İMZA KAMPANYASI

2013 BLUE MOON Jakarta Konseri Basın Toplantısı


İki yıllık bekleyişin ardından - aslında Endonezya’yı ilk ziyaret etme planları 2011’de olan ama maalesef iptal edilen- CNBLUE, dünya turları kapsamında 2013 Blue Moon World Tour Live in Jakarta ile nihayet Endonezya’ya geldi.  Güney Jakarta’daki Intercontinental Midplaza Hotel’de saat 15:30’da gerçekleşen basın konferansının sunuculuğunu Tike Prijatnakusumah, çevirmenliğini ise Okti yaptı.


15 dakikalık basın konferansı CNBLUE’ya sorulan 10 soru ile iyi bir şekilde tamamlandı ve üyeler, konferansı keyifli bir hava içinde gerçekleştirdi. Aynı zamanda CNBLUE birkaç  Endonezce kelime öğrenmişti ve bunları basının karşısında onlarla tanışmak için kullandılar.

Basın konferansında CNBLUE’ya sorulan sorular aşağıda;

1-Endonezyalı Boicelar için söylemek istediğiniz bir şey var mı?
Sonunda buradayız. Endonezyalı Boicelar ile çok iyi, çok tatlı anılarımız olsun istiyoruz.

2-Endonezya’da ve ilk kez Jakarta’da sahne almak hakkında nasıl hissediyorsunuz?
Önceden bazı problemler oluştuğu için Endonezya’ya gelememiştik, ama nihayet buradayız ve Endonezyalı hayranlarımızla buluşmak istiyoruz.

3-Aslında “Blue Moon” ne anlama geliyor?
Eğer “Dolunay” varsa sonrasında “Blue Moon” (Mavi Ay) oluşur. Biz “Dolunay”dan iki kat daha harika olmak istiyoruz. Bu yüzden bu kez “Dolunay” değil ama olağanüstü “Blue Moon”u seçtik.


4-Şu anda Yonghwa ve Minhyuk’un dizileri ve diğer pek çok şey gibi dolu olan tüm bu programınızla konser öncesi hazırlığınızı nasıl ayarlıyorsunuz?
Bizim konser için hazırlıklarımız Nisan ayının öncesinden itibaren başlamıştı. Ve yoğun programlarımız arasında da daima provalar için zaman ayırmaya çalışıyoruz.

5-Bu turda Endonezya’dan umduğunuz şeyler neler?
2013’ün başlarında son albümümüz RE:BLUE’yu yayınladık, bu yüzden umuyoruz ki konser boyunca hayranlarımız yeni şarkılarımızı canlı dinleyebilirler. Bizi genellikle sadece CD’lerden veya müzik çalarlarından dinleyen hayranlarımız için bu çok özel bir etkinlik olabilir. 

6-Bu yıllar boyunca başarılarınız hakkında neler hissediyorsunuz?
Bizim amacımız, dünya çapında şarkılar yapmak ve şarkılarımızı herkesin duyabilmesini sağlamak.


7-Sizce CNBLUE neden hayranlar tarafından seviliyor? 
Çünkü yakışıklıyız (haha), müzik aletlerimizi iyi çalabiliyoruz ve iyi şarkılar yazabiliyoruz.

8-CNBLUE’nun müzik kariyeri boyunca en mutlu olduğu an nedir? İlk kez müzik programına çıktığınız zaman mı veya konser alanınızın hayranlarınızla tamamen dolduğunu gördüğünüz an mı?
En mutlu olduğumuz an tıpkı şimdiki gibi farklı ülkeleri ziyaret ettiğimizde, tek başımıza konser verdiğimiz ve yabancı hayranlarımızın bizim şarkılarımızı söylediklerini gördüğümüz an.


9-Blue Moon World Tour bittikten sonra başka planlarınız var mı?
Blue Moon’u her yıl veya iki yılda bir düzenlenen “yıllık tur” yapmayı planlıyoruz. Yonghwa ve Minhyuk dizileriyle meşgul olacaklar ve CNBLUE gelecek sene yeni bir albüm yayınlamayı planlıyor.

10-Endonezyalı Boicelar için bir mesajınız var mı?
MH: Terima kasih Indonesia BOICE. Kami sangat senang datang ke Indonesia (Endonezyalı Boice’lara teşekkür ederiz. Endonezya’ya gelmiş olmaktan çok mutluyuz.)
JS:Menunggu kami, terima kasih (Bizi beklediğiniz için teşekkürler.)
JH:Menunggu kami, terima kasih (JS’i taklit ediyor.)
YH: Aku cinta kalian (Hepinizi seviyorum.)


*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak/Source: korean updates
Photo cr.: CNBLUE Official Facebook Page
Çeviri: mcnbl@TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder