İMZA KAMPANYASI

CNBLUE'nun Yazı, Güncel DurumSıcak yaz günler, peki klima olmasaydı ne olurdu?

Yong Hwa: Aw~~ Hayal bile edemiyorum. Gerçekten, yaşayamam. Ben gerçekten sıcağa duyarlı ve çok terleyen biriyim.(Gülüyor) Klimasız asla serinleyemem. Yazın gündüz saatlerinde dışarı çıkmaktan gerçekten nefret ediyorum. Eğer böyle bir günse evde ya da gölge bir yerde kalırım. Çok terliyorum bu yüzden terlemekten nefret ediyorum. Birçok şey denedim ama hava sıcak olduğunda buna bir türlü engel olamadım. Kontrol edemiyorum. Gerginken çok fazla terliyorum. Terleme problemi yüzünden hastahaneye bile gittim ama bir tedavisi yokmuş. Sıcak bir duş alırım. Dikkat etmediniz mi? Soğuk suyla mı sıcak suyla mı? Duş alırım çünkü duştan sonra serinlemiş hissediyorum. Sıcak suyla duş alınca kendimi iyi hissediyorum. Basketbolu sevsem bile sadece geceleri oynarım. Eğer programım yoksa asla dışarı çıkmam. Gündüz saatleri asla egzersiz yapmam, ne olursa olsun gece yaparım. (Gülüyor)

Jong Hyun: İyon içecekleri! Ve daha fazla egzersiz. Eğer çok terledikten sonra duş alırsam çok ferahlamış hissediyorum. Daha sonra iyonlu içeceklerden içiyorum, gerçekten çok güzeller. Ben klimasız da yaşarım. Klimaya (hassasiyetim) alerjim var bu yüzden klimanın rüzgarına maruz kalırsam hastalanıyorum. Baş ağrısı çekeceğime sıcaklara katlanmayı yeğlerim. Klimayı açamıyorsam, terlemeye ve sıcağa katlanmalıyım. Bu yüzden hareket etmem. Çünkü hareket edersem (sıcaktan) bunalırım.Sadece hareket etmemeye çalışır, uyurum. En çok elektrikli vantilatör açıkken uyumayı seviyorum. Bu günlerde gece üyelerle birlikte basketbol oynarız. Oyuna katılsam bile topla oynanan oyunları sevmiyorum. Ama ikiye iki maç yapmamız gerekiyor! Üyelerin hareketlerini takip etmeye çalışıyorum bu yüzden terliyorum.

Min Hyuk: Sadece hiçbir şey yapmadan dururum. Enerjimi tüketmem. Duş! Soğuk duş alırım. Yazın çok sıcak olduğu için bitkin düşüyorum. Ama egzersiz yaparsam ona yoğunlaşıyorum bu yüzden yazın egzersiz yaparım. Hareket etmesem bile terlerim, bunun yanında egzersiz yaptığımda bir kere çok terliyorum ve bu serinletiyor. Bu yüzden egzersiz yaparım. Bir kere terlemek daha serinletici. 

Jung Shin: Dün gece çok fazla yedim ve gece saat 11'de yürüyüşe çıktım. Yazın serin yerlerde kalmayı tercih ederim. En sevdiğim uyku şekli açık klimanın altında battaniye sarılıp uyumak. (gülüyor) Dizi setinde sıcaklığa sadece katlanıyorum ve alışabilmek için dışarıda kalıyorum. Bu yüzden bir sürü güneş yanığım var. Eğer çok sıcaksa ve öfkeliysem daha çok gülmeye çalışıyorum.
5 yıl önce okuldaki yaz tatilinden!

Yong Hwa: Yaz tatilinde Haungdae plajında okul arkadaşlarımla eğleniyordum. Su da oynuyordum. Arkadaşlarımla sık sık Beomeo tapınağına giderdim. Bu benim dini inanışım olmamasına rağmen bulunduğu dağ evime yakındı. Arkadaşlarımla dağa tırmanmaktan hoşlanırdım.

Jong Hyun: Sadece egzersiz yapardım. Çocukken de egzersiz yapmayı severdim. Egzersizi severdim ama etrafta gezinmeyi sevmezdim. Gençken Busan'da yaşadığım dönemlerde yazları çok severdim. Eğer sıcaklarsam denize atlayabilirdim. Ama bu sıralar bunu yapamıyorum. Bana o günleri hatırlattığı için şimdi yazlardan nefret ediyorum. Üstelik şimdi vücudumun iyi görünmesi için egzersiz yapıyorum, bu çok can sıkıcı.

Min Hyuk: Yaz tatillerinde ben ve arkadaşlarım PC oyun mekanlarına gider, sabahtan akşama kadar futbol oynar, etrafta koşuşurduk...Çok terlerdim. Lisenin ilk yılındaki yaz tatilimde arkadaşlarımla denize gitmiştik. Bundan sonra stajyerliğim başladı ve ne olursa olsun katılmak zorunda kaldım.

Jung Shin: Yaz tatilinde saçlarımı boyardım. Her seferinde arkadaşlarımla denize gitmeyi planlardık ama sadece iki kez gidebildik. Öğrenciler rahat rahat seyahat edemezler sadece plan yapardık. Ortaokulun ilk senesinde her yıl gitmeyi planlamıştık ama her seferinde iptal etmek zorunda kaldık. Dürüst olmak gerekirse...

Yong Hwa: İlkokuldan beri basketbolu seviyorum ve oldukça iyim.(Gülüyor) Defans oyuncusuyum. Eğer karşımdaki iyi bir oyuncu değilse kazanırım. Haha Bu günlerde bunu geceleri yaptığım zamanlar oluyor. Üyelerle oynuyorum ama onlar çok iyi oyuncular olmadıkları için yabancılarla oynuyorum. Kısa süre önce tesadüfen EXO ile tanıştım ve birlikte basketbol oynadık. Ben yabancılarla oynuyordum daha sonra onlar gelip bize katıldılar. Ben ve EXO ünlüler takımı olduk diğerleri de halk takımı oldular. 3'e 3 oynadık ve biz kazandık. Eğer basketbol oynamak için dışarı çıkarsam genellikle yabancılarla oynarım. Basketbol oynayan insanlara gider "3'e 3 oynayalım mı?" diye sorarım. Genellikle topu olmayanlar ilk soranlar olur. (Gülüyor)


Jong Hyun: Odam serindir. Güneşli günlerde odamda vantilatör açıktır ve uyurum. Sıcakladığım da olur ama klimanın serinliğini sevmiyorum bu yüzden biraz terlemeyi tercih ederim. Bu anlarda biraz kestirirsem iyi hissederim.


Min Hyuk: Jong Hyun Hyung elbiselerini çıkarıp yatağa uzanıyor. Jung Shin odasını gerçekten çok soğutuyor ve bilgisayar başında oluyor. Yong Hwa Hyung odasındaki klimayı açıp serinliyor.(Gülüyor) Ah geceleri sık sık kendi başımıza yürüyüşe çıkarız. Sadece yürüyüşe çıkar, badminton ya da basketbol oynar, uzaktan kumandalı arabalarla oynarız. İki gün önce aldığım uzaktan kumandalı arabam kırıldı. Çok üzgünüm. Onu tamire götürmem lazım. Basketbol oynadığımızda ben ve Yong Hwa Hyung ayrı takımlarda oluruz çünkü Jung Shin ve Jong Hyun Hyung basketbolda iyi değiller. Daha sonra onlar da ikiye ayrılır ve taş kağıt makas yaparız. Jung Shin'i seçmek zorundayım çünkü Jong Hyun Hyung toptan korkuyor. Söylediği gibi topla oynanan oyunlara pek alışık değil.


