İMZA KAMPANYASI

Jungshin'in Hayalini Kurduğu Fotoğraf Hikayesi


Selam. Ben CNBLUE’dan Jungshin!
Öğrenciyken, bir sanatçı olmanın yanında bir fotoğrafçı olmayı da hayal ederdim. Bu yılbaşından (2014)ten beri burada, hobi olarak tekrar fotoğraf çekmeye başladığım için mutluyum. Herkesin 2014’te ne tür planları ve hayalleri olduğunu merak ediyorum.

CNBLUE 2010’da çıkışını yaptıktan birkaç yıl içinde fotoğraf çekmekten çok çekilmeye alıştım ama birden çocukken hayalini kurduğum şeyi hatırladım ve karar verdim: ‘Hadi fotoğraf çekmeyi deneyelim!’ 

Merakla bu konuyu okudum ve araştırmalar yaptım. Kendi kendime adım adım fotoğrafçılık hakkında araştırma yaptığım zaman, çocukluğumun güzel anıları ve mutlu olduğum anları hatırladım.


Bir ay önce Ocak 2014’te dünya turunda CNBLUE üyeleriyle Kuzey, Orta ve Latin Amerika’ya gittim. Amerika’da konserlerimizin dışında, çok yakında yayınlanacak (24 Şubat, gelecek hafta!!!) Kore’deki geri dönüşümüz yapacağımız albümümüzün kapak çekimlerinin, aynı zamanda New York’un bölgeleri boyunca yer alması bekleniyordu, bu yüzden biraz sıkı bir programımız vardı. Sıkı bir programımız olmasına rağmen bu özel yolculuğun hikâyesini fotoğraf makinem ile kaydetmeye karar verdim.


Fotoğraf makinemi sabırla ve özenle taşıdım ve eğlenceli vakit geçirirken çekmek istediğim fotoğrafları çektim. Gördüğüm, hissettiğim ve hakkında konuşmak istediğim şeyleri herkesle paylaşmak istiyorum. Bu yüzden hazırlandım.

New York’ta sahne alacağımız günde, ben genellikle erken yatmam ve erken kalkmam ama sanırım jet lag yüzünden sabah erkenden uyanabildim. Fotoğraf makinemi aldım ve sadece kapıdan çıktım. O gün gerçekten çok kar yağdı ama New York sokakları insanlarla doluydu. Herkesin farklı şekillerde kendi hayatlarını yaşamakla meşgul olduğunu hissettim. Trafik ışıklarında bekleyen bir kişi var, karmaşık sokaklarda bir yeri arayan biri, her zaman gittikleri yerlere doğru gitmek için yola çıkmış gibi insanlar var…  Gerçekten çeşitli insanlar olduğunu hissettim.


Fotoğraf makinem ile böyle çok an yakaladım. Benim için New York şehrinin ilk izlemini ya soğuk olması ya da henüz tanıdık olmamasıydı. Bana bu tarz bir şey hissettirdi. Ama sonra soğuk geçti ve güneş yükseldi ve New York’ta vereceğimiz konser için giderek heyecanlandım.

Fotoğraf makinemi, yeni albümümüz‘Can’t Stop’ın kapak çekimlerini yaptığımız New York’taki Brooklyn Köprüsü’ne de götürdüm. Albüm kapak çekimi yaparken her ihtimale karşı her zaman fotoğraf makinemi yanıma aldım ve iyi fotoğraflar çekebildiğim için çok memnunum.  O gün sıfırın altında dondurucu bir hava vardı ama Brooklyn Köprüsü’nde, New York’taki hayranlarımızla buluştuğumuz günün ertesinde bizi karşılayan hayranları gördüğümde kalbimin ısındığını hatırladım.

Çok şanslıyım, her zaman mükemmel modellerim var. Üyelerin fotoğraflarını çekerken aklıma eski zamanlar geliyor ve ayrıca insanların fotoğraflarını çekmenin giderek eğlenceli hale geldiğini hissediyorum.

NY ve LA’deki  konserlerimizin ardından Latin Amerika’ya gittik. Burası ilk kez ziyaret ettiğimiz ve NY’tan çok daha farklı hisler veren Peru!


Peru’daki konser yerimiz açık havaydı. Bu yüzden fotoğrafı çekilebilecek çok fazla şey vardı. Yonghwa’nın bir fotoğrafını çekmiştim, o ben elime ne zaman fotoğraf makinemi alsam her zaman en iyi pozları veren mükemmel bir model. Peru’daki konserimiz için provamız bittikten sonra bekleme odasının arkasında çektiğim bir fotoğraf ve CNBLUE’nun en büyük üyesi de olan liderin fotoğraflarını çekmek her zaman çok eğlenceli. Otomatikman poza giriyor ve bazen benim de fotoğraflarımı çekiyor.

Yonghwa’nın arkasında sırada olan çok fazla hayran var, herkes onları görebiliyor mu? Şüphesiz… Bu kişi bazen zor görünen pozları kolayca verebilen Yonghwa.


Bu kadar uzaklarda CNBLUE’yu tanıyan insanların etkisi ve tutkuyla destekledikleri konserimiz oldukça havalı ve gurur vericiydi. Dünya turumuz esnasında CNBLUE’yu seven çok fazla insan olduğunu hissettim ve bu yüzden çok mutlu oldum, bu aynı zamanda daha sorumluluk duygusunu daha da arttırdı.


CNBLUE’nun gitaristi Jonghyun. Provalardan önce konser alanında dolaşıyordu.  Bu kişi…  Fotoğraf çekerken oldukça zor beğenir. Onu hala ayakta bulmak çok zor. O zor beğenen bir model ama Jonghyun.. O gerçekten beyaz.. Evet.. Mayonez gibi görünüyor.


Sıradaki!
Bu, konser provalarının ortasındaki CNBLUE’nun bateristi Minhyuk. Gerçek şu ki fotoğraf makinemdeki fotoğrafların arasında en az fotoğrafı olan kişi Minhyuk. Neden bilmiyorum. Ama fotoğraflarını çektiğim kişilerin görünümlerine baktığımda Minhyuk gerçekten çok şıktı. 
Neden Minhyuk merceğim aracılığıyla daha şık oluyor..?Son olarak, dünya turumuzun son yeri, Şili.
Konserimizden önceki gün 2 Mart’ta SBS’de yayınlanacak geri dönüş programımız için farklı yerlere gittik. Restoranda bir çocukla tanıştık. Fotoğraf makinesi ile gerçekten tecrübesiz olan bu çocuğun fotoğrafını çektim. ‘Can’t Stop’ albümümüzdeki şarkılardan biri olan ‘Çocukların Şarkısı’ ile bu çocuğun çok eşleştiğini düşündüm.

Ayrıca Şili’nin farklı bölgeleri boyunca duvar resimleri ve süslü dekorasyonları görebildik, onların kötü ruhları uzaklaştırmak gibi anlamlar içerdiği de söyleniyor.


Şili’nin havası o zamanlar Kore’nin yaz ayları gibiydi. Kışın yaz aylarındaki gibi hissedebilmenin mümkün olması çok özel bir his. Sanırım bu kış aylarında sıcak ülkelere seyahat etmenin bir nedeni, değil mi?

Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi herkes neşeliydi~


Zaman geçirirken, gölgelerin altına çocuklar geldi~
Biz çocukları çok seviyoruz ve Yonghwa onlara merhaba diyor.


Konserimiz bittikten sonra konser sonrası parti için bir şarap çiftliğine de gittik.
Belki de tüm performanslar bittiği için herkes gerçekten çok rahatlamış görünüyordu.


Burada fotoğraf çeken benim ve uzaklardan bana(?) bakan Minhyuk’u görüyorum~

Merceğimin aracılığı ile üyelere baktığımda ve kendi fotoğraflarımı çektiğimde, bir kez daha “hepimiz olgunlaşıyoruz ve gerçek birer erkeğe dönüşüyoruz” diye hissedebildim. Bu yılla birlikte çıkışımızdan itibaren 5 yıl geçmiş oluyor ve daha uzun süreler üyelerle birlikte olabilirsem ve fotoğraf makinemde onların fotoğraflarını saklayabilirsem mutlu olacağımı düşünüyorum. Daha çok fazla fotoğraf var ama üzgünüm, şimdilik bu kadar~

Bu konuda çok zayıf olduğum yerler var ama umarım herkes pozitif bir şekilde bakar. Fotoğraf çekerken eğlenmeyi ve bundan sonra da gelecekte sizlerle paylaşmayı sürdürmeyi umuyorum~

Şimdiye kadar fotoğraflarıma baktığınız için teşekkür ederim ve lütfen 24 Şubat’ta CNBLUE’nun yayınlayacağı Can’t Stop’a çokça desteğinizi gösterin.

Teşekkürler.

Yazan/Fotoğraflayan: Lee Jungshin

 *Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak yasaktır.*

Kaynak/Source:m.star
Çeviri: mcnbl@TurkishBoice
2 yorum:

Çok beğendim ellerine sağlık JungShin!^^
Oppa'larım resimlerde harika çıkmışlar diğer resimlerde çok güzel♡

Canim instagram acsana sen ya lutfennnn :D bu cocukta acayip bir yetenek var tabi modelde yonghwa olunca kkkkkk. Devam et sen jungshin lutfennnnnn :D

Yorum Gönder