İMZA KAMPANYASI

(Bir Hayranın Gözünden Yonghwa) O Gerçek Olduğunda...Fakat bütün bunların hiçbir önemi yoktur, çünkü bir kere Gerçek oldun mu, bunu anlamayan insanların dışında, kimse seni çirkin bulamaz. Margery Williams, The Velveteen Rabbit

Yonghwa resmi daum cafe’ye “진짜용용” (Jinjja Yong Yong/Gerçek Yong Yong) kullanıcı adıyla mesaj bıraktığı zaman, twitterdakiler ve weibodakiler çıldırdı (bu olay olduğunda orada değildim, sadece uzun süre ana sayfamda gördüm). Takip ettiğim birçok weibo fanı  kullanıcı isimlerinin başlangıçlarını bile “真的”  (Çince: Gerçek) ile değiştirdi. Yonghwa’nın sevimli etkisi!

Ama onun kendini “gerçek” olarak adlandırması beni düşündürdü. O bir ünlü ve aslında bizim normal hayatta gördüğümüz “gerçek” insanlardan değil. Orada, Yonghwa hakkında anlayabildiğim hemen hemen bütün şeyleri okuyarak, onun çok samimi bir insan olduğunu anladım. Hayranlarıyla iletişim yolu, röportajlarında söylediği kelimeler, konserler sırasında, hayranlarıyla parti yapıyormuşçasına tamamen kendini kaptırıp keyif alması… Tüm bunlar bana, onun büyük ölçüde “gerçek” olduğunu hissettirdi.

O gerçek olduğunda, teni her an mükemmel olmayabilir.

O gerçek olduğunda, saçının kötü olduğu günler olabilir.

O gerçek olduğunda, kolayca kilo alabilir.

O gerçek olduğunda, hasta olabilir veya yorgun hissedebilir.

O gerçek olduğunda, hayal kırıklığını ve üzüntüsünü saklayamadığı zamanlar olabilir. (nadirdir ama bir kere bile olsa çok acı vericidir.)

O gerçek olduğunda, büyük veya küçük hatalar yapabilir.

O gerçek olduğunda, değişebilir.

Ama şu ana kadar, ben Gerçek Yongyong’u çok çok sevdim. Bunun için 622 nedene sahibim…

*Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Yazı Sahibi / Owner of this article: @klaritia
Read in English:  When he's REAL... 
Çeviri: mcnbl @Turkish Boice3 yorum:

Kesinlikle yonghwa bir lider olarakta ,müzisyen olarakta, insan olarakta örnek alinmasi gereken birisi, cok icten ve her zaman bulundugu ortami rahat bir ortama donusturmye calisiyor, kendi sirketindeki diger gruplara yardimci oluyor ,bi insan bu kadar sempatik olamaz ,ve hepimizin bildigi gibi her turde sarki soyleyebiliyor ,yetenek abidesi resmen :D ins Turkiye yede gelirler ,fancafe Turkishboice olarak cogalmaliyiz :D

Çok doğru konuşmuş arkadaş.Yonghwa gercekten cok samimi bir insan kamera karsisinda.O yuzden her ne kadar kamera arkasinda da cok cok farkli olmadigini dusunsem de bilemem.Acaba arkadas o 662 nedenini saymis mi merak ettim :)

Kesinlikle doğru... ;))) ama 622 ne ki.. :))

Yorum Gönder