İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 29: Esr_aa

1) Merhaba.... Bize biraz kendinden bahseder misin?


Esr_aa: Kendimi tanımlamam gerekirse, bütün Boice’ların içinde o güzel sesli dört insanı seven bir Boice’um. Daha doğrusu kendi dünyasında huzurla bu güzel sesli insanları dinlemekten zevk alan biriyim.
Aslında sorularınıza cevap verip vermemekte tereddüt ettim, Türkçeyi güzel konuşuyor olsam bile, Türkçeyi okulda öğrenmediğim için veya hiç yazmadığım için yazdıklarım pek anlaşılmaz diye korktum. Umarım yazdıklarımda çok hata görmezsiniz. ^-^

2) CNBLUE'yu ilk ne zaman keşfettin?

Esr_aa: Ne zaman keşfettim, hmm,  acaba beş yıl olmuş mudur ki; aslında onların çıkışlarında keşfettim (2009), Kpop’u tanıyalı o kadar zaman oldu ki, pek hatırlayamıyorum. İlk zamanları pek önemsemiyordum çünkü o kadar çıkış yapan grup vardı ki bazen hangisine önem verip, vermemem gerektiğini bilmiyordum. Üstelik CNBLUE ilk önce Korece albüm yerine Japonca albüm çıkarmayı seçmişti.  Ama şunu çok güzel hatırlıyorum : Tearsdrops In The Rain ve sonra A.Ri.Ga.To sarkilarini dinledigim anda, özelikle Jonghyun’un o güzel sesini duyduğum anda, beni hiç bir sesin götüremediği yerlere, hayal dünyası dediğimiz o güzel yere götürmeyi başardılar. Bu nasıl olur bilmiyorum ama bunu ancak benim gibi onları dinlemekten müthiş bir şekilde zevk alan Boice’lar anlayabilir.

      

3) CNBLUE'yu sevme sebebin nedir?

Esr_aa: Hani her insan zor zamanlarında kendine güç ve enerji veren, mutlu eden bir şey arar ya. Ben de bu Blue Boy’ları ilk sahnede gördüğüm ve onları ilk defa dinlemeye başladığım anda aradığım o şeyi buldum ve beni ne kadar mutlu ettiklerini anladım. Mutsuz olduğum anlarda bile ne kadar gülümsemek istemesem de beni gülümsettiklerini gördüm. Bana güç veren kendileri için değil de sevenleri için şarkı söylemeleri.“İşte gerçek müzik bu!” diye ben onların yaptığına derim.
4) CNBLUE'da olmazsa olmazın kimdir?

Esr_aa: Tabi Jonghyun, neden diye sorarsanız, basta belirttiğim gibi, benim için onun sesinin eşi benzeri yok, A.Ri.Ga.To , Eclipse, Tearsdrop In The Rain veya şarkılarda küçük parçalar onun sesini her duyduğumda “Bu sesi canlı bir şekilde dinlemek istiyorum.” demekten kendimi alamıyorum. Onun o yumuşak sesi beni gerçekten mutlu ediyor, nasıl desem beş yıldır dinlediğim şarkılardan da hiç bıkmıyorum. Ve bu aynı zamanda CNBLUE için geçerli. Ama unutmadan, tabii ki liderimiz YongHwa onun o enerjisi, Minhyuk ve Junghsin’nin o tatlılıkları yok mu, işte onlardan da vazgeçemiyorum.

cr: tofujl @weibo

5) CNBLUE'da favori çiftin kim?

Esr_aa: Aslında favori çiftim yok diyebilirim ama Yonghwa’nın, Junghsin veya Minhyuk’u koruması çok hoşuma gidiyor. İzlediğim tüm video ve konserlerde Yonghwa’nın bizim o tatlı maknealerimizi ne kadar sevdiğini görmek ne güzel.

6) CNBLUE'nun seni en çok etkileyen şarkısı nedir?

Esr_aa: Şarkılarının hepsi birbirinden güzel hangisini seçeyim. Ama albümleri dinlemektense konserde söyledikleri şekilde daha çok seviyorum. Listeleyeceğim şarkılar genellikle konserleri izlediğim zamanlarda daha çok sevdiğim ve daha sık dinlemeye başladığım şarkılar : Teardrops in The Rain, Man in Front of The Mirror, Lie, Illusion, Coward, Y,Why, Thank You, Love In The Rain, I Don’t Know Why. Çok fazla şarkı adı söylemiş gibi gözükse de sadece sevdiğim şarkıların küçük bir parçasını paylaştım. Size tavsiyem bu şarkıları bir de sahnedeki performanslarını izleyerek dinleyin.

       

7) CNBLUE ile ilgili okuduğun ya da izlediğin her hangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne?

Esr_aa: Zaten onları ne zaman bir programda görsem beni güldürmeyi başarıyorlar. En son Running Man’de Yonghwa’nın bazı söyledikleri bana çok komik gelmişti, mesela liderimiz Infinite’den Kim Myung Soo’nun gerçek isminin L oldugunu sanip herkesi güldürmüstü. Bir keresınde de Jonghyun yabanci bir Boice’la konuşayım derken, isin isinde cikamayip kipkirmizi olmustu. Bazen gerçekten çok komik oluyorlar. Ehhh tabi onlarda bizim gibi insan kkkk. Sahnede mukemmel gorünüyorlar ama programlarda nasil bize benzediklerini hatta daha beter olduklarini gormek çok komik

8) CNBLUE’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın?

Esr_aa: //  Blue Boys // Perfect Boys // Handsome Boys // Cool Boys // ... // Onlari tek kelimeyle anlatmak benim için mümkün değil, onlar yaptıkları müzikle bana güç veren dört boys. CNBLUE'yu kelimelerle değilde ancak şarkılarını dinlerken hissettiğim mutlulukla anlatabilirim.

9) CNBLUE'nun yeni çıkan albümleri hakkında ne düşünüyorsun? Ve bu albümdeki favori şarkın nedir?

Esr_aa: Tek kelimeyle : mükemmel. Onların yaptığı müziğin ne kadar iyi olduğunu bu başarılı albümden öncede biliyordum ama bu albüm sayesinde başkalarının da onların ne kadar yetenekli bir grup olduğunu fark ettiklerini görmek, gerçekten hoşuma gidiyor. “Başardılar, dört yıldır yapmak istediklerini en sonunda yapabildiler” böyle bir umutla bende onları konserde görebilirim diyorum. Evet evet görebiliriz ! Fighting Boice ;) Yeni albümlerindeki bütün şarkıları hoşuma gidiyor ama beni en çok etkileyen iki şarkı var : Lalala ve I’m Sorry. 

     

10) CNBLUE ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir?

Esr_aa: Hayal kurmaz mıyım yanı başımdaki Londra’ya geldiler ama ben okulum yüzünden gidemedim. Çok yakınıma, ayağıma kadar geldi ben gidemedim diye çok üzülüyorum ama inanıyorum ki, Yonghwa önümde, Jonghyun sağımda, Jungshin havalı bir şekilde solumda ve Minhyuk arkada baterisiyle Star’ı söylerken ben de, biz de bir gün orada olacağız.

11) Turkish Boice’u ne zaman ve nasıl keşfettin?

Esr_aa: Sizi ağustos ayında Twıtter'da Jonghyun'un bana cevap verdigi o etkinlikte keşfettim, başka Türk Boice’larada cevap verdigini görünce sizi takip etmeye basladim. Dogrusu o zamandan önce Türkiye'de bu kadar Kpop seven veya Boice olduğuna dair hiç bir fikrim yoktu. Hatta sizin sayenizde ilk defa bu kadar çok Türk Boice’la tanıştım.


[Jonghyun'un Twitter söyleşisini okumak isterseniz tıklayınız. ^^]

12) Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor?

Esr_aa: Hangi konu hakkında olursa olsun çevirileriniz ilgimi çekiyor özelikle bazı programlar, böylelikle onları daha iyi tanıyabiliyoruz. Sizin CNBLUE'yu herkese tanitmak istemeniz çaba sarf etmeniz gerçekten takdire layık.

13) Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb. gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler?

Esr_aa: Söyleyebileceğim pek fazla bir şey yok çünkü gerçekten her şeyi bir an önce yapmak için elinizden geleni yaptığınızı biliyorum. Fakat bir tek tavsiyem olacak, takip ettiğim iki Boice sayfası var BlueImpact ve Turkısh Boıce.Blue Impact proje hazırlayıp CNBLUE’ya gönderdi CNBLUE da bu hazırlanan projeyi twitter’da gösterdi, siz de böyle projeler yapıp kendinizi daha çok tanıtabilirsiniz.Her ne kadar yapılan projeyi twitterda veya herhangi bir sitede görmek güzel olsa da bunu FNC’ye gönderirseniz daha etkili olacaktır. Kesinlikle onların eline geçiyor bunu kendim ve arkadaşım denedik. Gerçekten de onlara FNC’e fanların hediyelerini özen göstererek CNBLUE olsun FTISLAND olsun onlara veriyorlar. Sadece küçük bir öneride bulunmak istedim.

14) Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı?

Esr_aa: Bizi mutlu eden bu Boy’ları biz de onlara destek vererek mutlu edelim.

BluePearl: Bizden uzaklarda, Fransa'da yaşayan bir  Türk Boice  @Esr_aa :) Türkçe yazı yazmakta zorlansa da röportajı kabul edip bu güzel duygu ve düşüncelerini bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz. 

**Yardımlarından dolayı proje ekibimizden BluePearl’e teşekkürler. ^^

1 yorum:

vay be bir an benimle söyleşi yapıp da buraya yazdınız zannettim :D

Yorum Gönder