İMZA KAMPANYASI

CNBLUE Zepp Tur 2013~Lady~ Canlı Performans Raporu

YH: “Eskiden bizim canlı performansımızda sadece bir “Lady” olurdu.”
 Bir erkek hayran patlaması.
 Onlar ilerlediklerini ve geliştiklerini gösterdiler.

[CNBLUE Zepp Tur 2013~Lady~]’nin Tokyo’daki 2 günlük performanslarından sonuncusu, 7 Ağustos Çarşamba günü gerçekleştirildi.
Sahne ışıkları maviden kırmızıya döndüğü anda CNBLUE göründü. Yonghwa “Hazır mısınız?” dediğinde, ‘Where You Are’ı çalmaya yeni başlamışlardı. Bu şarkıyı dinlemeye alışmış olsak dahi, onların düzenlemelerini hissettik. Birbirine karışmış seslerden oluşan bu mükemmel düzen ve ses, dinleyicileri heyecanlı bir hale getirdi. CNBLUE haşin bir şekilde ‘In My Head’ ve ‘Time Is Over’ı çalmayı ve söylemeyi sürdürdü. Konser alanında heyecanlı bir ortam oluştu. Jungshin tekrar ve tekrar kışkırtıcı hareketler yaptı. Konuşma yaptıkları sırada, Yonghwa “Sonuna kadar sizin sevginizi almak istiyoruz.” dedi. Aynı zamanda ‘Summer Sonic 2013’ ve Zepp Osaka’daki performanslarını düşünüyor gibi görünüyordu. Minhyuk saçını kestirdiğini söyledi ama bateri çalmaya odaklandığında bambaşka bir insan gibi görünüyordu.
‘Dont Care’ ve ‘Greedy Man’ akustik gitarın tonları kullanılarak oluşturulmuş sade şarkılar. Bu şarkılar havalı ve nostaljik bir havaya sahip ve canlı performansından başındaki ortam bu şarkılarla farklı hale geldi. ‘Try Again Smile Again’i çalıp, Yonghwa ve Jonghyun şarkıyı söylemeye başladıklarında konser alanındaki ortam mutlu bir havaya büründü. Hayranlarla birlikte şarkıyı söylerken oluşan sahne, onlarla bir iletişime girdiklerini, aralarında uyum ve bütünlüğün yaşandığını gösteriyordu. Yonghwa’nın akustik gitarıyla doğaçlama bir şarkı söylemesi tatlı bir sürprizdi. Yonghwa, Jungshin’in “Bu Tokyo performanslarımızın son günü, çok üzücü~~” diye doğaçlama yapmasına izin verdi. Sonra onu takip ederek “Teşekkürler millet~”, “Tekrar burada olacağız.” diye şarkıyı söylemeye devam etti. Jonghyun’un elektro gitarıyla, diğer üyelerin “Ben bir dahiyim!”,”Senin şarkın mükemmel”,”Benim sesim en iyisi” gibi sözlerle şarkıya devam etmeleri birbiriyle bütünleşti. Yonghwa, doğaçlama şarkıyı “CNBLUE en iyisi! Biz dünyanın zirvesindeyiz!” diyerek bitirdi. Doğaçlama şarkıyı gelişigüzel bir şekilde oluşturdular ama bu onların her birinin yetenekleri ve birbirleriyle uyumu olmadan mümkün olmazdı.
Daha sonra Korece, tatlı aşk şarkısı ‘Love Light’ı çaldılar, konser alanının ortamı Jonghyun’un ‘Eclipse’i ve Yonghwa’nın ‘Y,Why’ı söylemesi ile olgunlaştı ve ciddi bir mod ile değişti. Bunun yanı sıra ‘Blind Love’da pembe ve beyaz ışıklarla farklı bir sahne oluşturdular. Bu tüm sahnelerden daha farklıydı. Yonghwa’nın, ‘Robot’ diye bağırması etkileyiciydi. ‘Coffee Shop’, hayranlarla karşılıklı olarak söylenerek birlik duygusunu oluşturdu. Onların şarkı listesi çok iyi düzenlenmişti ve her bir şarkı için en iyisini yaptılar. Son şarkı, tura ismini veren ‘Lady’ oldu. Bu şarkı, disko tarzına sahip bir şarkı ve onların CNBLUE olduğunu kanıtladı. Yonghwa’nın doğal adımları heyecanımızı yükseltti ve bu şarkının canlı performanslar için çok iyi olduğu onaylandı. Performansın sonunda, diğer üyeler Minhyuk’un etrafında toplandılar, birbirlerine baktılar ve çalmaya başladılar.
Encore sırasında, performans T-shirtleri ile sahneye geldiler. Yonghwa,”Sizler performansı daha etkin hale getirdiğiniz için bizler de daha fazla aktif olduk! Konseri sadece CNBLUE yapmadı hep birlikte yaptık. Sizlerle mesafemiz çok yakın olduğu için hemen havaya girebildik.” “İlk konserimizde sadece 7 kişi vardı.” dedi. Sonra tıklım tıklım dolmuş konser alanına bir göz gezdirdi ve bu onu duygulandırdı, “Hislerimi izah edemiyorum” dedi. Hayranlara “Bayanlar ve Baylar…” dedikten sonra kahkaha attı ve “Eskiden bizim canlı performansımızda sadece bir ‘Lady’ olurdu.” dedi. Erkek hayranlar onlara yüksek sesle tezahürat ettiklerinde çok mutlu görünüyorlardı ve daha fazla hareket ediyorlardı. CNBLUE harika uyumlarıyla ‘Teardrops In The Rain’i çaldığında büyük bir uğultu oluştu. Encore’un son şarkısı ‘Starlit Light’tı. Bu şarkıyı Jonghyun düzenlediği için onun hikâyesini anlattı. “Niigata’da kayan bir yıldız gördüğümde, çok iyi hissetmiştim.” dedi ve ekledi “Bu sizler, hayranlar tarafından verilmiş bir duygu. Haydi, hep birlikte söyleyelim”. Hayranlar onu alkışladılar ve aynalı bir topun altında hep birlikte söylediler.Temellerindeki rock müziğin renkleri kararlı/sağlam olmasına rağmen, onlar geniş bir müzik yelpazelerine sahip oldukları için konser güçlü bir hale geldi. Ve sahnede her üyenin kendinden emin hareketlerini görebildik. Bu performansın hemen sonrasında onlar Summer Sonic 2013’te sahne alacaklar. Yeni bir dünya izlerken herhangi bir şey hissettiler mi? Eğer Yonghwa “Tekrar buraya döneceğiz.” diye söz verdiyse bu gerçek olacaktır, bizler gelişimleri başarıyla tamamlayacak olan onları izlemek için dört gözle bekliyoruz.


*Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak yasaktır.*


Kaynak/Source: excite

Eng. Trans: cnboicee
Çeviri: mcnbl @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder