İMZA KAMPANYASI

Marie Claire Ocak Sayısı - Romantic J ~ Jonghyun Röportajı


[Alışıldık]

Çekimin erken bitmesiyle, Jonghyun her zamanki gibi gitarını eline alır. O CNBLUE’da gitarist ve yardımcı vokal.

CNBLUE hit şarkıları olan I’m a Loner ile 2010 yılında çıkış yaptı. Eğer bu şarkıyı hiç duymadıysanız ya Kore’den uzaklarda yaşıyorsunuzdur ya da bu dünyadan uzaktasınızdır.
Birçok insanı etkileyen çıkışlarını yaptıktan sonra, CNBLUE hiç ara vermedi.

Yeni yılın başlarında New York ve LA’dan Latin Amerika’ya uzanan turun yoğun programının hemen öncesinde, bu adam bireysel bir iş hazırlayacak kadar da istekliydi.

Juniel ile birlikte çıkardıkları şarkı olan ‘’Love Falls’’ onun sadece CNBLUE’nun bir üyesi olarak değil, müzisyen Lee Jonghyun olarak gösteren ilk şarkı.

"Kışın söylenebilecek olan bir şarkı yapmak istedim. Bir kızla düet şeklinde bir şarkı olmasını düşünmüştüm. Böyle güzel şarkı söyleyen bir kız kardeşim olduğunu ise bilmiyordum. O, bulunmak için bana çok yakındı. Juniel ve benim aramda çok yaş farkı olmamasına rağmen, onu hep küçük kız kardeşim gibi gördüm. Bu şekilde birlikte çalıştığımız için, kalbim çok rahat. ‘‘Ahh,  büyümüşüz’’ gibi hissettirdi. haha"


Aslında, müzik onun hayatındaki ilk zorluk/meydan okuma değil.
Jonghyun sporu çok seviyor. Ortaokulda Judo Turnuvası'nda altın madalya kazandı. Son sınıf öğrencisiyken, bu çocuk müziğe başlamak için yolunu değiştirmeye karar verdi. Eğer oğlunuzun müthiş bir spor yeteneği varsa ve yolunu müziğe çevirirse, muhtemelen iyi hissetmezsiniz. Ancak Jonghyun’un ailesi onun bu hayalini sakince kabul etti.

"Ailem bana sınırlama koymazdı ve beni çok nadiren azarlardı. Hatta bana farklı deneyimler edinmemi tavsiye ettiler. Ancak aynı zamanda beni aktif bir şekilde destekleyen türde insanlar da değiller. Belki de bu sayede kendime olan inancım daha da güçlendi. Her şeyi kendi başıma yapmalıyım. Kendimi kontrol etmeliyim. Her zaman böyle düşünüyorum. Çalışmaya başladığım zaman, kredi kartımı anne-babama vermiştim. Ama onu çok nadiren kullandıklarını gördüm. Belki de bana yük olmak istemediler. Her neyse birbirimize pek müdahale etmiyoruz. Sorun yok.’’

Ailesi bir seyirci gibi kalmış olmaktansa, ona inanmış görünüyorlar. Bunu onunla konuştuğumuzda anladık. Onun iyi ve sağlıklı bir ruhu var. Yapmak istediği şeyin peşinden koşuyor ve en iyiye ulaşmayı hedefliyor ama sonuç için fazla endişelenmiyor. Eğer başarısız olursa geri dönüp bakıyor ve üzerinde bir kere düşünüyor. Eğer sevdiği bir kişiyle sevdiği bir iş yapabiliyorsa onun en iyi şey olacağını düşünüyor. Bu adamın bir içsel metaneti var.

‘‘A Gentilman’s Dignity’de oynamaya başladığım zamanlarda müziğin bir başka mutluluğunu keşfettim.’’

"Açıkçası CNBLUE’nun aktiviteleri için 24 saatlik bir gün bile yeterli değil. Oyunculuğa ne kadar çok konsantre olursanız, o kadar az süre müzik yaparsınız. Peki, bu boşa harcama değil mi? Hala çok fazla çabalamama rağmen, başarı veya para için bir arzum ya da hırsım yok. Yapmak istediğim şeyleri yaparak yaşayabildiğim için şükrediyorum."


Geri kalan kısım, yanında onu dinleyen Juniel tarafından devam ettirildi.

"Bu CNBLUE ilk oluşturulduğu zamanda aynıydı. Jonghyun oppaya ana vokalist olmak istemiyor musun? diye sorduğumda ‘Onu Yonghwa hyunga bırakacağım. Ben müzik yaptığım sürece iyiyim.’ dedi. Buna rağmen, sabaha kadar şarkılarla çalışıyor. Bir arzusu var mı yok mu anlayamıyorum."

Anlattığına göre 'sabah işleri'nin düzeni şöyle;

"Aslında genellikle sabahın erken saatlerinde, 6 gibi çalışmayı bitiriyorum. Ama ofis çalışanları bildiğiniz gibi şirkete sabah 9’da geliyorlar. Onlar gelmeden önce ayrılmak üzücü olabileceği için, onların gelmelerini bekliyorum ve bir şekilde ofisten çıktığımı gösteriyorum. Bilirsiniz, eğer kimse sizi fark etmezse, tatmin olmazsınız. Hahaha"

CNBLUE, üyeleri arasındaki güçlü bağlarıyla biliniyor. Juniel bundan bahsederek devam ediyor.

"Oppa-deul (Abilerim/CNBLUE üyeleri) bir araya gelerek o gün çalışmak zorunda olmasalar bile birlikte oluyorlar. Birlikte yaşamak, birbirlerinin yüzünü her gün, 24 saat, görseler bile bundan rahatsız oluyor gibi görünmüyorlar.’’

Kore’de resmi çıkışlarından önce, CNBLUE yeteneklerini geliştirmek için Japonya’da canlı performanslar verdi. Bazen sokak performanslarıyla bazen az bir seyirci topluluğunun önünde. Zor zamanlar geçirirken ise ortaklıkları ve arkadaşlıkları daha da güçlendi.

Eğer sevdiği insanlarla birlikte sevdiği işi yapmak, Lee Jonghyun’un tarzı ise belki de o çoktan hayalini gerçekleştirmiştir.

"Üyelerimiz daima benim yanımda olacaklar. Ne olursa olsun birbirimizi destekleyeceğiz."


*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak yasaktır.*

Kaynak/Source: @totoroNYUU and @happytmg via cnbjonghyun
Çeviri: TargetisLA@TurkishBoice
Photo cr: marieclairekorea0 yorum:

Yorum Gönder