İMZA KAMPANYASI

[02.11.2013] Rockin’on Konser Raporu / CNBLUE, Arena Turu Başladı!


CUT dergisinde ikinci kez yer alan rock band CNBLUE, bugün (1 Kasım) Saitama Super Arena’da Arena Turu’na başladı.

İlk gün olmasından dolayı özel detaylardan kendimi sınırlandıracak olmama rağmen, bundan bir yıl önce aynı yerdeki Saitama Arena Konseri’yle karşılaştırdığımda, onlar disiplinli bir tarzda performans sergileyerek gereksiz fazlalıkları son derece azaltmışlar. Açıkça onların kişilikleri ve müzikleri arasındaki ilişkinin hatlarını görebildim.
(Ç.N: Bir yıl önce aynı dergide yayınlanan yazıyı okumak için tıklayınız. )

Nereden bakarsanız bakın,  bu konserde bence onlar saf/katıksız bir formda müziğe yöneldiler. Dahası onların (müziğindeki) saflığın artışını canlı performanslarında izledim. Sanki onlar müzikle “bir” olmuşlar ve onunla nefes alıyorlar. O anda yaptıkları her şey,  direk olarak, enstrümanlarını çalmaları ve şarkı söylemelerinden izleyenlere geçiyor.  Heyecanın ortasında, uzayıp giden yoğun değişim, burada “yaşayan ve nefes alanın” CNBLUE olduğunu gösteriyor.

Evde (Kore’de) farklı aktiviteler talep edilmesi yüzünden, Yonghwa bu tur dönemiyle eş zamanlı olarak bir dizi çekiyor, ama CNBLUE’nun ait oldukları yerin müzik olduğu gittikçe artan bir şekilde görülüyor. Onların kesinlikle bunu istedikleri görülüyor ve bunu başardıkları da hissediliyor.

Bence iyi bir konserdi. (Nakamura)

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak yasaktır.*

Kaynak/Source: ro69.jp
Eng Trans: justjyh
Çeviri: mcnbl
1 yorum:

Yorum Gönder