İMZA KAMPANYASI

Billboard CNBLUE Röportajı Birinci Bölüm

CNBLUE, Maroon 5 karşılaştırmaları ve New York'taki İlk Solo Konserleri Hakkında Konuştu!


Koreli rock grubu, ilk solo Amerika konserlerinin kendileri ve hayranları için çok anlamlı olduğunu söyledi.

CNBLUE, tipik bir K-pop erkek grubunun tüm özelliklerini taşıyor: Karizmatikler, yakışıklılar ve şarkı söylemede, oyunculukta, rap yapmakta, enstrüman çalmakta ve daha fazla alanda başarılılar.

Fakat bu dörtlü, bir erkek grubundan çok uzak. Maroon 5 ve Jason Mraz ile sıkça karşılaştırılan CNBLUE, K-pop Hot 100 listesindeki idollerle yarışacak düzeyde olan birkaç Koreli rock bandden biri. Hatta, geçen sene Şubat ayında I'm Sorry single'ları ile K-pop Listelerinde 2 numaraya yükselerek Billboard'daki en yüksek sıralamasını kazandı ve  5 hafta boyunca bu listede ilk 10'da kaldı.

Grubun hayranları da en az grup kadar özeller!

CNBLUE, 21 Ocak'ta New York's Best Buy Theater'ındaki konserle ilk defa Doğu Yakasında konser vermiş oldu. Konser Aralık ayında duyurulduğunda, kimse şiddetli bir kar fırtınasının, konserde en iyi yerde olabilmek için sabahın erken saatlerinden beri bekleyen hayranların başına bela olacağını tahmin etmemişti. 14 derecenin üstüne çıkmayan sıcaklık bile grubun hayranlarına engel olamadı.

CNBLUE, New York çıkışından önce konuşmayı kabul ettiği tek medya Billboard'a tercüman aracılığıyla, "Sabahın erken saatlerinden beri dışarıda bekleyen hayranlarımız için çok endişelenmiştik. New York'ta konser vermeyi uzun zamandır istiyoruz; bu nihayet gerçek olduğu için çok mutluyuz. Özellikle de 2014'teki ilk konserimiz olduğu için, bayılsak bile çıkmak istiyoruz, gerçekten tüm benliğimizle bu konseri yapmak istiyoruz... yine de sadece bir hayran bile gelseydi, bu konseri yapardık," dedi.

CNBLUE'yu K-pop sektöründe ilerleten düşünce tarzı, bu mütevazılık ve bağımlılıktır!

CNBLUE üyeleri, yetenek avcıları tarafından keşfedilip bir ajans tarafından eğitilmediler; onlar Japonya ve Güney Kore sokaklarında performans sergileyerek yeteneklerini geliştirdiler. K-pop sektöründeki en iyilerle rekabet edebilmek için, 2009 yılındaki (Japonya) çıkışlarından beri sürekli yükseliyorlar.

Birçok Koreli grup, dans edebilmeleriyle, şovmenlikleriyle ve bunun gibi şeylerle tanımlanıyorlar. Bu konuyla ilgili Yonghwa, "Bir band olduğumuz için, tüm performanslarımızı canlı yapmamızın çok kaliteli olduğunu düşünüyoruz," dedi.

Eşsiz kaliteleri Billboard Listelerine taşındı ve geçen yıl Şubat ayında 4. mini albümleri RE:BLUE, Dünya Albüm Listelerinde 1 numara oldu ve Billboard Heatseekers Albüm Listesine girdi. Tüm bunlar, CNBLUE'nun Billboard 200 Listesine girmesinin çok da uzak olmadığını gösteriyor. Bu çocuklar listelerde kendilerini güçlü sonuçlarla göstermeleri sayesinde ilk Amerika solo konserleri için puan kazandılar.

İKİNCİ BÖLÜM: "Bir gün insanların, 'Oh, bu (şarkı) CNBLUE'nun (şarkılarına) benziyor' demelerini umuyoruz."

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak yasaktır.*

Kaynak/Source: billboard
Çeviri: CNBuSrang@TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder