İMZA KAMPANYASI

[Makale] Jung Yong Hwa'nın FNC Sanatçısı Olma Hikayesi


**Eskiden FNC için yetenek avcılığı yapan kişinin bloguna yazdığı, Jung Yong Hwa'nın FNC sanatçısı olma hikayesi**

Böylesi mükemmel bir sanatçı 100 yılda bir bulunur.


Bu bahsettiğim kişi; kayak merkezindeki, 18 yaşındaki yakışıklı bir erkek. (CNBLUE'nun fotoğraflarını düzenleyip, yayımladığımda bazen ''CNBLUE üyelerini FNC sanatçısı yapan kişi şu anda ne yapıyor?'' gibi yorumlarla karşılaşıyorum. Ben hala eğlence sektöründe çalışıyor ve değerli şirketimizdeki sanatçılar için elimden geleni yapıyorum. Bana ödül vermek istediklerini söyleyenlere, bu güzel sözleri için bile minnettarım. ^^)Yonghwa'yı ilk kez mesaj panolarından birinde gördüm. Fotoğrafa bakar bakmaz hayran oldum ve deli gibi Yonghwa'nın blogunu aramaya başladım.

Blog aracılığıyla onunla iletişim kurduğumda, bana dolandırıcıymışım gibi davrandı. Bir süre onunla konuştum ve sonra ona ''Ünlü olmayı isteyeceğin güne kadar seni bekleyeceğim'' dedim.


Bir ay boyunca onunla sağlığı, iyiliği hakkında yaptığım sıradan konuşmalar onu etkiledi. (Bu benim stratejimdi ve Yonghwa bunun farkındaydı.)

Yaklaşık 10 ay böyle geçti ve sonunda azimli kadrosuyla FNC Entertainment [Chang Sun (Lee Jun) ve FT Island gibi isimler vardı o zaman] çalışmalara başladı.
Yazın ortasında, Ağustos ayında bir gün, bitmeyen sevgi dolu konuşmalarımızdan birinde ona ''Busan'a gelirsem, benimle buluşur musun?" diye sordum o da, ''(Busan aksanıyla) Tabii ki, buluşurum!! Uzun zamandır tanışıyoruz.'' dedi.
Ben de hemen cevap verdim. ''Şu gün Busan'a iş gezisi için geleceğim.'' Çekinmeden ondan buluşma tarihi ayarladım.


Bu çocuğu görmek niyetiyle Busan'a gittim fakat o beni başından savmak için sürekli buluşmayı erteledi. Saygısız..

Ben de mecburen diğer işlerimi hallederken onu beklemeye devam ettim; ama yine de benimle buluşmadı. Bu mesele benim için rekabete dönüştü.
"Ne olursa olsun gitmeden onu mutlaka göreceğim! Ne kadar yakışıklı olduğunu görelim bakalım. Bu öğleden sonra buluştuğum çocuktan daha iyi olsa iyi olur (CNBLUE üyesi Lee Jonghyun'dan bahsediyor)!''
Saat gece 11 oldu. Otobüs terminali Nopodong'da umutsuzca oturuyordum. Uzaktan göz alıcı bir parlaklığın geldiğini gördüm.
180 cm boylarında, güzel bir vücut yapısı olan, başında -Vuitton muydu Gucchi mi emin olmadığım- pahalı bir şapka, üstünde beyaz bir tişört, altında bol bir pantolon giymiş genç bir adam, girişte durmuş, etrafa bakınıyordu.
Yakınına gidip ona baktığımda, onun görüşmek için beklediğim kişi olduğunu fark ettim. Hala o akşamı unutamıyorum. İlk defa birinden böyle görkemli bir parlaklık geldiğini hissettim ve bu kişi fotoğraflardakinden daha yakışıklıydı.
Bana yaklaştı ve ''Noona, geç kaldığım için üzgünüm.'' dedi. 


Ve bir hafta sonra seçmelere katılmak için Seul'e geldi. Kendi yaşındakilerle ve ondan küçük yaşta şarkıcı olmayı planlayan kişilerle birlikte seçmelere katıldı. Oyuncu olacağını düşünüyordu fakat...


Bu çocuk, beni tamamen şaşırttı.
Çok iyi şarkı söylüyordu. Bu kadar iyi söyleyebileceği hakkında hiçbir fikrim yoktu. 
Şirketin FT Island'ı takip eden genç bir band kurma fikri, bu çocuğu gördükten sonra yerini boy ortalaması 180 cm'den fazla olan oyuncu havası taşıyan kişilerden oluşan bir band kurmaya bıraktı. (Muhtemelen, bu çocuk fikir değişikliğine sebep olmasaydı kurulacak olan genç grubun ana vokalisti Lee Jonghyun olurdu.)
Bu çocuğun verdiği etki geçmişte de tıpkı bugün olduğu kadar büyüktü.

Yonghwa bu zamana kadar gördüğüm en yetenekli kişi. Yonghwa kendi sağlam müzik stiline ve müzik konusunda doğuştan bir yeteneğe sahip. O boyundan tutun, müzik kalitesi, görünüşü ve star ışığıyla bugün bile nadir bulunabilecek biri.


Şimdi bile, onunla tanışmamın gerçekten çok iyi bir şans olduğunu düşünüyorum. Eğer o olmasaydı, bence Koreliler arasında yaygın olmayan band müziği, böyle kendini tanıtıp popüler olmazdı. Çünkü geçmişte Maroon 5 ve Coldplay gibi yabancı gruplar tarafından yapılan bu tarz müzik şimdi CNBLUE tarafından yapılıyor ve artık Kore'de de popüler. İşte bu, CNBLUE'nun tanımı. (Bu tanım, klasik idol gruplarını hiç sevmeyen bir sanatçı tarafından yapılmıştır, ben sadece alıntı yaptım.)


Yonghwa için bir tanım yapmam gerekseydi bu ''iyi şans'' olurdu.

Diğer stajyerlerin aksine Yonghwa uzun zaman eğitim alması gereken biri değil. Yonghwa'yı bugünlere getiren müziğe çabucak hakim olabilmesi, dahiliği ve müziksel özgürlüğüdür. O yönetilmekten ve kısıtlanmaktan hoşlanmaz, kendi oluşturduğu prensiplere göre hareket eder ve bunları asla çiğnemez. O, büyüklerine saygılı ve sadık bir  Busanlı. Yonghwa için ''Ben''den önce ''Biz'' gelir. Minnettar olmayı, büyükle büyük çocukla çocuk olmayı bilen, sıcacık bir kalbe sahip biri o. (Parmaklarınız bükülmeye başladı mı? Tıpkı benim gibi.)

Yonghwa kendisine duyulan güveni sonuna kadar hak eden biri. Sana daima inanıyorum.

Her zaman, her yerde, ne olursa olsun, bir sorunun olsa bile.. akıllıca çözebilirsin.


* Ara sıra, bu çocuklarının burunlarının estetik olduğu söylentileri ortaya çıkıyor fakat CNBLUE herhangi bir tıbbi müdahaleye uğramamış, herhangi bir bakımdan geçmemiş hiç bir estetik ameliyat geçirmemiş %100 doğal bir grup. Bu sektörün içindeki kişilerin bile bazen nerede estetik yaptırdıklarını sordukları oluyor. Ama bir estetik müdahale benim bildiğim kadarıyla söz konusu değil. Bunu, kadromu göz önünde bulundurarak bu kadar kendimden emin söylüyorum, lütfen beni yanlış anlamayın. Ayrıca boyları hakkındaki söylentilere gelecek olursak, onun boyu 179.6, kendisinin de programlarda belirttiği gibi. Jungshin fazlasıyla uzun olduğu için kısa görünüyor. Doğrusu, Jungshin yanımda durduğunda ben de yukarı bakmak zorunda kalıyorum.


*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır!*

Kaynak/Source: ladyoflake
Photo cr.: soompi
Çeviri: @EunJung @TurkishBoice
Düzenleme: mcnbl @TurkishBoice

4 yorum:

Peki oppamın bloğunun adresi nedir?

Yetenek avcisinin kadin oldugu olsem aklima gelmezdi o.O ben hep erkektir diye hayal etmistim soklardayim :D ve ve yazi harika *-* ellerinize saglik ^^

Yazıda geçen, yıllar önceki o bloğuyla ilgili hiç bilgi yok. Diğer onlara ait tüm resmi linklere hemen yazının sağ tarafındaki "CNBLUE resmi linkleri" başlığı altından ulaşabilirsin.^^

Yaziyi okumaya basladim ve "Noona" kelimesini gorene kadar yetenek avcisini erkek sandim dogrusu. O fotografla unlu oldugunu biliyordum ama ilerisini bilmiyordum. CNBLUE'daki favorim Yonghwa'dir. En cok onu severim. Hatta "Kore'yi sevme nedenim." desem yeridir. Ama bu yazi bende oppayla ilgili cok sey degistirdi. Nasil desem... Su kadina sarilip opmek istiyorum ya.

Yorum Gönder