Jung Shin: Yazı o kadar da sevmem. (Gülüyor) Kışın daha hoş kıyafetler giyebiliyorum. Yazın terliyorum bu yüzden sadece T-Shirt giyebiliyorum. Bundan hoşlanmıyorum. Vücudumun görünmesinden hoşlanmıyorum. En çok yağmurlu mevsimlerden nefret ediyorum. Ne yapmam gerekiyorsa onu yaparım ama ruh halim havaya bağlıdır. Sıcak yaz günlerinde iyi hissetmem. Ama yumuşak şeftali yiyebildiğim için ve dükkanlar kırmızı fasulye dondurması sattığı için iyi oluyor. Bunu çok yapmadım ama nehre atlamayı seviyorum. Üyelerle yurtdışına gittiğimizde, Singapur muydu? Otelin havuzunda yüzmüştük, çok eğlenceliydi. Yüzmekte çok iyi değilim ama suda oynamayı seviyorum.

Sıcak yaz günlerinde CNBLUE vantilatörün önünde .... yapar. Boşluğu doldurun.

Yong Hwa: Hiçbir şey yapmam.
Jong Hyun: Sıcak yaz günlerinde vantilatörün önünde televizyondaki UFC maçlarını izlerim.
Min Hyuk: Saçlarımı kurutup losyon sürerim. Şimdi sıcak.
Jung Shin: Vantilatörün önünde karpuz yerim ve ah~~~ derim.


*******************************************************************************

Yong Hwa Scans

Yong Hwa: Bir yolculuğa çıkmak istiyorum. Neresi olursa olsun fark etmez. Kendi başıma! Hergün üyelerle beraber olduğum için (gülüyor) tek gideceğim. Böyle zamanlara da ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Ama sık sık yaparsam eğlenceli olmaz. Yaz bitmeden Haeundae Plajı'na gitmek ve arkadaşlarımla kızarmış tavuk yemek istiyorum.

İyileşme

Yong Hwa: Gerçekten güzeldi. Yakınlarda bir yat limanı olduğunu bilmiyordum. Bu benim ilk yat yolculuğum, çok havalı.Bir yatımın olması iyi olurdu diye düşünüyorum. Eğer bir çekim olmasaydı buraya gelir ve Busan'daki arkadaşlarım, üyeler ya da ailemle bir parti verirdim. Biraz şarap ve şampanya içerdik. Yazın plaja gitmek güzeldir ama ben dağları da severim. Busan'dayken her hafta dağ yürüyüşlerine giderdim. Evime yakın bir dağ vardı ve burada bir Budist tapınağı vardı. Burada her şey birlikteydi bu yüzden güzeldi. Sabahları gitmek çok ferahlatıcıydı. Bazen arkadaşlarımla bazen de dağcılık kulübü üyesi olan babamla giderdim. Yürürken genellikle babamla konuşmazdım. 'Buranın havası harika' bunun gibi şeyler mi? Buna rağmen birlikte yürümek harikaydı. Eğer vaktim olursa babamla yürüyüşe gitmek istiyorum, yapmayalı uzun zaman oldu.

Biraz molaya ihtiyacım var.

Yong Hwa: Hımm... belki tanıtımlardan sonra? Dünya Turu'ndayız ama sorun değil. Tur boyunca otellerde kalıyor, masaj yaptırıp dinleniyoruz. Güzel yemekler de yiyoruz. Avustralya'ya gittiğimizde dinlenmek için çok zamanımız oldu. Tur da güzeldi. Biftek yedik ve otelin yakınlarındaki bir alışveriş merkezine gittik. Ben alışverişin 'iyileştirici' bir etkisi olduğuna inanıyorum. Stresli olduğumda uyurum. Genellikle iyi bir uyku çektikten sonra daha iyi hissederim. Busan'daki evim beni muhtemelen her yerden daha çok rahatlatıyor. Jeju Adası! Güneşli günlerde oraya hiç gitmedim. Demek istediğim yağmurlu zamanları hep sevmişimdir ama iyi bir havada orayı hiç göremedim. Turistik mekanlarını görmek istiyorum. Sadece dizi için gitmiştim, bu yüzden bir gezi için gitmek istiyorum. Golf antremanları yapıyorum bu yüzden golf oynamaya da gitmek istiyorum. 


*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarılması ya da alıntı yapılması kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: Just JYH, @saturnkr
Via: CNBTumblr
Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder