İMZA KAMPANYASI

CNBLUE Excite RöportajıCNBLUE, Güney Kore'nin yetenekli bir bandi ve bu işe başladıklarında Japonya'da deneyim kazanmak istediler. Bu yüzden Haziran 2009'da 6 aylığına Japonya'ya geldiler ve "müzik macerası" için live houselarda ve sokaklarda 100'den fazla performans sergilediler. Daha sonra Kore'de, Ocak 2010'da ilk mini albümleri 'Bluetory', Ekim 2011'de ise resmi Japonya çıkışları olan ilk singleları In My Head'i yayınladılar

Bu band bugün büyüdü ve dünyaca tanınan yıldızlar haline geldi. 17 Ocak'ta ilk belgesel filmleri 'The Story of CNBLUE/Never Stop' Japonya'da yayınlandı. Film promosyonunu yapmak için Japonya'ya geldiklerinde Excite Music olarak üyelerle bir röportaj fırsatı yakaladık. 

-Bu belgesel filmini duyduğunuzda neler hissetmiştiniz?

Jong Hyun: Çok erken olduğunu düşünmüştüm; ama bu film sadece şu an için değil. İleride tekrar film çekebilirsek bu film de büyümemizi göstermek adına bir yer alabilir. Ayrıca filmin ismi 'NEVER STOP' (Asla durma) (Gülüyor) Kamera çok fazla çekim yaptığı için bunun çok fazla olduğunu düşünmüştüm ama film bittiğinde üzüldüm. 

Min Hyuk: Başlangıçta nasıl çekim yapacağım konusunda endişeliydim ama filmden sonra üzgün hissettim. Nereye gidersek gidelim kamera peşimizdeydi, her an her şeyi kaydediyordu. Açıkçası bunun can sıkıcı olacağını düşünmüştüm. (Gülüyor) Ama  çekimler bittiğinde ihtiyaçları olan tüm sahneleri çekip çekmedikleri konusunda endişelenmiştim. 

-Kendinizi bu filmde izlerken ne hissettiniz? 

Min Hyuk: Yüzümüzü büyük ekranda yakından görmek utanç vericiydi. (Gülüyor)

Jung Shin: Ben de utandım ve sinemada izleneceğimiz için garip hissettim. Daha sonra doğal yönlerimizi gösterebildiğim için bunun iyi bir şekilde sonuçlandığını düşündüm.

-Daha önce sokak performansı yaptığınız Shinjuku'yu ziyaret ettiğiniz bir sahne vardı. Sokak performansları sizin için zorlu deneyimler gibi görünüyordu. O sıralarda sizi teşvik eden olaylar var mıydı?

Yong Hwa: Shinjuku'da ilk sokak performansımızı yaptığımızda Koreli üniversite öğrencileri durup bizi izlemişlerdi. Bu gerçekten çok değerliydi. 

Jong Hyun: Evet, bu durumda performanslara nasıl devam edeceğiz diye acı dolu zamanlar geçiriyorduk; çünkü kimse bizi izlemiyordu. Ama performansımızı bitirmek üzereyken insanlar durup bizi izliyorlardı. Bu bizim için oldukça cesaret vericiydi.

-Diğer sokak performansı yapan gruplarla alışveriş yapıyor muydunuz?

Jong Hyun: Hayır, performansımız için elimizden gelenin en iyisini yapıyorduk. 

Jung Shin: Live houselarda performans yaptığımızda bizimle ilgilenen bir grup vardı. O zamanlar Japonca'mız iyi olmadığı için iletişim kuramasak bile bize yardımcı oluyorlardı. Bize tavsiye verdiler ve içecek ısmarladılar. Bizim için büyük bir yardımdı. 

Yong Hwa: Bizi yarısı bitmiş içkiler verdiler. (Gülüyor) Tabii ki biz de minnetle kabul ettik.

-Jong Hyun'un Yong Hwa 'You're Beautiful' dizisinde oynadığı için 'grubun vokalisti oldum' dediği etkileyici bir sahne vardı. Şimdi tüm üyelerin oyunculuk deneyimleri var ama neden band aktivitelerine devam ediyorsunuz?

Jong Hyun: Hepimiz müziği çok seviyoruz bu yüzden band aktiviteleri bizim için işten ziyade bir hobi. Müzik en sevdiğimiz şey olduğu için problemsiz devam ediyoruz. 

-Tatsız şeyler olmasına rağmen birlikte müzik enstrümanlarınızı çaldığınızda bu kötü anıları unutuyor musunuz?

Jong Hyun: Sürekli hissettiğim stres canlı performanslar yaptığımda ve müzik dinlediğimde bir anda yok oluyor.

-Dünya Turu'nuzun ilk yarısı film için kaydedildi ve ikinci yarısı gelecek hafta başlıyor. Dünyanın dört bir yanını dolaşırken fikirlerinizde değişen bir şeyler var mı? (Ç.N/ Röportaj CNBLUE 2014 Dünya Turu'nun ilk durağı olan New York konserini vermeden bir hafta önce gerçekleştirilmişti) 

Yong Hwa: Özel bir şey yok. Herkesin tutkum olan müziğe yoğun ilgisini hissediyorum ve bununla birlikte bundan sonra da ne yapmak istiyorsam yapabileceğime inanıyorum.

-Gerçekten müzik konusundaki takıntın nedir?

Yong Hwa: Beste yapmak, söz yazmak ve çok fazla müzik düzenlemesi yapmak.

-Bu ülkeden ülkeye bir değişimin olmadığı anlamına mı geliyor?

Yong Hwa: Evet, öyle.

-Anlıyorum. Bitirirken okuyucularımız için bir mesajınız var mı?

Jung Shin: Diğer eğlence programlarından ve hikayelerden farklı olduğu için bu filmin anlamlı olduğunu düşünüyorum. Bu belgesel doğal yanlarımızı da gözler önüne seriyor, tüm hayranlarımız bunları izlemekten mutlu olacaktır. CNBLUE elinden gelenin en iyisini yapmaya devam edecek; lütfen ileride de bizi çok sevin. Ayrıca 'Best Albüm PRESENT' isimli albümümüz 5 Şubat'ta yayınlanacak, lütfen dört gözle bekleyin.

Yong Hwa: Evet, bu albüm en iyi Korece şarkılarımızı içeriyor. Lütfen hepsini söylemek istediklerini dikkate alarak dinleyin. 

*Bu yazının tüm hakları turkisboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: CNBLUESTORM
Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder