İMZA KAMPANYASI

[26.10.2013] Yonghwa, Park Seju Olarak Fan Meeting Düzenledi


26 Ekim’de Japonya’da hava fırtınalıyken, Kore’de Seul’de oldukça güzeldi. CNBLUE Jung Yonghwa KBS’de yayınlanan MHIYD dizisi için hayranlarıyla buluştu. Yaklaşık 290 hayranın katıldığı etkinlik Yonghwa’yla tanışıp, çekim alanını ziyaret etme ve sonrasında hayranlarla sohbet olarak iki kısımdan oluştu.

İlk kısım MHIYD dizisi setinin turuyla başladı. Set, Seul şehir merkezinden bir buçuk saatlik uzaklıkta dağlık bir alana kurulmuştu. Burada üç bina ve onların yanında set çalışanlarının ve ekibin dinlenmesi için bir bina daha vardı. Binaların yanındaki açık alanda, büyük bir Yonghwa posteriyle kaplanmış küçük bir sahne kurulmuştu.

Binaların içlerindeki çekim alanlarını ziyaret ettikten sonra, sahnenin önünde Yonghwa’yı bekledik. Sadece kısa bir görüşme olacağını düşünmüştük ama bir sunucu göründü. Her zaman CNBLUE’nun ve FTIsland’ın etkinliklerinde yer alan Kim Hyundai sunucuydu. Yonghwa beyaz bir arabayla geldiğinde arabası çok uzağa park edilmedi ve hayranlar yüksek sesle tezahürat etmeye başladılar. Yonghwa çekimden hemen buraya gelmişti. Belki de Park Seju’nun kıyafetlerini giyiyordu. Siyah bir kot pantolon ve genel olarak ona uygun bir ceket giydiğinden tıpkı dizideki gibi görünüyordu.

“Bize diziyi anlat. Bu kez karakteri canlandırmak seni zorluyor mu?” diye sorulduğunda, Yonghwa şakayla karışık cevapladı: “ Bu kez kendime benzeyen üçüncü kuşak bir chaebol’ü canlandırıyorum. Her şeyi canlandırmama gerek olmuyor.”  Hayranlar yükse sesle “Gerçekten çok uygun” dediler.

“Genellikle,  4 üyesi olan CNBLUE ile birliktesin, şimdi ise yalnızsın. Bunun seni zorladığını düşünüyor musun?” “Dördümüz bir arada olduğumuzda, hepimiz sohbeti döndürürüz. Şimdi ise sadece bir şey sorulduğunda konuşabiliyorum. Aslında diğerlerinin çok fazla espri anlayışı yok, bu yüzden ben çok popülerim.”

Yonghwa’ya film çekimi esnasında ilginç bir şeyler olup olmadığı da soruldu. O da “Geçtiğimiz gün, menajerim beni sete getiriyordu. Benzin istasyonunda durduk. Bizden başka bir araç daha geldi. Onun Lee Donggun’un arabası olduğunu hatırladığım için arabaya el salladım ama karşılık alamadım. Sonra Lee Donggun diye bağırarak daha çok el salladım. Menajerim de bana, onun tanıdığım biri olup olmadığını sordu. Ona bu LDG’nun arabası dedim ama o hayır değil dedi. Ben “huh?” diye kaldım ve sonrasında arabadan korkmuş bakışlarıyla bir çocuk çıktı. Menajerime sanırım kaçmalıyız dedim.” diye başından geçenleri anlattı. İlginç hikâyesini anlatmayı bitirdiğinde hayranların hepsi çok güldüler ve etkinliğin ilk kısmı böyle sona erdi. Yonghwa şoförün yanına oturdu ve arabanın camını açarak hayranlara el salladı, oradan Seul’e yöneldi.

Hayranlarla sohbet olarak düzenlenen ikinci kısım Seul’de Gangnam’da bir otelde gerçekleşti.

Yonghwa üzerini değiştirmişti. Üst kısmı gri, altı mavi 2 renkli bir kazak giyiyordu. Belki de yine Park Seju’nun bir kıyafetidir? Yonghwa, fanmeetinge katılanların arasında bir koridordan geçerek salona giriş yaptı. Sunucu da birinci kısımdaki gibi yine Kim Hyundai’ydi.

MC: Oyunculuk yeteneklerini geliştirmek için kullandığın yöntem nedir?

YH: YAB ve HS zamanlarında, karaktere bürünebilmek için çok çalışıyordum. Ama şimdi bunun yerine karaktere uygun olan yönlerimi ortaya çıkarmaya çalışıyorum. Bu yüzden karakter sanki bana doğru geliyor.

MC: Biraz önce içinde üçüncü kuşak bir chaebol olduğunu söylememiş miydin?

YH: (Utanarak) Doğru, kendimi çok zorlamama gerek kalmıyor. Zaten chaebol gibi hissediyorum.  Bu yüzden rahatça karakterin içine girebiliyorum.

MC: İlerde yapmak istediğin şeyler neler?

YH: Bu şekilde grubumla; çeşitli şovlarla ve diğer aktivitelerle devam etmek istiyorum.

MC: Filmler hakkında ne düşünüyorsun? Aksiyon filmleri?

YH: Yakışmaz mı? (Hayranlar: “Bu yüzden görmek istiyoruz!”) O zaman denemeliyim. Eğer bir teklif alırsam kesinlikle deneyeceğim.

MC: Son zamanlarda dinlediğin şarkılar neler?

YH: Oasis. Onların konser DVD’lerini arabada da dinliyorum. Konser hakkında konuşurken, Zepp Tokyo DVD’si yayınlanmadı mı? CNBLUE denilen band harika. İsmi Jung Yonghwa olan kişi de çok iyi gözüküyor. Gerçekten onunla şahsen tanışmak istiyorum. Çok çekici! Hımm…  Ama onu taklit edemem (Herkes Yonghwa’nın şakasına kahkahalarla güldü.)


<Sorular>

1-Dört kişi birlikte yaşamanın iyi ve kötü yanları?
2- Kendi bestelediğin şarkılar arasındaki favorin?
3- Annenin yaptığı favori yemeğin?

<Dilekler>

1 – Busan aksanı ile “Anne, lütfen sağlıklı kal” de.
2- Kore’de katılacağım bu etkinlikte bir konuşma yapmalısın. Lütfen beni sevindir.
3-  Bu etkinlik için gelirken havaalanı yolunda küçük bir kaza geçirdim ve arabam çizildi. Lütfen beni teşvik et.

“Sorular” ve “Dilekler” katılanlar tarafından yazılan kartlar arasından seçildi.

İlk soru olan “Dört kişi birlikte yaşamanın iyi ve kötü yanları?” için, Yonghwa “hiç yok” diye cevapladı. Onun cevabı herkesi kahkahalara boğdu. Hemen “Sadece şaka yapıyorum. En iyi yanı, eve geldiğimde diğerlerinin, özellikle Jungshin’in etrafta olması. Onunla şakalaşabiliyorum ya da benim için bir şeyler yapmasını isteyebiliyorum. Diğer yandan kötü olan şey ise, çok derin bir uyku uyuyamamam.  Kendi odam olmasına rağmen, birisi içeri dalabiliyor.” diye ekledi.

Kendi bestelediği şarkılar içerisinde favorisinin ne olduğu sorusuna, “Tüm şarkılar, hepsini seviyorum. Ne demek istediğimi, bir şeyler yapmış, ortaya koymuş kişiler anlayacaklardır.” diye cevap verdi.

Sonraki soru “Annenin yaptığı favori yemeğin?” sorusunu Yonghwa şöyle açıkladı: “ Kore ev yapımı bir yemek. Tofu’yu  (Soya peyniri) küçük parçalar halinde kesin, bunları sıcak bir tavada kızartıp üzerine soya sosu ekleyin.”  Yonghwa’nın cevabıyla izleyenler “Huh??”  diye hoşnutsuz bir ifade takındılar. Yonghwa şaşırdı. Sunucu durumu ona “Çünkü çok basit olduğunu düşündüler” diye açıkladı. Ama Yonghwa’nın kafası daha da karıştı. “Bu kesinlikle basit bir şey değil.  Bilinen bir sos değil. O, annemin kendi lezzetini kattığı ev yapımı bir sos.” Sunucu bizim için biraz daha açıkladı. Her nasılsa cevap Yukgaejang ile sona erdi. (Bir çeşit Kore yemeği.)

Neyse, “Busan aksanı ile ‘Anne, lütfen sağlıklı kal’” kısmı en çok heyecan uyandıran kısımdı. Yonghwa bize “Tabii ki söyleyebilirim, ama Seul aksanı ile Busan aksanı arasındaki farkı biliyor musunuz?” diye sordu: “Farkı tonlamada”. Busan tonlamalarıyla örnekler vererek açıkladı. Sonra aniden Japoncanın Osaka aksanından bahsetmeye başladı. “Gerçekten” ve “Teşekkür ederim” gibi Osaka aksanı ile bile çok fazla konuştu. “Senden gerçekten hoşlanıyorum” dediğinde, izleyenlerden gözyaşları ve çığlıklar geldi.

Yonghwa, “Beni desteklemeye Seul’e geldiğiniz için teşekkür ederim, MHIYD dizisi daha da sıcak konularla devam edecek” sözleriyle fanmeetingi bitirdi. Sonra herkesle teker teker el sıkıştı. Etkinliğin en sonunda gruptaki 20 katılımcıyla fotoğraf çekimi yapıldı. Son olarak Yonghwa “Yarın da çekimim var” dedi ve yüzünde gülümsemesiyle el sallayarak ayrıldı.

MHIYD Kore KBS kanalında her pazartesi ve salı yayında. 16 bölüm olarak planlandı ve Aralığın ilk haftası sona erecek.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarılması veya alıntı yapılması kesinlikle yasaktır!" 

Kaynak: justjyh
Photo cr. rennyanko03
Çeviri: mcnbl
0 yorum:

Yorum Gönder