İMZA KAMPANYASI

[22.02.2014] SBS Comeback Show Hayran Anlatımı


CNBLUE'nun SBS Comeback programına gittim. 15 saat boyunca soğuk havaya ve uykusuzluğa karşı savaş verdim bu yüzden anılarım çok net değil.

Başta dediğim gibi sahneye oldukça yakın ayaktaki platformlardaydım ve ilk izlenimim Yong Hwa'nın güzelleştiği yönündeydi. Yüz çizgileri yumurta gibi ovaldı, kız gibi (güzel) görünüyordu. Jung Shin yeni saç tarzıyla çekirge ya da çizgi kahraman Blondie'nin kocası gibi görünüyordu. Her zıpladığında saçının üstü inip kalkıyordu, çok eğlenceliydi. Her neyse kısa saçları harikaydı. Jong Hyun alnını ortaya çıkarmıştı, 1940'ların Hollywood starlarına benziyordu. Min Hyuk dimdik, düzenli ve temizdi. Sadece sessizce gülümsedi.

Yong Hwa comeback için (kilo vermek için) diyet yaptığından bahsetti. 2 hafta her öğünde sadece yarım porsiyon yemiş daha sonra 2 hafta normal porsiyon 2 yarım porsiyon yemekle devam etmiş. Jong Hyun: "Yong Hwa hyung bir diyet tanrısı. Ben yemeğimden kısamıyorum ama egzersizlere başladığımdan beri 8 kilo verdim" dedi.

Poisonous Love (독한 사랑) (Cold Love, Bitter Love): Onlara çok yakındım bu yüzden kameraya yakalanacağım diye endişelendim. Şarkının sözleri acıklıydı, "Kalbim acıyor, Kalbim bin bir parçaya ayrılıyor" gibi bölümler vardı. Sanırım bu şarkı Shinhye'nin kalbinin acıttığını söylediği ve Song Eunhee'nin gerçekten acı bir aşk tecrübesi yaşadığından endişelendiğini söylediği parçaydı. 

Hepsi beyaz gömlek giyiyorlardı ve yan yana sıralanmışlardı böylece Min Hyuk'u da net bir şekilde görebildim. Jong Hyun Kırmızı PRS'ını çalıyordu. Yong Hwa ise yeni yeşil mavi ışıltılı bir gitar çalıyordu. Jung Shin'in bası da yeniydi ve fildişi ahşap bir gitardı. Min Hyuk'un baterisi de yeşil ve ışıltılıydı. Hepsinin enstrumanları çok şık ve giydikleri beyaz gömleklere tezat oluşturacak renkteydi. Basın çok yakınında olduğum için Yong Hwa'nın sesini çok iyi duyamadım. 

Sleepless Night (잠못드는 밤): Sözler çok tatlı ve yumuşaktı. Jong Hyun bu günlerde neden böyle tatlı sözler yazıyor? Başladığı andan itibaren bu Jong Hyun'un şarkısı diyebildim. Hepimiz ışıklı çubuklar tutuyorduk. 

Dördü de takım elbise giyiyordu. Yong Hwa'nın takımı beyaz, Jong Hyun'unki bej, Min Hyuk'unki açık yeşil(salatalık gibi görünüyordu), Jung Shin'inki ise pembeydi. Dör tane küçük ayrılmış sahneydi, böylece ayakta izleyen hayranlar favori üyelerinin önüne gitti. Üyeler önlerindeki hayranlarla sohbet ettiler. Koltuklardan uzak oturduğum için ne dediklerini duyamadım. Jung Shin "Siz çocuklar sadece burun deliklerimi göreceksiniz" dedi. 

Love is: Şarkı sözleri bir dizinin OST'u gibiydi, yumuşak ve üzücü bir aşk şarkısı. Jung Shin'in tarafında duruyordum ve Yong Hwa ile Jung Shin'i sağ taraftan gördüm. 

Diğer sahne rock sahnesiydi. Hepsi vahşi ceketler giyiyordu ve benim yerim yine oturanlar arasındaydı. 

I'm a Loner: Ekranda Bluetory albüm fotoğrafları gösterildi. Genç ve sevimli görünüyorlardı bu yüzden hayranlar güldü. 

Coffee Shop: Yong Hwa çok fazla dans etti. Çok sıkı dans etti, üstelik basın güç pedalına bastı. Bunun üzerine Jung Shin "Kes şunu! Bas kapandı." dedi. Daha sonra Yong Hwa dediğini yaptı. Tam ortasında doğaçlamalara yer verdikleri performans harikaydı.

I'm Sorry: Bitiş sahnesi harikaydı. Jung Shin ve Jong Hyun, bateri sahnesine zıpladılar. 

Diamond Girl: Bu modern, neşeli ve şık bir şarkı, Coffee Shop gibi. Tıpkı bunun gibi birlikte dans etmeye elverişli bir şarkıydı.

Can't Stop: Aslında tüm şarkılar çok iyiydi. Ama özellikle  bu şarkı çok daha ilgi çekiciydi. Nakarat melodisini unutamıyorum. Bu şarkı ilk kez çaldıklarında herkes bayıldı. Hepimiz Jung! Yong! Hwa!, Jung! Yong! Hwa! diye bağırdık. Piyanonun yumuşak notalarıyla başlayıp baterinin güçlü ritmiyle devam etti. Min Hyuk'un bateri çalışı olağanüstüydü. 

Chidiren's Song (아이의 노래): Yong Hwa'nın piyanosu ve 10 string piyanist. Dört üye de beyaz pantolon ve renkli ceketler giyiyordu. 10 string kemancı sadece beyaz giymişlerdi ve Yong Hwa'nın da piyanosu beyazdı. Yong Hwa beyaz piyanoyu çalarken muhteşem görünüyordu. Jong Hyun ve Jung Shin nakaratı söylediler. Şarkı yumuşak olduğu için Min Hyuk'un güçlü baterisi daha fazla öne çıkıyordu. Sözler akıllıcaydı. Çocukların gülüşü beni rahatlatıyor, dünyaya barış getiriyor. 
Bu şarkı kaydedildiğinde Min Hyuk görevlilere bir şey söylemek için öne geldi. Hayranlar ona "Şarkı söyle! Şarkı söyle!" diye bağırdı o da "Neden söylemeliyim?" dedi. Daha sonra Yong Hwa piyano çaldı ve Star'ı söyledi. "Yıldız çok uzaklarda gökyüzünde ışıldıyor"
Biz de güldük Min Hyuk'da güldü. Yerine döndü ve tek bagetle büyük zile sertçe üç kez vurdu. Chan, chan, chan!
Jong Hyun bekleme odasına gittiğinde avuç dolusu çikolata aldı ve ayakta duran hayranlara dağıttı. Bu karışıklığa neden oldu, hayranlar ona yaklaşıp çikolata alabilmek için bir birlerini ittirdiler. Yönetmen Jong Hyun'u azarladı. "Jong Hyun~shi sahneye geri dön! Güvenlik, güvenlik buraya gelin!"

Ne kadar çok pratik yaptıklarını söyleyebilirim. Performans çok uyumluydu. Aslında yönetmen hata yapıp yapmadıklarını anlayamadı. Üyeler (Jong Hyun ve Jung Shin'in birer kez söylediklerini hatırlıyorum) hata yaptıklarını ve bir kez daha kaydetmelerini söylediler. Her şarkıyı beşer kez söylediler daha sonra hayranlar dışarı çıkıp bekledi ve sahne yeniden düzenlenip üyeler kıyafetlerini değiştirdiler. Bu bir saatten fazla sürdü. Yani bir şarkı için yaklaşık iki saat. Önce üç eski şarkı kaydedildi. Gece dışarıda beklemek için çok soğuktu ama yeni şarkıları duymak istediğim için eve gidemedim. Yine de memnunum çünkü yeni şarkıların hepsi çok iyiydi, beklediğime değdi. 

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: @saturnkr
Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder