İMZA KAMPANYASI

CNBLUE Kışa Rağmen New York’ta Eşsiz Bir Konser Verdi


K-Pop’un sadece uyumlu kıyafetler giyip güzel saç modelleriyle koreografi eşliğinde dans eden şirin sanatçılardan oluştuğunu düşünenler kesinlikle henüz CNBLUE’yu görmemiş demektir!

Kalabalığın arasında üstünlüğünden dolayı göze çarpan hareketleri ile CNBLUE, gerçek enstrüman çalan ilk band olarak farkını ortaya koydu ve K-Pop’a ihtiyacı olan Rock’n Roll ruhunu kattı.

Baterist Minhyuk, basist Jungshin, ana gitarist Jonghyun ve ana vokal Yonghwa'dan oluşan CNBLUE, kariyerlerine Japonya'da 2009'un ortalarında yaptıkları çıkış ile, onu takip eden yıl kendi milletleri Kore'de ilk albümlerini yayınlamadan önce başladı.


Grup 21 Ocak’ta BLUE MOON Dünya Turunun bir parçası olarak ilk defa New York Times Meydanındaki Best Buy Theater’da konser verdi ve Amerikalıların K-Pop hakkında bildikleri tüm kavramları yok ettiler.

Sabah şehri vuran kar fırtınasına rağmen, sabahın erken saatlerinde hayranlar konser alanının önünde sıraya girmeye başladı ve 7 saatlerini biletlerini aldıkları katlardaki en iyi noktaları alabilmek için bu sırada geçirdiler.

Detroit, Michiganlı 24 yaşındaki Asante Andrich isimli hayran konser salonuna ilk girenlerden biriydi. New York’a gelmek için 20 saatlik otobüs yolculuğu ve tüm gün sırada bekledikten sonra, CNBLUE’yu nihayet canlı göreceği için çok heyecanlı ve hevesliydi.

“Soğukta beklemek zordu. Öğlen geldiğim için konser alanının çadırında bekleyebildim; yine de soğuk içeri girdi ve kemiklerime kadar donmama sebep oldu. Hiçbir organımı kaybetmememe şaşırdım!”

Andrich de Amerikalı birçok K-Pop hayranı gibi, Amerika’da az görünen Koreli grup konseri fırsatını kaçırmadı.

“Tüm bunlara CNBLUE’yu canlı görebilmek ve aylardır sadece laptop'ımda youtube aracılığıyla izleyebildiğim güçlü konserlerini canlı izleyebilmek için katlandım. Onları görmeyi gerçekten çok istiyordum ve kar fırtınasının beni durdurmasına izin veremezdim!”

Soğuk hava donmalara sebep oldu; ama aynı zamanda akıllarında sadece en sevdikleri Koreli rock starlarla harika bir gece geçirmek olan hayranlar arasında bir bağ oluşturdu.

Konser salonuna girecek hayranların bilet kontrollerinin yavaş olması ve soğuk hava koşulları sebebiyle 20 dakikalık gecikmeden sonra, CNBLUE  çığlık atan yaklaşık 1500 hayranın önünde sahneye çıktı.

Grup, 2 saat boyunca neredeyse hiç durmadan, en sevilen eski ve yeni şarkılarını çaldılar ve 5 şarkılık bir encore yaptılar.

Üyelerin her biri, hayranların çığlıkları arasında enstrümanlarıyla ustalıklarını gösterdiler ve özel şeyler yaparak baştan sona kadar hayranlarla iletişim kurdular.

Band ve hayranlar arasındaki bağ görevini üstlenen Yonghwa, görevini harika bir şekilde yerine getirdi. Mükemmel enerjisiyle, dinamik sahnesine dikkat etmemek imkansızdı. Hayranlarla flört ederken veya Jaggervari hareketleriyle dans ederken mükemmel sesi, hiç çaba sarf etmeden tatlı pop harmonisinden, rock’a, heavy metal çığlıklarına ve hatta ara sıra rap ve beat’e dönüşüyordu.

Aynı seviyede etkileyici olan gitarist Jonghyun’un da gitarını kontrol edişi küçümsenmeyecek kadar iyiydi. Canlı performansta, konser için albümlerindeki şarkıları ekstra notalar ekleyip geliştirerek ve enerjiyi yüksek tutarak hayranlarla iletişimin kurdu.

Minhyuk şarkıların nakaratlarına ve onların seslerine ara ara geriden eşlik etmeyi sürdürürken Jungshin, thumping bass'ini (bass gitara vurarak çalma tekniği) sundu.

Full ışık şovuyla birleştirilen sahne öylesine kusursuzdu ki konsere gelenlere tamamen unutulmaz bir deneyim yaşatmaya katkıda bulunan üyeler o anda sanki enstrümanları ile onları kontrol ediyorlarmış gibi hissettirdi.


Kendi yaşlarındaki rockerlardan 2 kat daha fazla sahne deneyimine ve gösteriye sahip bir band olan CNBLUE başından sonuna kadar konsere gelenleri alkış tutmaları, şarkıları söylemeleri, dans etmeleri konusunda katılıma teşvik etti. New York'lu izleyenler yerlerinde bir an olsun durmadılar.


Dört üye de şarkıların aralarında İngilizce'deki yeterliliklerini gösterdiler. New York'ta sahne alma şansına sahip olmalarından duydukları sevinci ve minneti açıklamak için direk olarak /tercüman olmadan/ hayranlarla konuştular. Dil problemi genellikle pek çok Koreli grubun Amerika pazarına girmesi için bir engel olarak görüldüğü için, izleyicilerle bağ kurmaları ve onları da tamamen içine alan bir konser düzenleyebilmeleri band'e bir artı kattı.


CNBLUE konseri hakkında genel fikirleri sorulduğunda, 21 yaşındaki Cynthia Alicea gülerek “Harika!" dedi. “(Konserin) Her bir anını sevdim. Konser çok eğlenceliydi ve CNBLUE sahnedeyken gerçekten harika. O kadar enerjiklerdi ki, tüm gece onları izlemek istiyorsunuz. Sahneyi salladılar! Gözlerimi üzerilerinden alamadım ve kesinlikle konserin bitmesini hiç istemedim”

Andrich tüm kalbiyle ona katılarak şunları ekledi: CNBLUE kesinlikle canlı dinlenmesi gereken bir grup. Kesinlikle hayranlarını hayal kırıklığına uğratmazlar ve farkında bile olmadan performanslarına çekilirsiniz. Nasıl iyi bir konser verileceğini ve etki bırakacaklarını iyi biliyorlar. Umarım daha çok Amerikalı hayranları olur, çünkü çok daha fazla ilgiyi hak ediyorlar!”*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak yasaktır.*

Kaynak/Source:kpopstarz
Çeviri: CNBuSrang, mcnbl0 yorum:

Yorum Gönder