İMZA KAMPANYASI

[02.10.2013 | Hayran Anlatımı] CNBLUE WTYO Özel Etkinliği


Bugün Tokyo/Ariake'de yağmurun dinip güneşin parladığı günde CNBLUE'nun WTYO albüm yayınlama etkinliği vardı. Salonun her yerinde kameralar vardı ki bu bugünkü etkinliğin kaydedileceği hatta basının bunu yayınlayacağının bir işaretiydi. Bugün tıpkı dünkü gibi WTYO'nun 3 versiyonunu da alan hayranlar arasında yapılan çekilişle seçilen sadece 1000 şanslı hayran vardı. Etkinlik saat 4'te başlarken hayranlar salona alındığında sahnede gördükleri şey 4 adet sandalye oldu, üyelerin enstrümanları sahnede yoktu. Lider Yonghwa sesini sanki bu sunucu gibi değiştirerek konuşmayı başlattı. JS pek çok kez parmaklarıyla oynadı ve onları ısırdı. YH da elleri bacaklarının arasında otururken çok sevimli gözüküyordu.
cr. kaka960960/weibo

Bugünün sunucusu CNBLUE'nun Japonya etkinliklerinde her zaman onlara eşlik eden Ken Ayugai'ydi. Bir hayran onun hakkında şöyle söylüyor:"Bugün şarkı söylenmeyeceğini biliyorduk ve gerçekten çok üzgündük. Ama sunucu Ayugai ortamı daha iyi bir havaya sokmaya çalıştı. Onun sıcak kişiliği ve üyelerle sıcak ilişkisi sayesinde bugünkü programdan alabileceğim en büyük keyfi aldım. Sanırım oraya gelen herkes böyle düşünüyor."

cr.moka_37
Üyeler şanslı hayranlara Blue Travel'ın imzalı versiyonundan 20 tanesini ve bir süre önce çekilmiş 10 tane imzalı polaroid fotoğrafı kendi elleriyle verdiler. JH "Polaroid fotoğrafları çekerken aslında ilk başlarda normaldik sonradan her şey garipleşti." dedi. JH imza verirken JS, JH'un kafasını işaret ederek onun çılgın olduğuna belirten havada bir daire çizdi ama JH bunun farkına varmadı.

cr. kimietter

Onlar bugün hiç şarkı söylemediler. Programda sadece eğlenceli konuşmalar vardı ve ilginçti. JH bir ara kameramana bunlar yayınlanacak mı diye sorduğunda kameraman kafasını sallayarak evet dedi. JH bunu öğrenince güldü çünkü program boyunca en çok konuşan oydu.Hayranlar MH'a kawai/sevimli diye seslendikleri sırada JH hayranlara, lütfen ona sevimli demeyi bırakın onun sadece yüzü sevimli ama aslında kendisi sevimli değil dedi. "MH, kakoi/havalı demenizi tercih ediyor." diye ekledi.

cr. HappyVirus_J915


Onlar after party olarak ekipleriyle birlikte karaokeye gittiklerinde JS'in şarkı söylemek için tempolu şarkılar, JH'un balad şarkılar seçtiğini söylediler. YH'nın karaokede şarkı söylemediği ve MH'un bu sırada uyuduğu çünkü karaokeden nefret ettiği ortaya çıktı. Karaoke hakkında konuşulurken YH aniden hayranlara dönüp, şu anda karaoke barlarında söylemek için One More Time'ın olup olmadığını sordu. Hayranlar henüz olmadığını ve orada en son "Lady"nin olduğunu söylediler. Üyeler şaşkınlık içerisinde birbirlerine bakarlarken sunucu Ayugai, "Sizin çıkış şarkınız değil mi, sizler çıkış yapmış sanatçılarsınız, bu nasıl olur?" diyerek onlara sataştı. YH ben karaokede onu söylemeyi istiyorum demesiyle sunucu "Karaokeye gider misiniz?"sorusunu onlara yöneltti. Ondan sonra konuşma şu şekilde ilerledi;
JH: Hayır, birkaç sene geçti.
S: Nasıl?
JH: 4-5 yıl olmuştur.
S: Yani en son karaokeye 4-5 yıl önce mi gittiniz? 
JH: Bazen after party olarak ekiple birlikte karaokeye gideriz.Ama öyle bir partide çok fazla sanatçı oluyor, şarkı söylememe gerek olmuyor.
JS: (JH'u göstererek) Kendisi en çok şarkı söyleyen kişidir!
JH: Hayır, sen ne diyorsun!? Aslında en çok JS söyler ama bu biraz sinir bozucu çünkü iyi söyleyemiyor.(hehe).
MH: Ben gerçekleri açıklamak istiyorum. JS, JH'dan daha fazla şarkı söyler. JH balad şarkı söyleme zamanını bekler ve en çok balad söyler. JS after party'i hareketlendirmek, ortamı ısıtmak için şarkı söyler ama aslında sadece söyleyebildiğini sanır. (hahah)
S: MH ve YH şarkı söylemezler mi?
MH: Karaokeden nefret ederim nefret!
YH: Hayır ben de söylemem.
JS ve JH el sıkışırlar ve 
JH: Karaoke'ye şarkı söylemek için gidilir!
JS: Katılıyorum!

Jonghyun şanslı bir hayrana onun kendi kalbini temsil ettiğini söylediği akustik gitarını hediye etti. Ama bundan önce onlara "Hangi gitarımı hediye edeceğimi düşünüyorsunuz?" diye sorduğunda hayranlar "Kırmızı olan!" diye cevap verdiler. JH ise şöyle dedi: "Hayır, eğer onu kaybedersem bir daha asla konser veremem!"

Akustik gitar hediye edilirken tüm üyelerin imzaladığı bu gitarı JH indie dönemlerinden beri yani 10 senedir kullanıyordu. Gitarı verirken sanki kız arkadaşından ayrılmış gibi görünüyordu ama onu bir hayrana vermenin daha iyi olacağını çünkü böylece gitarın hayranın evinde artık dinlenebileceğini söyledi.


Yonghwa Japonca şarkılar yazarken zorlandığını itiraf ederken, JH da İngilizce sözler yazabilmek için çok çalıştığını ortaya koydu ama ikisi de daha çok çalışacaklarına söz verdiler. YH One More Time şarkısı hakkında konuşurken "One Time"ı geliştirmek, biraz daha iyi hale getirmek için bu şarkıyı yazdığını söyledi. MH da "Bu şarkı çok havalı ama çalmaya başladığım zaman biraz zorlandım. Değişik hissettim ama iyi bir şekilde kaydedebildiğim için memnunum." dedi. YH, Code Name Blue albümünün tamamen disco ritimleriyle doluyken, WTYO'nun onların indie zamanlarındaki tarzları ile çıkışlarından sonraki yeni tarzlarının arasında olduğunu belirtti. Bunu açıklarken sesinin tonunu eski tarz ve yeni tarza göre uyum sağlayacak şekilde değiştirdi. MH bunun üzerine WTYO'nun sözlerinin One More Time'a benzediğini söyleyemek istedi ama "benzer" kelimesinin Japonca'sını hatırlayamadığı için JH'a sordu. JH bir öğretmen gibi gözüküyordu.


@kazuyon622
Arena turu hakkında YH, arenanın büyük olduğunu bu yüzden onun için biraz daha zor olduğunu söyledi. Orada, sahneden hayranlarını görebilmek için daha fazla abartılı hareketler yapmak zorunda kalacağını ve arenanın Zepp veya küçük sahnelerden farklı olduğu için şarkıların ve sesin yanında daha fazla detaya konsantre olması gerektiğini ekledi. Görünen o ki, YH sadece şarkı söylemeye odaklanmıyor, konser esnasında her şeye dikkat ediyor ve hayranlarını düşünüyor. Bugün aynı zamanda Zepp Tokyo DVD'sinin yayınlanma günüydü. Yonghwa DVD'ye biraz göz gezdirdiğini ve orada çok yakışıklı gözüktüğünü söyledi.

cr.Mayu0925
Konuşma programı bittiğinde üyeler sahnenin dışına çıktılar ve yayınlanacak yeni belgesel filmleri ve WTYO hakkında eğlenceli konuşmalar yaptılar. Bu film CNBLUE'nun Summer Sonic, Rock in Japan ve Zepp gibi konserlerinin kamera arkalarını, röportajlarını ve özel hayatını içerecek. CNBLUE'nun evinde çekim yapıldığı sırada JS'nin yemek yapma sırası olduğu için mutfakta JS'i görebileceğiz. Konuşma esnasında JS, o sırada elinden gelenin en iyisini yaptığını söyledi. JH, "Bu filmde çok fazla röportajımız var, o kadar çok var ki son zamanlarda onları yapmadığımız için artık özlüyorum. Filmde her şeyimizi görebilirsiniz. Konserlere hazırlık dönemimizden özel hayatımıza kadar." dedi.

Son olarak üyelerden biri sunucu Ayugai'ye WTYO'nu dinleyip dinlemediğini sorunca, Ayugai "Tabii ki dinledim, araba sürerken hep "Lady" çalıyor dedi. JS "Ama o bir önceki albümümüzdü" deyince Ayugai "WTYO'nun ilk parçası o değil mi, benden şüphe mi duydun!?" diyerek onlara takıldı.
cr.yonkey_CNBlove

*Bu yazının tüm hakları www.turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarılması kesinlikle yasaktır!"

Kaynak/Source: @GrlyGirlie, kaka960960/weibo,@tobyasmusiq,@wankolovelove,@banananbananan,@happytmg,@ketchBurning
Photocr.: kaka960960, kimietter, HappyVirus_J915, kazuyon622, moka_37, yonkey_CNBlove, Mayu0925
Eng Trans: @yongyongjii,@ChikkaM2
Çeviri, düzenleme: mcnbl1 yorum:

Yorum Gönder