İMZA KAMPANYASI

CNBLUE’nun Jakarta’daki Kapalı Gişe Konseri!

CNBLUE nihayet Jakarta’daki konserini verdi! Yüzlerce Boice 19 Ekim’de Jakarta’daki Tennis Indoor Senayan’da düzenlenen “2013 CNBLUE BLUE MOON WORLD TOUR”a akın etti.

Boiceların CNBLUE’yu uzun bekleyişleri gerçekten de buna değdi. Çünkü iki buçuk saat boyunca CNBLUE tam anlamıyla inanılmazdı!

Saat 19:00’u gösterdiği an, sabahın ilk saatlerinden itibaren heyecanla bekleyen Boicelar CNBLUE’nun sahne alması için tezahürat etmeye başladılar. Birden bire konser alanındaki ışıklar söndü ve Yonghwa’nın “WHAT’S UPPPP?” demesiyle sesini duyan hayranlar çığlık atmaya başladı.

Hayranlarla selamlaşmadan hemen önce gecenin ilk şarkısı olan “Where You Are” ile konser büyük bir heyacanla başlamış oldu. Yonghwa “Apa kabar Indonesia? Kami CNBLUE. Kami senang bertemu kalian (Naber Endonezya? Biz CNBLUE’yuz.  Millet, sizinle tanıştığımıza çok memnunuz)” dedi. 

Jungshin de şu sözleriyle Endonezya dilinde konuşmaya çalıştı, “Kalian rindu kami? Kami sangat kalian. (Beni özlediniz mi? Biz sizi çok özledik.)” 

Yonghwa, Jonghyun ve Jungshin çok hareketli ve enerji doluydu. Konser boyunca sahnede gezinmedikleri tek bir köşe bile bırakmadılar ve böylece hayranlar onlarla daha iç içe olma şansı yakaladılar. Bildiğiniz gibi Minhyuk bir baterist olduğu için çoğunlukla sahnenin arkasında kalıyor ve bu sebeple onu görmek çok zor bir hal alıyor.  Amma velâkin, “Have a Good Night” performansı sırasında Minhyuk sahnenin tam da merkezinde yer aldı!

Minhyuk da Endonezya dilinde bir şeyler söylemeye çalıştı, “Apa kalian senang? Kami senang datang ke Jakarta. (Millet, mutlu musunuz? Jakarta’ya geldiğimiz için çok memnunuz.)”

Eğer "Wake Up" sırasında Yonghwa'nın (sesinin) yüksek perdelere çıkmasına tanık olmazsanız, o konser CNBLUE konseri olarak kabul edilemez. O ne zaman böyle yapsa Boicelar daha da çığlık atıyor. Geceyi unutulmaz kılmak için Boicelar bir proje hazırlamıştı. CNBLUE “Love Light”ı söylediğinde hep bir ağızdan onlara eşlik ettiler ve yıldız şeklinde bir pankart çıkartarak çok güzel bir atmosfer oluşturdular.

Sonrasında ise klavyesinin başına geçen Yonghwa, “Feeling” i söyledi ve Jonghyun’un “These Days”i söylemesiyle ortam iyice yumuşadı. Jonghyun o an sahnedeki bütün ışıkları/ilgiyi üzerine çekmiş gibiydi.

~Encore ~

Daha fazlasını isteyen Boicelar “Bir daha, bir daha, bir daha,” diye seslendi ve aniden beyaz perdede CNBLUE’nun yansıması belirdi. “Hey You” çalar çalmaz perdeler iniverdi ve resmi BLUE MOON t-shirtleriyle CNBLUE sahnede belirdi.

Üyeler “YFFM”i söyledi ve aynı zamanda hayranların sevgisine karşılık vermek için ellerinden geldiğince fan servisi yaptılar. Yonghwa uçan öpücük bile gönderdi ve sahnenin uç kesimlerimde hayranların yakınına oturdu. Ve tahmin edin ne oldu? Hayranlarının gitarına dokunmasına izin verdi. Ve Jonghyun, o ise sahnede uzanarak gitarını çaldı.

 

En eğlenceli kısım ise tüm üyelerin eline bagetleri alması ve son vuruşları hep beraber yapmalarıydı. Sonrasında ise Minhyuk bagetini seyircilere doğru fırlattı.

 

Son şarkı olarak CNBLUE, “Try Again, Smile Again” i söyledi. Yonghwa bir anlığına arenanın sol kısmına geldi ve orada şarkısını söyledi.

 

Yonghwa son olarak, “Terima kasih.We will come back. Love you. Sampai jumpa lagi. Aku cinta kalian semua (Teşekkür ederiz. Bir daha geleceğiz. Sizi seviyorum. Bir dahaki sefere görüşmek üzere. Millet, sizi seviyorum.)” dedi.


*Bu yazının tüm hakları www.turkishboice.com'a aittir. Siteden çıkartılması kesinlikle yasaktır.*

Kaynak/Source: gokpop
Çeviri: kyuyo
Düzenleme: mcnbl

0 yorum:

Yorum Gönder