mı?

MH: Yonghwa Hyung benden daha uzun süredir oyunculuk yapıyor. Fakat...Öpüşme sahnesi...kkk Bu sahnede, ''Bu sadece oyunculuk, senaryoda yazılanları yapmak'' diye düşündüm. Aslında çok gergindim. Kalpten (içten) oynamaktansa, sadece dudaklarımızı birbirine yaklaştırdım.

-Sekwang çekici bir erkek, peki ya sen (nasıl bir erkeksin) ?

MH: Üyeler içinde maknae oluğum için, bazen onlara bağlı oluyorum. Dizide böyle değildim. Dizi ekibini nasıl memnun edeceğim konusunda endişeliydim. Fakat çekime gittiğimde, gayet sorunsuz bir şekilde yapabildim. İçlerinde en küçüğü bendim (MHGF dizi kadrosunda), diğer oyuncular beni sevdiği için rahatça rol yapabildim. Başta biraz utandım ama zamanla daha iyi oldum. Bazen Yunie nunayla ya da annemle (dizideki annesi) konuşuyordum.

-Yunie gibi sert bir ablaya sahip olsaydın ne hissederdin?

MH: Yunie bazen bana kızıyor, bazen de beni şımartıyor. O, kardeşini sevgiyor, kardeşini daima destekliyor. Böyle bir ablam olsaydı mutlu olurdum. Tabi ki dizide tokat yedim. (gülüyor) 

-Tokat yediğin sahnede korkmuş muydun?

MH: Kesinlikle hayır. Namjoo narin biri dolayısıyla sert bir şekilde tokat atamaz. Benim için endişeleniyordu, en sonunda ona: ''Ben iyiyim, tokat atabilirsin'' dedim. Çekim sırasında çok eğlendik.


-Diğer oyuncularla çalıştığında ne hissettin?

MH: İlk olarak, kendimi çok baskı altında hissettim. Onlara sıkıntı vermemek için çekimlerden bir gün önce hep çok çalışıyordum. Bana karşı samimi davranıp beni cesaretlendirdiler, bunun için onlara minnettarım. Bana gerçek kardeşleri, oğullarıymışım gibi davrandılar. Çekimlerden oldukça keyif aldım.

-Oyunculuk konusunda seni en çok destekleyen kimdi?

MH: Hmmm.... İçlerinde en küçüğü bendim (dizi oyuncuları içinde) bu yüzden hepsi benimle samimiyetle ilgilendi. Namjoo ve Yoon Jungsan'dan çok yardım aldım. 

-Dizi ekibinden aldığın tavsiyeler içinde, seni en çok etkileyen söz hangisi oldu?

MH: Beni en çok etkileyen söz: ''Gayet iyiydin, bundan sonra da rahat bir şekilde oyna.'' sözüydü. Ne zaman endişelensem, senaryoyu okumak için yaptığım görüşmeyi hatırlarım. Utangaç biriyim bu yüzden kameranın olmadığı bir yerde rol yaparken çok utandım. Çok gergindim ama diğer oyuncuların rahat bir şekilde senaryoyu okuduklarını görünce sakinleştim. Onlara minnettarım.

-Özel hoca Sekwang'ın, Janggun'a ders anlattığı sahne oldukça eğlenceliydi. Çekim hataların çok oldu mu?

MH: Gülmemizden kaynaklanan çekim hatası hiç olmadı. İzleyenlerin gülmesi için, bence doğal bir şekilde oyunculuğumuzu kontrol etmeliyiz. Janggun'u canlandıran Dongyeon ve ben defalarca çalışma yaptık böylece mükemmel bir uyum gösterdik. Kendimi, anlamakta güçlük yaşayan Janggun'a ders anlatırken göstereceğim "tahammülsüzlük" ifadesine odakladım.

- Lütfen öğrenci hayranlarına nasıl ders çalışmaları gerektiğiyle ilgili tavsiyede bulun.

MH: Tavsiye mi? Ben mi? Oh... Bence okul sınavlarında aldığın puan çalışmanla orantılı. Okul sınavlarını idare kurulu hazırlar. Eğer okulda çok iyi çalışırsan, yüksek notlar alabilirsin.

-CNBLUE üyesi Lee Jungshin ''My Daughter Seoyeong'' dizisinde aktör olmak isteyen birini canlandırdı. Sekwang'ın sözlerini söylediği bir sahnesi vardı, izledin mi?

MH: İzledim ama hayrete düştüm. (gülüyor). Sekwang'ın izleyiciler tarafından böyle tanındığını görmek benim için tuhaftı. Doğrusu bu sahneden haberim yoktu, diziyi izlediğimde öğrendim. Birbirimize pek tavsiyede bulunmayız. Ama Jungshin'in repliklerini birkaç kez kontrol ettiğim ve ona ''En önemli şey sakin olmak'' gibi tavsiyelerde bulundum. 

-Son dönemlerde, bateri çalarkenki videoların gündemde. Dünya turunda da seni rahatça  böyle görebilir miyiz?

MH: Baterinin önünde kamera olacak mı bilmiyorum. Belki Mayıs ayında Seul'de vereceğimiz konserde beni görebilirsiniz. Birçok ülkeye gideceğiz, her ülkede farklı bir atmosfer olacak. Size her konserimizde en havalı halimizi göstereceğiz!

-5. single 'Blind Love' 24 Nisan'da yayınlanmış olacak. Blind Love ne tarz bir şarkı?

MH: Bu şarkı Jonghyun hyung tarafından bestelendi. Bu zamana kadar size hep Yonghwa hyungun güçlü ve nükteli şarkılarını dinletmiştik. Fakat bu şarkı bahar gibi. Bu kez size Jonghyun'un daha çok J-pop havası taşıyan bir şarkısını dinleteceğiz. Bu bizim için yeni bir meydan okuma, bu yüzden lütfen dinleyin. 

*Siteden yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak/Source: cnboicee
Çeviri: Eun Jung@TurkishBoice
Düzenleme: CNBuSrang @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder