İMZA KAMPANYASI

Yonghwa 'Can't Stop'ın Enstrümental Kaydını Anlatıyor


Selam millet. Ben CNBLUE'dan Yonghwa. Eminim Cheongdamdong 111'i izleyenler FTISLAND, Juniel, AOA ve bizim, CNBLUE'nun müziklerimizi kaydettiğimiz FNC Stüdyo A'yı biliyorsunuz. Bugün çıkış şarkımız Can't Stop için muhteşem akorlarla band müziğini mixliyoruz. Eminim herkes bizim enstrümental müziğimizin kayıt aşamasını merak ediyordur. İşte başlıyoruz..Öncelikle Minhyuk'un bateri kaydı ile başladık. Çıkış şarkımız 'Can't Stop'ın orta bölümünde bir dönüş kısmı var. Şarkının başlangıcının aksine orta kısımdan itibaren tempo giderek yükseliyor, doruğa ulaşana kadar çıkıyor. Giderek şiddetlenen bu güçlü hissi ortaya koymak için, bu şarkıda bateri ritimleri üzerine çok fazla çalıştık.


Birkaç gün sonra Jonghyun ile kayıt yaptık. Diğer enstrümanlardan farklı olarak, gitar kaydı stüdyo içerisinde çok fazla bir yer gerektirmiyor, bu herkese alışılmadık gelebilir. Jonghyun'un devam eden provaları sonucunda, onun kayıtları sorunsuz bir şekilde tamamlandı.


Benzer bir şekilde, son kayıt stüdyonun dışında da yapılabilir. Fotoğrafta bile gülümseyen biri olduğuna göre Jungshin'in bas gitarı da tıpkı sahibi gibi her zaman bir gülümseyen bir ruha sahipmiş gibi gözüküyor. Ben mi? Tabii ki tutkuyla kayıt yaparken Ice Americano'mu elimde tutuyorum.


Bir kere de bandin ses kayıtları tamamlandı. Ben çello, viyola ve keman seslerini kullanarak akorları kaydetmeye devam ediyorum. Can't Stop'ın çekici yönü, yaylı enstrümanların akorları ile band müziğinin uyumu ve bunların birleşimiyle çok fazla değişim içeren bir şarkı olması. Şimdi enstrümental kaydı deneyimlemiş oldunuz, nasıl buldunuz? Bu, CNBLUE'nun müzikal yönelimini gösteren bir albüm, umarım herkes sever ve destekler!

Yazan: Jung Yonghwa

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak yasaktır.*

Kaynak/Source: parishin
Çeviri: mcnbl @TurkishBoice


0 yorum:

Yorum Gönder