İMZA KAMPANYASI

Exit Dergisi CNBLUE Röpartajı ~ Yonghwa- (Blind love’ı) İlk kez duyduğun zaman, izlenimin neydi?
YH: Notalar bu şarkıda çok yüksek değildi, bu yüzden söylemek kolaydı. Kayıt sırasında, şarkıyı söylediğimde kayıp ve üzüntü duygularını somutlaştırmaya çalıştım. Canlı söylediğim zaman da bu duyguyu hatırlıyorum.

- “Kendi gözlerinle gör” mesajı da dünyaya karşı cesurca yönlendirilmiş gibi geliyor kulağa. Sen de böyle mi düşünüyorsun?
YH: Gözlerinle görmek gerektiğini düşünmüyorum. Bunun yerine kalbiniz ile hissetmelisiniz (gülüyor).
JH: (Gülüyor) Gözler ve kalpler aynıdır. Gözler sadece yüzeydedir. Mesajın anlamı, “Kendi içine bak.”
YH: Bu “Gözlerinle gör! Bunu hisset!” demek, değil mi? Anladım. (Gülüyor)

- 3. Parça “Greedy Man” YongHwa tarafından yazılıp bestelendi. Şarkıyı ne zaman yazdın?

YH: Onu bu single için yeni yazdım.

-  Guitar cutting'ler (Bir gitar çalma tekniği), rüzgarın esmesi gibi tazeleyici.
YH: Gitar melodisi aklıma gelen ilk şeydi. Birden bire kafamda oluştu ve yazmaya başladım ve (tek seferde) bitirdim. Gösterişli olmayan, basit bir şeyler yazmak istedim. Bu yüzden ilk yaptığım demo sonundakinden (yayınlanan versiyonundan) çok farklı değildi. Benim yaptığım şarkılarda, demo versiyon ve düzenlendikten sonraki versiyon (yayınlanan) çoğu zaman çok farklı olmaz.

Melodiyi de basit tutmak istedim, bu yüzden böyle besteledim ve eğlenceli bir aşk hikayesiyle birleştirdim.

- Bunun sebebi “Blind Love”'ın sözlerinin üzücü olması olabilir mi?
JH: Hayır, muhtemelen değil.
YH: O haklı, bunu dikkate almadım.
JH: Biz bitirene kadar, genellikle diğerinin (yazdığı şarkının) sözlerinin ne olacağını bilmeyiz. YongHwa hyungun sözlerini ilk defa kaydettiğimiz zaman gördüm. Ondan önce bir fikrim yoktu. 
YH: Kayıttan bir önceki güne kadar sözleri yazıyordum. Melodisi basit olduğundan, eğlenceli sözleri ile bir araya geldiğinde iyi olup olmayacağını merak ediyordum.

- Benzersiz ve büyüleyici üç şarkınız var. Bu single’ın nasıl dinlenmesini istiyorsunuz?
YH: Bence çok kolay ve rahat bir şekilde dinlenecek. Önceki çalışmalarımız biraz daha ağır olduğu için, bu single’ı dinlemenin çok kolay olacağını düşüneceklerdir. Her halükarda, umarım çok kişi CNBLUE’nun şarkılarını dinler.

- Ekim 2012 Super Arena Tur'da doğaçlama şarkı söylediğiniz bölüm çok tutuldu. Bu defa tekrar bunu yapmayı planlıyor musunuz?
JH: Hayır, muhtemelen yapmayız. (gülüyor) Bu çok zor!
Herkes gülüyor
YH: Doğaçlama şarkı söylemeye başladığım zaman, JungShin ve MinHyuk “Bana da bunu yaptıracak mı?” diye düşünüp, geriliyor. Eminim, ben şarkı söylerken onlar çok düşünüyor. 
JS: Bu doğru!
MH: YongHwa hyung tek başına şarkı söylediği zaman, bu baskı verici, bu yüzden bazen bize yaklaşıyor. Bu yüzden daima onun sözlerini dikkatlice dinliyorum. Eğlenmiyorum!
JS: Gözlerimle vokalisti izliyorum; ama kafamda gerçekten çok düşünüyorum (gülüyor).
YH: Ama eğer iyi hissettiriyorsa mümkün olduğunu düşünürüm. Melodi önceden düşündüğüm bir şey değil ve sadece 0.1 saniye önce aklıma gelen kelimeleri düşünmeden söylüyorum. Eğer “Bunu yapmak zorundayım.” diye düşünürseniz bu bir yük haline gelir ama rahat olursanız (üzerinde çok düşünmezseniz) bu mümkün olur. Çünkü (ben bir) dehayım (gülüyor).
Herkes….gülüyor
JS: Özür diliyorum~! (gülüyor)
- Bunu sabırsızlıkla bekliyor olacağız! (gülüyor)


- Bu onların son zamanlarda ilgilendikleri şeyleri açığa çıkaran bir bölümdür. Onların son zamanlarda sevdiği ve satın aldığı şeyler hakkında CNBLUE’ya sorduk.

“Basketbol ayakkabıları”

Beyaz üzerinde lacivert olanlar. Bunu JungShin ile aldım. Bizim tarzlarımız biraz farklı, bu yüzden birlikte alışverişe gittiğimiz zaman bile birbirimize danışmadan beğendiğimiz şeyleri alırız. Ben, alacağım şeyleri, hemen satın almam, üzerinde biraz düşünürüm. Daha önce çok kez alışverişe gittim ve sadece bir kere giydiğim birkaç eşyam var.. Bu yüzden şimdi daha dikkatliyim. Eskiden gerçekten alışverişi severdim. Hala seviyorum ama eskisi kadar “gerekli” değil. Almayı istediğim çok şey yok.


*Siteden yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak/Source: justjyh
Çeviri: bister_jh @TurkishBoice
Düzenleme: CNBuSrang @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder