İMZA KAMPANYASI

Filipinler Basın Toplantısının Dikkat Çeken Anları


4 kişilik pop-rock grubu CNBLUE, Haziran ortasında bir gecelik performansıyla Manila'yı salladı. Filipinler'in başkentinde yapılan konser grubun ''2013 Blue Moon World Tour'' isimli ilk dünya turunun sekizinci durağıydı.

Smart Araneta Coliseum'da verilen 2 saatlik canlı performanstan önce, CNBLUE'nun genç erkekleri-Jung Yong Hwa, Lee Jong Hyun, Kang Min Hyuk ve Lee Jung Shin; Filipinli hayranlarıyla yüz yüze görüşmek için geldi ve Pulp Live World ve SM Megamall tarafından organize edilen, saat 14:00'da başlayan açık basın konferansına katıldı.

Konferansın yapılacağı alanı hıncahınç dolduran hayranlar yalnızca CNBLUE'yu görebilmek için sabırla saatlerce beklediler. Bazı hayranlar  görüş açısı en güzel yeri kapabilmek için alışveriş merkezi daha açılmadan oradaydılar, diğerleri ise sabah saat 05:00 civarındayken alana geldiler. Grup gelmeden önce oyunlar oynandı ve kazananlar Pulp World Live'e bilet kazandı.Hayranlar daha CNBLUE gelmeden oldukça coşkuluydular. Çocuklar göründüğünde hayranlar kulakları delen çığlıklar atmaya başladılar. Sunucular Kring Elenzano, FHM modeli Jinri Park ve ''TV Patrol'' sunucusu Gretchen Fullido'ydu. Aşırı hareketli olan kalabalığı sakinleştirmeye çalışmak faydasızdı. Jung Yong Hwa hayranların çığlıklarına kollarını genişçe açarak karşılık verdi.

Hayranların çığlıkları CNBLUE konuşmaya başladığında daha da gürültülü bir hal aldı. Grup, Filipince kendilerini tanıtarak ve araya yerli dilde (Tagalog) espriler katarak iyi bir izlenim bıraktı. ''Magandang Hapon, ako si Jungshin'' diyerek söze ilk Jung Shin başladı ardından Jong Hyun devam etti ''Ako si Jong Hyun''. Yong Hwa kendini tanıtmadan önce bir an durdu ve sonra, ''Magandang Hapon, ako si Yong Hwa'' dedi ve en son Min Hyuk ''Magandang Hapon, ako si Min Hyuk'' diyerek kendisini tanıttı. 

Dördü de gündelik kıyafetlerin içinde çok şık, sorulara verdikleri cevaplar ve iltifatlarıyla çok etkileyicilerdi.


Kang Min Hyuk sorulara parlak bir gülüş sunarak cevap verdi.

Röportaj sırasında onlara hangi şarkıyı Filipinli hayranlarına adadıkları sorulduğunda, Yong Hwa cevap olarak popüler şarkıları I'm Sorry'den küçük bir kısım söyledi. Bu şarkı , besteleri kendilerine ait olan şarkılardan oluşan ilk albümde yer alan ve Billboard Dünya Albümleri Listesinde 1 numaraya yerleşen bir şarkı olarak onlar için bir dönüm noktası niteliğindedir.

Onlara,''Şu anda CNBLUE üyesi olmasanız, ne yapıyor olurdunuz?'' diye sorulduğunda Jung Shin ve Yong Hwa aralarındaki kardeşliği, yakınlığı gösterdi, Min Hyuk ''Hala öğrenci olurduk.'' diye cevap verdi.

Lee Jung Shin kalabalıkla etkileşerek ve dördü içinde en çok konuşan kişi olarak potansiyel ''Mutluluk Virüsü'' olduğunu kanıtladı. En az konuşan kişi Lee Jong Hyun'du fakat sık sık kalabalığı kontrol edip, gamzeleriyle parlak gülümsemesini ortaya çıkardığı her an, seyirciler çığlık atıyordu.Eğer Filipinlerde Manila dışındaki bir yeri ziyaret etme şansı verilseydi, Jung Shin Cebu'ya-Filipinler'in merkezinde bir ada-  gitmek ve balık tutmak istediğini söyledi. Yong Hwa şakacı bir tavırla, ''Sen nasıl balık tutulur bilmiyorsun ki'' dedi. Min Hyuk herkesin Cebu'ya gitmek istediğini söyledi. 

Üyeler, Filipin yemeklerini denemek istediklerini söyledi. Baterist Kang Min Hyuk, sunuculardan adanın denenmesi gereken yerli lezzetleriyle ilgili tavsiye istedi. Kang Min Hyuk ayrıca Balut'u (bir çeşit ördek yumurtası), Adobo'yu (bir çeşit güveç) ve Sisig'i (kıyılmış domuz yanağı) denemeyi dört gözle beklediğini söyledi. Etkinlik öncesi sahnedeki eğlenceli oyunlarda heyecanlı topluluğu ve eğlenceyi yöneten Minhyuk, hayranlar arasında çok popüler olan üyelerden biriydi.

Grubun lideri Jung Yong Hwa'ya sürpriz doğum günü etkinliği düzenlenmişti. (Jung Yong Hwa'nın gerçek doğum  günü 22 Haziran.) Lider, gitarist ve aynı zamanda grubun vokali olan Jung Yong Hwa Filipinli hayranlarının hazırlamış oduğu özel Simpsons temalı pastayla doğum gününü kutladı.  Tezahürat ve tebrik sesleri arasında ''Bu doğumgünümü unutmayacağım.'' dedi. Yong Hwa çoktan coşmuş olan gürültülü kalabalığa ''Sesiniz çıksın/Biraz gürültü yapın'' diyerek onlarla şakalaştı.Grup, Filipinli hayranların onlara göstermiş olduğu bu büyük aşk ve desteğe ne kadar minnettar olduklarını dile getirdi. Dahası CNBLUE, önlerindeki 10 yıl, 20 yıl, 30 yıl boyunca dünya turu konserleri vermeye devam etmek ve mümkün olduğunca çok hayranlarıyla tanışmak istediklerini açıkladı.

Jung Yong Hwa, CNBLUE'nun lideri, vokalisti ve ritim gitaristi. Lee Jong Hyun solo gitarda ve aynı zamanda vokal. Kang Min Hyuk, grubun bateristi. Lee Jung Shin ise grubun basçısı ve en küçük üyesi. Bu dört çekici, genç erkek bir buçuk saatten az bir sürenin sonunda hayranlarıyla fotoğraf çekilip konferansı bitirdiler. Kısa bir ziyaretti ama CNBLUE kalıcı ve sağlam bir etki bıraktı. 


Gözden kaçmaması gereken DESTANSI anlar

''Bugün Filipinli fanlarınızın desteğini gördüğünüz için ayrıca mutlu musunuz?'' diye sorulduğunda, Yong Hwa cevap vermek üzereyken Jung Shin onun sözünü kesip ''Naber Filipin!'' dedi. Yong Hwa cevap vermeye ya da bir soruyu dinlemeye çalışırken birçok defa daha Jung Shin tarafından engellendi, sözü kesildi. Hahaha...

3. soru sorulduğunda ve Jung Shin cevabını vermek üzereyken çığlıklar çok büyük bir seviyeye ulaştı. Bu durum Jung Shin'in arkasını dönüp ekrana bakmasına sebep oldu. Daha sonra Jung Shin ekranda yüzünü yakından görünce çabucak sevimli bir poz verdi ve elini barış işareti yaparak sevimli bir şekilde gülümsedi derken diğer üyeler de ekrana bakmaya başladılar. Bundan sonra Jung Shin ne zaman büyük ekranda yüzünü görse sevimli poz verdi.

*Siteden yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak/Source: soompi & cnbluestorm
Çeviri: EunJung@TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder