İMZA KAMPANYASI

[Hayran Anlatımı] CNBLUE Filipin Konseri: İkinci Bölüm


Bu konserin veya bu zamana kadar yapılmış olan tüm konserlerin en mükemmel anı, hayranların bir araya gelmeleri olsa gerek. Konserden önce sadece telefonla veya internet aracılığıyla iletişim kurduğumuz Boicelarla tanıştığımız an. Hatta ben açık alanda diğer Boiceların önünde ağladım bile. Bu an benim için çok dokunaklıydı *.* Onlardan çok güzel hediyeler aldım. Desteklerini ve sevgilerini hep hissettirdiler. Gözyaşlarıma engel olamadım. Hayran sitesi ve hayran kulübü adminleri için çok yorucu bir gündü. Hafta boyunca deyim yerindeyse uykusuz gezdik. Doğru düzgün yemek yemeye vaktimiz bile yoktu. Hatta su içmeye bile vakit bulamadık. Çok sıcak bir gündü. Fakat aynı zamanda oldukça unutulmaz bir gündü! Bir sürü Boice ile tanıştım..Sizler kim olduğunuzu biliyorsunuz. Ne kadar yazık ki birbirimizle çok vakit geçiremedik. Umuyorum ki en yakın zamanda birbirimizi tekrar görürüz... ~Lyna, Filipinler (cnbluestorm admini)

Filipinler dışından gelen Boiceların yorumları:

Merhaba, ben bir Japon Boice'im isimim Chiharu.
Şu anda aklımda olan şey, Manila konserinde; Seul Konserinde olduğu kadar eğlenceli anlar geçirdiğim. Manila Boicelarının ışık saçan gülümsemelerini asla unutmayacağım. Bizi çok sıcak karşıladılar. Sıcak havaya alışkın olmadığımız için bize buzlu kahve ikram etmeniz, bizi çok memnun etti. 

Siz Manila'lı Boice'ler gerçekten güzeltişörtler ve konser ürünleri yaptınız. Ve çok eğlendiniz. Şunu söylemeden de geçemeyeceğim konserde yaptığınız tezahüratlardan da çok etkilendim. Filipinli Boiceların mutluluğunu gerçekten hissettim. Konserdeki ortam muhteşemdi ve aşırı tutku, güçlü destek ve tezahüratlar beni gerçekten etkiledi. Filipinli Boice'ler ne zamandır konser için bekliyorlardı???!!!!!!!

Yüzleri gülümsemeyle ve kalpleri tutkuyla dolu olan o Filipini Boice'leri asla unutmayacağım. Ayrıca maviler içindeki o muhteşem okyanusu ve gökyüzünü de. Umuyorum ki Filipinler'i CNBLUE'nun başka bir konserinde eğlenmek için tekrar ziyaret edebilirim. Sizinle tanıştığıma çok memnunum, teşekkür ederim. Teşekkür ederim Singapurlu arkadaşım June!!! Deniz ötesindeki hayranlarla tanıştığıma çok mutluyum, teşekkür ederim CNBLUE. Teşekkürler!!! ~Chiharu, Japan (eng. trans: @happytmg)Blue Moon Manila Konseri - Hayranların çığlıkları, bağrışları muhteşemdi. I am a Loner esnasında, Yonghwa gitarıyla bir sorun yaşadı ve ani bir tepkiyle mikrofonu alıp şarkıyı söyleyeme devam etti. Hayranları onun dansını sevdiler ve o yan sahnede hayranlarıyla yakın ilişkiler kurdu. Ayrıca konser boyunca, farklı ülkelerden hayran grupları da bizim gibi birbiriyle tanıştı. Bu Boice'lerin arkadaşlığını ve bağlarını sağlamlaştırdı. ~ June Li, Singapur

(Hislerimi anlatmaya) Kelimeler yetmez. Çok eğlendim! Teşekkürler CNBLUE bu muhteşem konser için. Bu, onların değerini anlamak için, konserini görmeniz gereken bir band. ~ Fatimah Zubir, Malezya

Gerçekten muhteşem bir konserdi. Grup, seyircilerle iletişim içindeydi. ~ CebuNuna, Kore
Konserde gerçekten çok eğlendim. Aranete Coloseum'daki The Big Dome, Tayland'daki Arena Hall'dan küçüktü. Ama Filipinli Boiceler bağırdığı&yüksek sesle şarkı söylediği zaman tüylerim diken diken oldu. Küçük bir mekandı; ama içinde CNBLUE'yu çok seviyorlardı. CNBLUE'nun da çok eğlendiğini düşünüyorum, hem de çok! Bunun sebebi tabii ki seyircilerin çok eğlenmesiydi. Işıklar ve görsel efektler muhteşemdi. Ekran da harikaydı, her şey çok net gözüküyordu. Son olarak, bize her konuda çok yardımcı olan Filipinli Boice'lere gerçekten teşekkür ederim. İletişimi koparmayalım! ~@iammanus, TaylandMerhaba. Ben Anisa. Endonezyalı bir Boice'im ve Blue Moon Filipinler Konserini cnblue4ina adminlerinden Devi ile beraber izledim.
Konser başlamadan önce birçok Boice konser alanına gelmişti bile. Hayran kulüpleri cnblue4ina da dail, birçok proje hazırlamışlardı. Mesela konser için bir şeyler verdiler. Cnblue4ina'nın projesi, Yonghwa'nın doğum günü kartları ve doğum günü ayısıydı.
Daha önce sosyal medyadan tanıdığım @cebununa, @yongsarang ve bunlar gibi birçok kişiyle tanıştım. Onlarla tanışmak benim için büyük bir şanstı, çünkü onlar CNBLUE için gerçekten büyük çaba gösteriyorlardı ve CNBLUE'yu çok seviyorlardı.
Devi ile kahve dükkanının (ovv, CNBLUE'nun şarkısındaki gibi) önünde buluştuk ve orada projemiz hakkında konuştuk. Fakat orası çok kalabalıktı bu yüzden daha az kalabalık olan kırmızı kapının önüne gittik. Şanslı Boice'lara Yonghwa'nın doğum günü ayılarından hediye ettik ve mutluluğumuzu onlarla paylaştık. Hediyeleri dağıttığımız sırada çok eğlenceli bir şey yaşandı. Güvenlik görevlisi gelip bize burada bir şey satılamayacağını söyledi. Biz de ona burada bir şey satmadığımızı, bunları arkadaşlarımıza ücretsiz olarak dağıttığımızı söyledik.
Akşam 6'da, konser salonuna girmek için kuyruk olmaya başladık ve kısa sürede herkes içerideydi. Biletlerin üzerinde nerede oturacağımız numaralarla belirtilmişti bu yüzden kuyrukta iyi bir yer kapabilmek için uzun süre beklemek zorunda kalmadık. 
Ne yazık ki Devi ve benim koltuklarımız başka taraftaydı. Benim bulunduğum yer tam Jonghyun'un alanında 5. sıradaydı.WOW! Her koltuğa doğum günü şapkaları ve üzerinde Korece "I'm a Loner'dan bu yana 1248 gün" yazılı pankartlar koymuşlardı. Şapkalar encore sırasında kullanılacaktı, pankartsa I'm a Loner söylenirken açılmalıydı.
Yalnız olmama rağmen etrafımda sohbet edecek birileri vardı, onların birçoğu Filipinli Boice'lerdi. Endonezyalı olduğumu duyduklarında çok şaşırdılar. Benim gibi (Boice) olan insanlarla tanıştığım için çok mutluyum!
Bir tane sunucu, çekilişin kazananını açıklamak için geldi. Eğer resmi Blue Moon eşyalarından birini alırsanız çekişişe katılabiliyordunuz. Ödül, Kore Turizm Organizasyon Manila öncülüğünde Güney Kore'ye bir geziydi. Daebak! (Müthiş!)
CNBLUE, konseri "Where You Are" şarkısı ile başlattı. Seyirciler beraber bağırıyor, zıplıyor, dans ediyor, şarkı söylüyorlardı. 3 şarkı sonra CNBLUE seyircileri selamladı ve kendilerini hem İngilizce hem de Filipince (Tagalog: Filipinlerin resmi dili) tanıttılar. Daha sonra son albümlerinden "Naran Namja" & "Coffee Shop" şarkılarını söylediler. Seyircileriyle sürekli iletişim halindeydiler; sorular sorup, söyledikleri şarkıları ve sözleri tekrar etmemizi istiyorlardı. Filipinler'de sevdikleri şeyler hakkında konuştular.
Rock parçalarını söyledikten sonra "Love Light"&"Feeling" gibi slow-love-song (Yonghwa böyle söylemiş, Türkçesi "yavaş aşk şarkıları") geçtiler. Daha sonra modumuzu tekrar değiştirip koyu-sexy-metal şarkılara (dark-sexy-metal-songs) dönüş yaptılar ve dans kralı Yonghwa hareket halindeydi. I'm a Loner söylenirken planlandığı gibi pankartlarımızı havaya kaldırdık.
1.5 saat sonra encore için hazırlanmaya kulise gittiler. Yonghwa'nın doğum gününü kutlamak için şapkaları kafamıza taktık. Diğer konserlerde duyduğum "Encore! Encore!" bağırışlarını bu konserde duymadım. Sebebi doğum günü hazırlıklarıyla meşgul olmamız olabilir.
Sahneye tekrar geldikleri sırada Yonghwa taktığımız doğum günü şapkalarını fark etmiş olmalı. İlk şarkı bittikten sonra, Minhyuk Tagalog diliyle konuşmaya başladı, aynı şekilde Jungshin ve Jonghyun onu takip ettiler. Daha sonra Yonghwa için "Doğum günün kutlu olsun" şarkısını söyledik. Yonghwa daha önce Tagalog diliyle ne konuştuklarını sordu ve Jungshin hepsini onun için çevirdi. Liderimizin doğum gününü işte böyle kutladık!Konser başarılı bir şekilde sona erdi. Konserde baştan sona çok eğlendim. CNBLUE çok çekici, neşeli ve hayranlarıyla sürekli etkileşim halindeydi. Konser mekanı çok rahattı. Filipinli BOICE'ler harika ve çok arkadaş canlısıydılar. ~Anisa, Endonezya

Filipinli Boice'lerin Konser Hakkındaki Yorumları:


Biz aşağı sıralarda oturuyorduk. CNBLUE BLUE MOON FİLİPİN KONSERİnin en unutulmaz anı; CNBLUE'nun konser sonunda seyircilere selam verdiği sırada, bir ninja hareketi yapıp VIP kısmındaki boşluğa doğru koşmam oldu. Artık onlara ulaşabilecek kadar yakındım ve onlara dokunabilmek için çabaladım; bunu neredeyse başarıyordum... Fakat umrumda değil; çünkü tek istediğim onlara biraz daha yakın olabilmekti. Hepsi bu kadar. Teşekkürler. ~Mary Luz Balabat (Lugait, Misamis Oriental)

Eğer bana konserin en eğlenceli veya unutulmaz anı nedir diye sorarsanız? Aslında CNBLUE Konserleri'nin farklı ülkelerdeki hemen hemen her durağına uğradım. Benim için Manila'daki Bluemoon Konseri başlı başına dikkat çekici bir olaydı. Hepimiz biliyoruz ki, onları 3 yıldan beri bekliyoruz ve onların canlı performanslarını görmek, duymak başlı başına çılgın bir olay zaten. CNBLUE bizim aklımızı başımızdan aldı ve tüylerimizi diken diken etti hahaha. Sanki mavi bir rüyayı yaşar gibiydi. Konser başladığı sırada, birinci şarkı söylenirken, ayağa kalktım ve olabildiğince en hızlı şekilde el çırptım; çünkü gerçekten mükemmeldi. Onlar çok iyiydiler! Yonghwa'nın hatasını ve sevimliliklerini unutamayacağım. Minhyuk'un, lechon, "ngayong sabado" (bu cumartesi) deyişini, Jungshin'in konuşkan hallerini, Jonghyun'un "Sabay Sabay" (Bir kez daha) deyişini de unutamayacağım. Konser sona erdiğinde, arkadaşım ve ben "Lütfen gitmeyin!" diye bağırdık ve o anın hiç bitmemesini umdum. Blue Moon Manila'yı hiç unutmayacağım... Konserin 2. kısmı için sabırsızlanıyorum!! ~Jenny Dumandan (Manila)Herkesin en nefret ettiği an, konserin bitiş anı olsa gerek; ama benim için konserdeki en unutulmaz an onların konser sonunda seyircileri selamlamalarıydı. Çünkü Minhyuk (benim süper biasım) UA316 tarafında onlara daha yakın olmak için ilerleyen o birkaç kişiye doğru bir bakış attı. Üyelerin fotoğraflarını çektim. Minhyuk benim kamerama bakıyordu, bana da bakıyordu çünkü elinde fotoğraf makinesi olan bendim. (Onun bana baktığını düşünmek çılgınca geliyor, fakat bu şekilde düşünmeyi seviyorum.) ~Wendy Sandoval (Quezon City)

Başından sonuna kadar konserde olmak gerçekten unutulmaz. Blue Boys'u görmek, onları canlı canlı izlemek hayat boyu unutulmayacak bir olay. ~Mariel Cobarrubias (Nueva Ecija)

Blue Moon Manila konseri benim ilk konser deneyimimdi ve CNBLUE bunu benim için çok özel kıldı. Onlar, çooook iyi, yemin ederim ve onların canlı performanslarını görmem, hala gerçek değilmiş gibi geliyor. Şaşkınlık verici ve müthişti. ~Ariane Joy Ducut (Davao City)

CNBLUE'yu canlı canlı görmek unutulmaz bir olaydı, fakat Yonghwa'nın dans etmesi her şeyin üstündeydi!!! (O anı düşünmek) Hep gülümsememi sağlıyor. ~Vicky (Bacolod)

CNBLUE Blue Moon Konseri yıktı geçti! Bu benim ilk konser deneyimimdi ve şunu söyleyebilirim ki bu gerçekten DAEBAK!(MÜTHİŞ!) Çocuklar, Filipinli hayranlarının önünde konser vermekten gerçekten çok zevk aldılar. Blue Moon Konseri hiçbir Boice'nin asla unutamayacağı bir deneyim. ~ Charisse Santos (San Jose Del Monte, Bulacan)

Merhaba, benim için en unutulmaz an Lee Jong Hyun'u tam karşımda görmek, onun her hareketini izlemek- gitarını çalarken ilk kafa sallaması ve İLK DEFA canlı canlı onun sesini dinlemekti :) ~ Ginalen Mangampo (Manila)

Jonghyun'un "Sabay!Sabay!" deyişi hayranlık vericiydi. Yonghwa'nın son şarkıyı söylemeden önce, Filipinli Boice'lere, konsere geldiğimiz ve CNBLUE'yu desteklediğimiz için teşekkür etti. "yay!!" Çok hareketli olan Minhyuk ve Jungshin'in Tagalog konuşmaları da çok şekerdi! Bu dörtlü çok yakışıklı! Onların canlı performanslarını tanık olduğum bu konser unutulmaz ve süperdi!  ~ Kim Baptista (Ilocos Norte)

Benim için en unutulmaz 3 şey:

1) Filipinli hayranlarıyla Tagalog dilinde konuşmaya çalışmaları.
2) Yonghwa'nın yaptığı Singapur hatasından sonra, sonu gelmeyen kahkahaları.
3) Filipinli Boice'lerin Jungshin'in Korece konuşmasını anladıklarında, DAEBAK (MÜTHİŞ) demesi.  ~ Royce Ann A. Lascano (Kingfisher Park, Malbato, Coron, Palawan)

Konserdeki en iyi şey neydi? Her şey hayal edemeyeceğim kadar harikaydı. Fakat sonu gelmeyen en iyiler listemin başında olan olaylar:

-- Lee Jonghyun. O ne zaman bu kadar fan-service (hayrana hizmet) öğrendi? Hayranlarıyla olan iletişimi süperdi ki kamera ona odaklandığı zaman hayranlar hep çığlık atıyordu.
--CNBLUE'nun dilimizi konuşması en muhteşem şeydi. Bu sayede onlara kendimi daha yakın hissettim. Sanki aramızda dil engeli yok gibiydi. Bunun yanı sıra, onlar müziklerini hayranlarıyla iletişim kurma yolu olarak kullandılar. 
--Yonghwa'nın hatası. O hatasını kabul ederken çok alçakgönüllü davrandı. Hatasını telafi etmek için milyonlarca kez "Filipinler/Manila sizi seviyorum." dedi. ~Roselyn Ladiero (Manila)

Yeni arkadaşlarla tanışmak ve hayallerimin erkeğini (Yonghwa) görmek! :) 3 yıldır bunun için bekliyordum ve bu gerçekten unutulmaz :) Cecile Banaag (Las Pinas City)

En unutulmaz an Yonghwa'nın yaptığı şirin hata olsa gerek. Çünkü hatasından dolayı "Sizi seviyorum Filipin/Manila" (Admin Not: Aslında doğrusu Philipins (Filipinler), ama o (Philipin) Filipin demiş haha) deyip durdu. Hatta konser bittikten sonra Twitter üzerinden bile söyledi. Eminim ki, CNBLUE bizi asla unutmayacak ve bizi sevmeye devam edecekler. ~ Ezrah Soriano (Makati)

                                                                         
*Siteden yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak/Source: cnbluestorm
Çeviri: LJH-Hyanggi@TurkishBoice
Düzenleme: CNBuSrang@TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder