İMZA KAMPANYASI

Star X Star Q&A: Yıldızlar Soruyor Yong Hwa Cevaplıyor


Jung Yong Hwa hem bir şarkıcı hem de bir oyuncu olarak aktivitelerine devam eden bir idol yıldız. Yong Hwa aslında bir şarkıcı olarak çıkış yapmadan önce 2009 yılında SBS’nin You Are Beautiful adlı dizisinde oyunculuk çıkışını yaparak kendini ekranlara tanıtmış ve ‘Havlu Çocuk’ olarak dikkatleri üzerine çekmişti. (Ç.N./ Yong Hwa , YAB sahnesinde erkek olarak tanınan fakat kız olduğunu bildiği Go Min Nam’ı soyunma odasından çıkarmak için başına havlusunu koyarak çıkarmıştır. Bu sahne ona bu lakabı kazandırmıştır.) Çok kısa bir süre sonra CNBLUE çıkış şarkıları ‘I am a Loner’, ardından ‘Love’ ile büyük başarı kazandı. Yong Hwa ayrıca MBC’nin ‘We Got Married’, SBS’nin ‘Every Night’ ve SBS’nin ‘Running Man’ showları başta olmak üzere birçok eğlence programına da katıldı. Düzenli olarak eğlence programında katılan ünlü sanatçı özellikle ‘Running Man’ programına sık sık misafir oldu.

Jung Yong Hwa, gizli günler olmaksızın bir anda şarkıcı ve aktör olarak bir top stara dönüştü. Onun muhteşem şarkı söyleme ve oyunculuk yetenekleri şöhretinin temelini oluşturdu. CNBLUE’nun lideri ve ana vokalisti olarak şarkı söylemekte ve söz yazarlığında da başarılıdır. Albümlerindeki birçok şarkının söz ve müzikleri kendisine aittir. 2011 yılında başrol erkek olarak oynadığı ‘You’ve Fallen For Me’ dizisinin reytingleri düşük olsa da bir erkek aktör olarak potansiyelini ortaya koymuştu. Jung Yong Hwa son günlerde, Yoon Eun Hye ve Lee Dong Gun ile birlikte yer aldığı KBS’nin yeni dizisi ‘Marry Him If You Dare’de, yayın istasyonun gizli patronu ve bir VJ rolündeki Park Seju karakterini canlandırıyor. Jung Yong Hwa birçok alanda aktif olduğu için yıldızların soruları da çeşitliydi.Jung Yong Hwa, oyuncu Jung Kyung Ho’ya olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. Benzer görünümleri ve aynı soy isime sahip olmaları nedeniyle kardeş oldukları dedikoduları ortaya çıkmıştı. Buna ek olarak 2007 yılında, lise üçüncü sınıfta, online yakışıklı erkek yarışmasını kazandığında Yonghwa'nın Jung Kyung Ho’ya olan benzerliği dikkat çekmişti. Jung Kyung Ho şu anda, 17 Ekim’de gösterime girecek ‘Rollercoaster’ filminin tanıtımlarıyla meşgul.

Soru: Sen ve ben benziyoruz durumlarıyla çok karşılaşıyorum. Özellikle vurgulamak istiyorum Jung Yong Hwa bana benziyor ben ona benzemiyorum çünkü büyük olan benim! (Gülüyor) Seni birkaç kez gördüm, birbirimize benzemiyorduk. Yong Hwa çok daha yakışıklı. (Neden ara sıra birlikte içmiyoruz?)

Jung Yong Hwa: Tabii ki, sadece gelmemi iste. (Seni nerede beklememi istersin?) Ben de bu konuda birçok yorum alıyor. Senden özür dilemek istiyorum. Sen göz kamaştırıcısın!Jung Yong Hwa çıkışından önce 2006 yılında KBS2’nin ‘VJ Komando’sunda göründü. O zamanlar Yong Hwa bir yarışmaya katıldı ve kendini  ‘bir diğer Lee Joon Gi’ olma hayali olan biri olarak tanıttı. Aktör Lee Joon Gi ve Yong Hwa, Hong Jeong Eun e Hong Mi Ran kardeşler tarafından yazılan dizilerde birlikte rol aldılar. Lee Joon Gi  SBS’nin My Girl dizisinde, Yong Hwa ise SBS’nin You Are Beautiful dizisinde başrol kadın karaktere sadık karakterleri oynamalarıyla bir yıldıza dönüştüler.

Soru: Şarkı söylemekte ve gitar çalmakta iyi olduğun kadar oyunculukta da iyisin. Nasıl böyle çok yönlü olabiliyorsun? Lütfen sırrını paylaş.

Jung Yong Hwa: Şey, hepsini en iyi şekilde yapmak istiyorum. Lütfen bana öğret!2AM’in Cho Kwon’u ve Jung Yong Hwa, eğlence programları sayesinde arkadaş oldular.İkili MBC’nin We Got Married programında, Brown Eyed Girls üyesi Gain ve SNSD üyesi Seo Hyun ile çift olarak ekran karşısına çıktılar. Bundan sonra birlikte bir yıl boyunca SBS’nin ‘The Music Trend’programında sunuculuk yaptılar.

Soru: Yong Hwa çok yönlü biri! Mecbur olsan hangisini seçersin, şarkıcılık mı oyunculuk mu?

Jung Yong Hwa: Eğer birini seçmek zorunda kalırsam bu şarkıcılık olur. Eğer birçok insan beni televizyonda görmek isterse de ikisini birden yapmak isterim.


After School’un Uee’si ve Yong Hwa dizilerde ve eğlence programlarında birlikte çalıştılar. İkili ilk olarak modern dizi You Are Beautiful’da birlikte çalıştılar. Bunun ardından SBS’nin eğlence programı Every Night’da destekleyici sunucular olarak birlikte hizmet verdiler. Uee bu günlerde MBC’nin yeni dizisi ‘Golden Rainbow’ dizisinin hazırlıklarıyla meşgul.

Soru: Marry Him If You Dare dizisini izlerken büyük keyif alıyorum. Eğer geleceğe gitme şansın olsaydı hangi yılda olmak isterdin? Neden?

Jung Yong Hwa: Hımm. Bugünde olmaktan memnunum. Eğer mecbur kalırsam, şey, gerçekten geleceğe gitmek istemiyorum! Şimdi gerçekten mutluyum. Sevdiğim gibi CNBLUE olarak müzik yapıyorum ve Marry Him If You Dare’de Park Seju olarak dizi çekiyorum.Sahne adı Woori ile tanınan Kim Yun Hye, KBS’nin I Need a Fairy komedisinde mükemmel bir lise öğrencisi. Cha Na Ra’yı ve tvN’in Flower Boy Next Door dizisinde Kar Geum’un ilk aşkı Yun Seo Yeong’u oynadı. Ayrıca MBC’nin You’ve Fallen for Me dizisinde Yong Hwa ile birlikte rol aldı.

Soru: Marry Him If You Dare dizisini izlerken büyük keyif alıyorum. Oldukça meşgul olmalısın ve dizi çekimleri yüzünden yorgun olmalısın. Sağlığına dikkat etmek veya stresten kurtulmak için kendi yöntemlerin var mı?

Jung Yong Hwa: Boş zamanlarda uyumak en iyisidir. Diğer yandan sen nasıl yapıyorsun Yun Hye? Seni, You’ve Fallen for Me’den bu yana göremediğim için üzgünüm.
Yoon Eun Hye KBS2’nin Marry Him If You Dare dizisinde, gerçek kimliğini saklayarak Jeju adasında ilk gördüğü anda aşık olduğu Na Mirae’ye (Yoon Eun Hye) yaklaşan zengin Park Seju karakterini canlandıran Yong Hwa ile birlikte rol alıyor.

Soru: Marry Him If You Dare’de her şeyi olan bir erkeği canlandırıyorsun. Eğer Seju eşinin karakterini, yüzünü ve vücudunu seçebilseydi, seçimi ne olurdu? (Lütfen belirleyici olsun)


Jung Yong Hwa: Bu merak uyandıran bir soru… Açıkçası kişilik benim için en önemli şey. Yoon Eun Hye gibi hem kişilik sahibi hem güzel hem de vücudu güzel biri olursa mükemmel olur.

Soru: Marry Him If You Dare senin üçüncü projen. Oynamak istediğin rol ne?

Jung Yong Hwa: Herhangi bir şey olabilir. Her şey eğlenceli olacaktır.Oyuncu Go Doo Shim Marry Him If You Dare dizisinde büyükanne torun rolünde birlikte çalışıyorlar. Aslında ünlü oyuncu diziden önce Jung Yong Hwa'yı tanımadığını söyledi. Dizinin basın konferansında ünlü oyuncu "Diğerlerinden onun çok ünlü biri olduğunu duydum" dedi. Dizi çekimlerinde, birlikteyken sanki birbirlerini yıllardır tanıyorlarmış gibi eğlendiklerini dile getirdi.

Soru: Bu seninle birlikte çalıştığım ilk projem ama kendimi sana yakın hissediyorum. Bir şarkıcı olarak da çekicisin. Oyunculuk ve şarkıcılık arasındaki fark ne? Ayrıca Güneydoğu Asya'da oldukça ünlü olduğunu duydum, bu doğru mu?

Jung Yong Hwa: Baştan beri beni rahatlattığını düşünüyorum. Teşekkür ederim! Bir şarkıcı olarak iki saat sahnede hareket edip şarkı söylerken seyircilerden anında tepki almak bu işin en güzel yanı. Bir oyuncu olarak en çekici yanı ise başka bir insanın hayatını yaşamak. Güneydoğu Asya konusuna gelirsek... Kendi ünlü oluşum hakkında nasıl konuşurum? Bana her zaman kibar davrandığın için teşekkürler!Aktör Lee Dong Gun ve Jung Yong Hwa aynı şirkette olmaları sebebiyle arkadaşlar. Şu an Marry Him If You Dare’de birlikte rol alıyorlar. Buna ek olarak Lee Dong Gun ve Jung Yong Hwa birbirlerine benziyorlar. Özel bir bağlantıları var!

Soru: Park Seju çift taraflı bir adam. Senin diğer tarafın ne?

Jung Yong Hwa: Diğer ben? İnsanlara göre çok konuşup gülen biriyim ama evde kokulu mumlarımla yalnız olmaktan hoşlanırım.


Ekim ayında yeni şarkıları ‘Confused’u yayınlayan kız grubu AOA, röportajda Yong Hwa ile buluştular. Aynı şirkette çalışan sanatçılar olarak birbirlerini destekliyorlar. AOA, Yong Hwa’ya cesur ve sevimli bir şekilde sorularını sordu.

Soru: Marry Him If You Dare dizisini izlerken büyük keyif alıyoruz. Karakterin Park Seju, Na Mirae’yi gördüğünde kafası karışıyor gibi görünüyor. Son zamanlarda benzer bir deneyim yaşadın mı?

Jung Yong Hwa: Şey, AOA’yi gördüğümde aklım karışıyor? (Gülüyor) AOA’in sahne performansını izlerken çok eğleniyorum. Şirketimizde AOA’in ‘Dans Koltuğu’ olarak kullandığı koltukta bir fotoğraf çektim. Kastettiğiniz gibi bir deneyim yaşamadım.


Hem şarkı söylemekte hem oyunculukta başarılı olan Jung Yong Hwa, şarkıcılık ve oyunculuk aktiviteleri sırasında tanıştığı yıldızların sorularını cevapladı. Marry Him If You Dare dizisi ile ilgileniyorlardı. Birçok yıldız onu destekleyici şeyler söyledi. Jung Yong Hwa başarısının sırrı sorulduğunda kısa ama alçak gönüllükle cevap verdi. Onun sırrı yaptığı işten keyif duyarak, istikrarlı bir şekilde çalışan pozitif enerjisi! Gelecekte onu CNBLUE ile ve bir aktör olarak izlemek için sabırsızlanıyoruz.

Yong Hwa soruları cevaplarken çekilen videoyu aşağıda izleyebilirsiniz!


*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder