İMZA KAMPANYASI

Arena Tur 2013 -ONE MORE TIME- Saitama Süper Arena Konser Raporu


Geçtiğimiz 1 Kasım’da CNBLUE, Zepp Tur 2013 -Lady- den hemen hemen 3 ay sonra Japonya’daki ikinci arena turları olan Arena Tur 2013 -ONE MORE TIME- a başladı. Ünlü Güney Koreli band bu yeni Japonya turunu,  Arena Tur 2012 ~COME ON!!!~u bitirdikleri yerde; Saitama Süper Arena’da ardı ardına iki performans sergileyerek başlattı.

‘Blue Boy’lar sahneye çıkmadan önce, ilk olarak üyeleri arasında CNBLUE’nun eski bas gitaristi Kwangjin’in de bulunduğu, FNC’nin yeni ve genç band’i NFlying’in açılış etkinliği vardı. Kısacık 20 dakika içerisinde ‘Flying Boy’lar, ilk singleları BASKET’te yer alan şarkıları sayesinde izleyenlerle iyi bir ortam oluşturdular.

Hayranlar çığlık atarken ve ellerindeki mavi ışıklı çubukları sallarlarken, CNBLUE’nun gözükmesiyle ana sahne 3D olarak birleştirilmiş panolar ve mavi ışıklara döndü. Band ilk tatlı şarkıları Blind Love ve Rain of Blessing’i çalmaya başlamadan önce Yonghwa güçlü bir şekilde ‘SAİTAMA!” diye haykırdı ve ekranlara gece gökyüzü manzarası geldi. Bir sonraki parçaları Voice’a başladıklarında, ortam giderek hareketlendi. Jonghyun şarkı söylerken, Yonghwa ve Jungshin sahnenin her yerinde izleyenlerle iletişim kurmak için koşuşturdular. Bu sahnenin aynısı Kimio’da da devam etti. Minhyuk, In My Head ile bir dönüşüm yaratarak güçlü bir bateri solosuyla şarkıyı tamamladı. Birdenbire ortam giderek ateşli bir hale geldi ve arenadaki herkes, sahnede fışkıran alevler gibi çılgına döndü.

In My Head’e kadar durmaksızın şarkılarını çalan band, önce birkaç dakika izleyicilerle çeşitli konular hakkında konuşmak için ilk arayı verdi. Jungshin kıyafetleri kendisinin seçtiğini “Her üyenin kişiliğine göre kıyafetlerini belirledim. Çok sıkı çalıştım” cümlesiyle açıkladı. Sonra Jonghyun Zepp Tur sırasında söz verdiği gibi Saitama Süper Arena’da bu iki gece boyunca hep birlikte eğleneceklerine değinerek “Birçoğunuz Zepp Tur’a katılamamıştınız. Şimdi hepimiz tam bir sene sonra ikinci kez burada toplandık. Hep birlikte güzel anılar oluşturalım!” dedi. Sonunda Yonghwa kalabalıktan bağırmalarını ve Have a Good Night için hazırlanmalarını istedi. Hemen arkasından Coffee Shop onu takip ederken arenadaki insanlar Minhyuk’un mükemmel duygularla beslediği harika baterisiyle Jungshin’in uyumlu basgitar bölümlerini takdir ettiler. Sonra Wake Up ile herkesi tamamen zıplattı ve dans ettirdi.

Bu arena tur CNBLUE için özellikle yeni abümü ‘What Turn’s You On’daki şarkılarını ilk kez canlı çalabilmek için de bir fırsat oldu. Önceki singlelarının kapaklarının ekrana yansıdığı kısa bir aranın ardından izleyenler sonunda bu tura adını veren çıkış parçası One More Time’ı dinleyebildiler. Sonra Yonghwa akustik gitarını aldı ve izleyenlerin gerçekten hoşuna giden doğaçlama bir şarkıya başladı. Çok eğlenceli bir şekilde lider, balad şarkıları Love Light, Don’t Care ve Let Me Know’dan önce “Saitama~Teşekkürler Beklediğiniz için teşekkürler~” diye doğaçlama şarkısını söyledi. O anda tamamen dostane ve sıcak bir ortam oluştu. Jonghyun alışılmış güzel sesiyle ve kendine güveniyle Eclipse’i söylerken konser salonun ışıkları hafifçe karartıldı. Bir kez daha harika vokal yetenekleriyle izleyenleri büyüledi.


Her konserde ulaşılan o yüksek nokta ile veya Yonghwa’nın  “TOP OF THE WORLD!” diye bağırmasıyla CNBLUE, enerjik şarkısı Robot’u, Yonghwa’nın “Saitama, You’re my lady! (Siz benim sevgililerimsiniz!)” demesiyle Lady’ye geçene kadar sahnelemeye devam etti. Çocuklar bütün enerjileriyle son şarkılarını çalarlarken, performansı mükemmel bir şekilde bitirmek için Minhyuk’un baterisinin başına toplandılar ve sonra sahneden ayrıldılar.

Üyeler tur t-shirtlerini giyerek sahneye geri döndüler. Birdenbire band, güçlü bir şekilde ‘Get Away’i çalmaya başladı. Encore sırasında izleyenlere teşekkürlerini sundular. Komik Yonghwa, Jungshin’in şarkıyı tanıtmak için ‘You’ve Fallen For Me’nin sözlerini söylemesinden önce, L’Arc ~en~Ciel’in MY HEART DRAWS A DREAM şarkısının kısa bir coverını yaptı. Konser tatlı notalara sahip Teardrop in the Rain ve Starlit Night’ı CNBLUE ve Boiceların nakaratları birlikte söylerken oluşan sıcak hislerle ile sona erdi.

Sahne tasarımının Arena Tur 2012 ~COME ON!!!~dan küçük olmasının ve izleyenlere çok da yakın olmamasının aksine (bu kez sahne uzantısı yoktu), CNBLUE müzik aracılığıyla hislerinin konser salonundaki herkese ulaşmasını sağlayabildi. Japonya’daki önceki konserleri gibi, band eğlenceli, coşkulu ve güçlü bir şekilde performans sergilediler ve müziğe olan tutkularını ve aşklarını paylaştılar. Bu 2013 Arena Tur’u, 26 Aralık’ta Fukuoka Marine Messi Arena’daki son konserle yıl sonuna kadar devam etti. Başarıyla tamamlanan ikinci arena turu ile CNBLUE’nun yeni meydan okuması da tamamlanmış oldu. 2013 bir patlamayla son buldu ve yeni yıl çok yakında yayınlanacak olan CNBLUE’nun belgesel filmi The Story of CNBLUE/NEVER STOP ile çok hızlı bir şekilde başladı bile.ŞARKI LİSTESİ
Blind Love
Rain of Blessing
Voice

Kimio
In My Head
Have a Good Night
Coffee Shop
Wake Up
One More Time
Love Light
Don’t Care
Let me know
Eclipse
Robot
I’m a Loner
I’m Sorry
Lady

ENCORE

Get Away
You’ve Fallen For Me
Where you are 
Teardrop In The Rain
Starlit Night


*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak yasaktır.*

Kaynak/Source: mrs-kia
Çeviri: mcnbl@TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder