İMZA KAMPANYASI

[Hayran Anlatımı] BLUE MOON Filipinler Konseri: Birinci Bölüm


Bu CNBLUE'nun Filipinler'e olan ilk ziyaretiydi ve aynı zamanda birçoğumuz onları ilk defa canlı canlı seyredebilme fırsatı bulduk. Belki de onlarla geçirdiğimiz zamanın etkisinin sürmesinin sebebi budur. Konserden bu yana 4 gün geçti ve kendimi hala onlarla yaşadığım o dakikaları, performanslarını, onlarla karşı karşıya geldiğimiz o anları düşünmekten alıkoyamıyorum. 

14 Haziran'da Activity Center of SM Megamall'da yaptıkları basın toplantısı sırasında unutulamaz anlar yaşandı. Basın toplantısında, Jungshin bazen araya girip Yonghwa'nın sunucuyu dinlemesine veya ona cevap vermesine engel oluyordu. Ama Yonghwa, "Eğer şu anda CNBLUE üyesi olmasaydınız ne yapıyor olurdunuz?" sorusu yöneltiği sırada intikamını ondan aldı. Jungshin soruya hala beraber olurduk cevabını verirken, Minhyuk okuyor olurduk şeklinde cevap verdi. Yonghwa, soruya beraber bir restoran işletebileceklerini söylerken bir anda Jungshin'le şakalaşmak için durdu. Sözlerini Jumgshin'i ne kadar çok sevdiğini belirterek bitirdi ve CNBLUE'da olmasaydık nasıl olacaklarını düşünmek bile istemediğini dile getirdi.

Konseri "Where You Are" şarkısı ile başlatıp "Try Again Smile Again" ile bitirdiler. Performansları boyunca onlarla ilgili notlar almak çok zordu ama öyle anlarda vardı ki uzun süre akıllardan çıkmayacak. 

Konser boyunca hepsi çok eğlendi. Konser; rock&roll, dans, gülüşmeler ve bağrışmalarla doluydu.
CNBLUE'nun bir diğer çekici yanıysa, hayranlarıyla iletişim kurmaya çalışmalarıydı. Konser boyunca bizimle iletişim kurabilmek için dilimiz Filipinceyi ve İngilizce konuşmaya çalıştılar.

Kendilerini tanıtmaya şu sözlerle başladılar: Magandang gabi (İyi akşamlar!) Kami ay CNBLUE (Biz CNBLUE'yuz) Blue Moon'a hoşgeldiniz. Sonunda Filipinlerdeyiz! Daha sonrasındaysa üyelerin hepsi kendini Filipince tanıttı.

Minhyuk, Lechon'u (domuz rostosu, bir Filipin lezzeti) sevdiğini söyledi ve "Nagugutom na ako"(Acıktım!) dedi. Ayrıca Jeepney'i (Filipinlere özgü bir araç) sevdiğini de ekledi. 

Konserin bir anında, Yonghwa kendini en iyi dansçı  ilan etti. Hayranlar, şüpheyle karışık "Ooohh..." diye bağırdılar. Yonghwa, daha sonrasında CNBLUE'daki bir numaralı dansçı olduğunu söyledi ve dans etmeye başladı. Birçoğumuz gülmekten yarıldık. 

Konsere katılan birçok kişi CNBLUE'nun popüler çıkış parçası I'am A Loner'ı çalmasının en ilgi çekici an olduğu konusunda bana katılacaktır. Şarkı başladığı sırada Yonghwa gitarıyla bir problem yaşadı bu yüzden gitarını çıkarmak zorunda kaldı. Birisi anında ona yedek gitarını getirdi ama o ya bunu umursamadı ya da farkına varmadı. Yonghwa daha sonrasında CNBLUE'daki en iyi dansçı olduğu iddiasını kanıtladı. Bir yandan şarkı söyleyip bir yandan sahnede bir o yana bir bu yana dans ederek hayranlarını neşelendirdi. 


Yonghwa'nın doğum günü sürprizi yapılacağı sırada, Yonghwa hariç tüm üyeler, onun merakını ve şüphesini uyandırarak Tagalog diliyle (Tagalog:Filipinler resmi dili) bir şeyler söylemeye başladılar. Bu, hayranlarının Yonghwa için hazırladığı sürprizi başlatmaları için işaretti. Aşağıda üyelerin neler söyledikleri var, Filipinceden İngilizce'ye çevirisi @yongsarang tarafından yapılmıştır.

MH: "Ngayong Sabado ay isang espeyal na araw para isang miyembro. Way nyong sabihin ang pangalan PK?!" (Bu cumartesi bir üyemiz için özel bir gün. Onun ismini söylemeyin tamam mı?!)
JS: "Hindi nya alam kung ano yung sinasabi samin (samin namin olmalıydı). Kantahin natin sya (kantahin kantahan olmalıydı) (Onun (Yonghwa) ne söylediğimiz hakkında hiçbir fikri yok. Hadi hep beraber onun için şarkı söyleyelim)
JH: "Kantahin natin sya ng Maligayang bati,sabay sabay ha?!" (Hadi Yonghwa için Happy Birthday şarkısını söyleyelim, hep beraber tamam mı?!)

Birçok üyenin aksanı Filipin aksanına yakındı ama Jonghyun'un telaffuzu oldukça akıcıydı özellikle "Sabay sabay" derken.

Doğum günü çocuğu Yonghwa "You've fallen for me" şarkısına başlarken bir hata yaptı. "Filipinler" diyeceği yerde "Singapur" dedi. Diğer üyeler onun  bu tatlı hatasına gülerken biz hayranları da ona şaka yollu takıldık. Daha sonra Jungshin şarkının giriş kısmını rap yaparak söyledi. Yonghwa mahcupluk duygusundan hemen kurtulamadı, şarkıyı söylerken bir taraftan gülmeye devam ediyor ve "Filipinleri seviyorum" diyordu. Buna rağmen onun bu gafı fanlarının ona olan sevgisini azaltmayacak.


Benim için unutulmayacak anlardan biri de Jonghyun'un şaşırdığı o andı. Jonghyun sahnenin köşesine kadar yaklaşmıştı ve bazı hayranları ona bir kasket ve 2 tane dolgulu oyuncak fırlattı. Oyuncaklar sahnede sekerek onun yanına kadar geldi. Konuşma kısmı başladığında Jonghyun solundaki oyuncağı aldı ve sağında duran oyuncağın yanına koydu. Ama soluna tekrar döndüğünde bir sürü oyuncak ve hediyeyle daha karşılaştı. Şaşkınlığı yüzünden okunuyordu. Oyuncak ve hediye sayısı giderek artıyordu! Jonghyun daha sonra hepsini özenle istifledi.


Filipin'de oldukları sürece çekilen tüm fotoğraflarına ve videolarına bakmaya hala doyamıyorum! CNBLUE aynı zamanda buraya tekrar geleceklerine söz verdi. CNBLUE Jjang! Tekrar gelmenizi bekleyeceğiz. 

*Siteden yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak/Source: cnbluestorm
Çeviri: LJH-Hyanggi@TurkishBoice
photo cr as tagged

1 yorum:

Çeviri için tesekkürler :) nasıl da güzel anlatmış. Resmen gözümde canlandı konser. İnsallah bizde bu günleri yaşarız :)

Yorum Gönder