İMZA KAMPANYASI

Oricon Ocak Sayısı CNBLUE Özel Röportajı 1. Bölüm


-Bu belgesel film sizin ilk filminiz olduğu için kendinizi baskı altında hissettiniz mi?

JS: İlk başlarda hissettim. Bizim bir belgeselimizin yapılmasının çok erken olduğunu düşündüm ve hatta bir bakıma 'bunu daha sonra yapmak daha iyi' bile dedim. Şimdi ise daha çok sonuç alacağımıza inanıyorum, başlığın söylediği gibi [asla durma].
JH: Daha önceleri  ''...Yapım Filmi'' çekmiştik;  fakat şimdi, ilk defa kendi  hayatlarımızın derin gerçekliğini  göstereceğiz.  Bu,  bizi  kuliste ya da konserlerden sonra kritikler yaparken görebileceğiniz ilk şans olacak. Bu filmi izleyerek bizi daha iyi tanıyabileceksiniz.
MH: Aynı şekilde ben de ilk başta baskı hissettim ama filmi izledikten sonra endişelerimin boş olduğunu fark ettim. Ben izlerken çok eğlendim ve bence bu  çok güzel bir film.
YH: İlk başlarda, insanlar bazen birbirimizle kavga ettiğimizi gördüklerinde,  yabancı hissedebilirler diye endişeliydim. Sonraları  belki de bunun gerçek bizi gözler önüne sereceği için iyi bir şey olduğunu düşünmeye başladım çünkü bu gibi röportajlar hariç, kendi  gerçek kişilik özelliklerimizi ve düşüncelerimizi gösterebileceğimiz başka fırsatlar yok.

-Yönetmenin sizi filme çekmek için bir teması var olmalı. Bu temanın sizin için şaşırtıcı ya da beklenmedik bölümleri oldu mu?

MH: Beklenmedikten ziyade, tamamına baktığımızda,  yönetmenimize bilinmeyen CNBLUE'yu bile başarıyla çekip çıkarttığı için müteşekkiriz.  Filmde,  canlı performanslardan sonra tatmin olmadığımız için tartıştığımız ya da provalar süresince gergin olduğumuzu gösteren sahneler var. Endişeli olmama rağmen,  bu gibi sahnelerin gösterilebiliyor olunmasının iyi bir şey olduğuna inanıyorum.


-Summer Sonic performansınızdan sonra şiddetle tartışıyor olduğunuzu görmek çok etkileyiciydi

JH: Canlı performansların hemen her zaman bazı aksiliklere yol açtığı çok doğru. Bu yüzden de 'canlı performansla büyüme'nin gerçek manada,  kritik problem çözme yeteneklerini geliştirdiğini hissediyorum.

-Yani bu gibi tartışmaların bir grubun gelişmesi için sık sık olması gerektiğini mi söylüyorsun?

JH: Evet. Bizim her canlı performanstan sonra yaptığımız grup görüşmelerimiz olur.  Eğer performans güzel geçmişse mutlu anlarımızı paylaşırız ya da tatmin edici olmamışsa,  konuşmak için biraz zaman alırız. Bu bir saati hiç geçmemiştir, ortalama yarım saat, olaya göre değişir.  Daha sonra,  sonunda birimiz atmosferi değiştirir.
MH: Eğer canlı performanslarımıza ilişkin herhangi bir endişemiz varsa, aklımızda ne varsa konuşuruz ve diğer konuya geçeriz, ideal olan budur. Onu o anda aklımızdan çıkarırız ve alışık olduğumuz gibi arkadaş canlısı üyeler oluruz, birlikte yemek yeriz ya da birbirimize takılırız. 

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak yasaktır.*

Kaynak/Source: CNBLUESTORM
Çeviri: targetisLA@TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder