İMZA KAMPANYASI

BLUE MOON Dünya Turu Malezya - Basın Konferansı Soru-Cevap


Sunucu: Malezya hakkında şimdiye kadarki düşünceniz nedir? Hava veya yemek hakkında.

JS: Hava aynı Kore'deki gibi ve bu Malezya'daki ilk solo konserimiz. Bu yüzden çok beklentilerimiz var.


Sunucu: (Malezya'ya özel) yemekler denediniz mi?

MH: Ben 'Satay'ı denemek istiyorum. Henüz hiç denemedim. Şişli yemekleri çok sevdiğim için satay en çok denemek istediğim şey.

Sunucu: Yonghwa, sen CNBLUE için birçok şarkı yazdın. Konu şarkı yazmak olduğunda, nereden/nelerden ilham alıyorsun?

YH: İlham geldiğinde bunu planlamıyorum veya bu tarz şeyler yapmıyorum, o sadece doğal bir şekilde geliyor. Bazen o zamanlarda dinlediğim müzik türüne bağlı olarak ilham alıyorum, tabi ki çevremdeki şeylere de bağlı olabilir. Ve bazen sözler için ilham gelirken bazen de melodi için ilham geliyor.

Sunucu: Jonghyun, okuldayken judoda altın madalyan vardı, eğer mecbur kalsan birisiyle dövüşebilir misin?

JH: (Gülüyor) Şimdi etrafımda bir sürü güvenlik görevlisi olduğu için, benim harekete geçmem gerekeceğini sanmıyorum.


Sunucu: Jungshin, sen grubun en küçüğüsün ama aynı zamanda en uzunusun. O kadar uzunsun ki büyük bir moda etkinliğinde manken olarak podyumda bile yürüdün. Grup üyelerinde anlaşmazlığa düşüyor musun? "Hey, ben en uzunum" şeklinde çıkışıyor musun?

JS: Hayır (İngilizce)

Sunucu: Çok nazik birisin.

JS: Teşekkür ederim.

Sunucu: Grup üyelerine moda konusunda tavsiyede bulunuyor musun?

JS: Bu tavsiye sayılmaz ama, gittiğimiz yerlerde, mesela Japonya'da, stilistimize "Bunun gibi bir şeyler giymek istiyorum." gibi fikirler veriyoruz.

Sunucu: Siz harikasınız! (Basına) Sizce de öyle değil mi?

Basın: Evet~

YH: Evet biliyorum. (Gülüyor)

Sunucu: Minhyuk, sen Kore'nin popüler bir dizisinde oynadın. Hangisini daha çok seviyorsun? Oyunculuğu mu şarkıcılığı mı?

MH: İlk tercihim her zaman için band! Bu benim hep önceliğim.

~Basından sorular~

Soru: Bu yıl çok gelişmeye/büyümeye başladınız. Stilinizi nasıl tanımlarsınız?

YH: Dış görünüş veya moda gibi mi?

Sunucu: Moda.

YH: Hmm.. (Eğer modayla ilgiliyse) Bizi her zaman güzel bir şekilde hazırlayan stilistimize teşekkür etmeliyiz. Ama genellikle biz ne giyersek giyelim… Sanırım burada kessem iyi olacak. (Gülüyor)


Soru: Yonghwa ve Jonghyun çok başarılı birer şarkıcı ve şarkı sözü yazarı olarak biliniyorlar. Peki ya grubun maknaeleri? Kang Minhyuk ve Lee Jungshin de şarkı sözlerini yazmaya, düzenlemeye katılacaklar mı?

MH: Genellikle sözler hakkında fikirlerim oluştuğu zamanlarda notlar alırım. Bence hala öğrenme sürecindeyiz  ve Yonghwa bu işi yapmada ve bize öğretmede çok başarılı. Biz (MH ve JS) şarkıları kendimiz yazmasak bile, şarkıları düzenlerken, genellikle tüm üyeler hep birlikte çalışırız. Böylece birlikte çalıştığımız zamanlarda daha çok şey öğreniyorum. Daha sıkı çalışacağım ve onların seviyesine geldiğimde albümlerimizde bizim de yazdığımız şarkılar var olacak.Basın: Turunuzun ismi BLUE MOON için esinlendiğiniz şey nedir?

YH: Bildiğiniz gibi BLUE MOON çok nadir zamanlarda çok ender görülür, iki ayın birlikte gözükmesiyle bu olay “BLUE MOON” olarak yani olağanüstü bir doğa olayı olarak adlandırılır. Bu çok nadir gerçekleşir ve özeldir. Bu da bizim ilk dünya turumuz olduğu için, turumuzun tıpkı BLUE MOON gibi çok özel olmasını istedik ve bu adı seçtik.

Soru:Önümüzdeki günlerde Japonca albümünüz yayınlanacak. Yakın bir zamanda Korece bir albüm yayınlamak için herhangi bir planınız var mı?

YH: Biz yeni albüm yayınlayacağımız zamanlarda şarkı yapmıyoruz veya onları o sırada yazmıyoruz. Her zaman şarkılar yazıyoruz. Bu yüzden her zaman hazırız ve doğru zaman olduğunu düşündüğümüzde, yeni albümümüzü yayınlayacağız. Daima yeni albüm için hazırlık yaptığımızı söyleyebilirsiniz. Bu yüzden  şu tarihte albümü yayınlayacağız diye net bir şey söyleyemem. Daima bunun üzerinde çalışıyoruz ve yakın bir zamanda yayınlayabilmeyi umuyoruz.

Soru: Şarkılarınızın diğer erkek gruplarınkinden farklı olduğuna nasıl emin olabiliyorsunuz? Sizin CNBLUE olduğunuzu göstermek için.

YH: Hımm.. Gerçekten bizim müziğimiz için CNBLUE’nun renginin ne olduğuna dair net bir tanımım yok. Ama sanırım bizim şarkılarımız çok akılda kalıcı ve insanların eşlik etmeleri için kolay. Aynı zamanda bizim müziğimizi dinlediğinizde, onun bir CNBLUE şarkısı olduğunu hissedebilirsiniz.


*Bu yazının tüm hakları www.turkishboice.com'a aittir. Siteden çıkartılması kesinlikle yasaktır.*

Kaynak/Source: k-popped,gokpop
Çeviri: CNBuSrang, mcnbl @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder