İMZA KAMPANYASI

The Star Röportajı ~ Kang Minhyuk

CNBLUE’nun bateristi Kang Minhyuk It’s Okay, Daddy’s Girl, Heartstrings, My Husband Got a Family ve Heirs dizilerinde rol aldı.


- CNBLUE’nun bütün üyeleri uzun boylu bu yüzden sizleri takım elbiseyle görmek güzel.
Bu günlerde herkes uzun ve yakışıklı. Ben dizi setindeyken, bütün aktörler uzundu. Min Ho hyung da Woo Bin Hyung da uzun. Yani onlarla karşılaştırırsak ben uzun sayılmam (haha).

- Heirs oyuncuları bilhassa uzun. İlk sorum büyük bir popülariteyle sonlanan Heirs hakkında. Gerçekten iyi bir diziydi. Yaşıtın olan aktör ve aktrislerle çalışmak nasıldı?
Birbirimizle iyi anlaştık bu yüzden oyun oynuyormuş gibi eğlenerek çalıştık. Abiler çok komikti ve daha genç oyuncularla ilgilendiler. Shin Hye noona ile yakındım çünkü Heartstrings’te de birlikte rol almıştık. Krystal ve ben Heirs sayesinde yakınlaştık. Rahat bir şekilde dizi çekimlerini tamamladık. Sevimli küçük bir kız kardeş gibiydi. Hyungsik benimle yaşıttı bu yüzden eğlenceliydi.

- Sen ve Krystal (Soo Jung) yeni mi tanıştınız? Uyum içinde çalıştınız.
Evet. Bu dizi vasıtasıyla tanıştık. Eski arkadaşlarımla iletişime geçtiğimde bazıları Krystal için gerçek bir erkek arkadaşı mıyım yoksa değil miyim diye şaka yaptılar. Başarımız, bu çifti çok tatlı kılan dizinin senaristi ve yönetmenine atfedilebilir. Sette Krystal çok utangaçtı ama çekimlere başlar başlamaz iyi iş çıkardı. Doğal bir şekilde harika olduğumuzu düşünüyorum.

- Dizide canlandırdığın Yoon Chang Young rolü mükemmel bir erkek arkadaştı. Senin mükemmel erkek arkadaş hakkındaki görüşlerin neler?
Öyle miydi? Etrafımdaki insanlar onun gerçek dünyada var olmayan biri olduğunu söylediler. Ama ben ne tür bir erkeğin mükemmel erkek olduğunu ve neden insanların bu erkeğin var olmadığını düşündüklerini bilmiyorum. Birçok şeye sahip nitelikli biri olduğundan mı böyle düşünülüyor?

- Bir kadının gözünden, Chang Young öncelikle yakışıklı ve zeki biri ama zekâsı yalnızca kendisi için değil. Etrafındaki insanlarla nazik bir şekilde ilgileniyor ve gözü sadece sevdiği kadını görüyor. Ayrıca *Mil-dang’da bile iyi. (*İlişkide itme-çekme oyunları)
Çok iyi hatırlayamıyorum çünkü uzun zamandır yalnızım; ama ben oyunlar oynayacak bir adam değilim. İlişkide oyunların gerekli olduğunu düşünüyorum ama benim tek yaptığım itmek. Eğer birinden hoşlanırsam ona doğru koşarım.

- Eğer öyle bir insansan, aşkla ve işle aynı anda başa çıkabilir misin?
Eğer çalışırken biriyle çıkarsam daha fazla çalışırım sanırım. Çünkü yanımda çalışırken beni motive edecek birisi yokken sadece çalışınca bu sıkıcı oluyor. Bilmiyorum çünkü çalışmaya başladığımdan beri hiç kız arkadaşım olmadı; ama kız arkadaşımla buluşmak, birlikte bir şeyler yemek, onu aramak benim için büyük bir destek olurdu. Ah ama o kişi şimdiye kadar ortaya çıkmadı.

- Bugünün konsepti Sevgililer Günü. Uzun zamandır yalnız olduğunu duyduğum için üzgünüm. Bu günü nasıl geçireceksin?
Bir kız arkadaşım olsaydı bile bu günü özel olarak kutlamazdım. Ne zaman istersem o zaman hediye verirdim. Herhangi bir özel günde değil.

- Daha önce konuşmuş gibi hepiniz aynı cevabı verdiniz (gülüşmeler). Eğer bu özel günleri kutlamazsanız kadınlar surat asar.
Gerçekten bunu yaparlar mı? Kız arkadaşım sinirlenir miydi sinirlenmez miydi bilmiyorum çünkü uzun zamandır kız arkadaşım yok. Ciddi bir durumdayım.

- Ne yapmalıyız? Aşk hücrelerin ölüyor.
İşte ben de bunu kastediyorum. BoNa’nın erkek arkadaşını oynayarak onları (aşk hücrelerimi) kurtarmaya çalışıyordum ama dizi bittiği için tekrar kaybediyorum. Sanırım oyunculuğa devam etmeliyim. Dizide bir rolü canlandırırken gerçek olmasa bile birisiyle çıkıyorum bu yüzden oyunculuğa devam etmek istiyorum (haha).

- Sevgilinin kim olmasını isterdin?
Herhangi biri olabilir. Yeni tanıştığım biriyle yakınlaşabilirim ya da karakterinden dolayı ondan nefret edebilirim.


- Anlamlı. Heirs için yapmak isteyip de yapamadığın bir şeyler var mı?
Çok. Aç gözlü olduğum doğruydu. Heirs’da birçok karakter vardı bu yüzden daha çok sahnede gözükmeye çalışmam gerektiğini düşündüm. Ama bu yanlıştı. Çekimlerin ortasında dizinin içinde kaybolmak için fikrimi değiştirdim. Aşırı derecede dikkat çekmeye çalışmak doğru gelmiyor.

- Önemli bir şey öğrenmişsin. Kibar ve sağduyulu bir imajın var ve bu artık daha da güçlendi. Kim Woo Bin seni kız kardeşini tanıştırmak istediği erkek olarak seçti. Bu bir erkek ve meslektaşı olarak ondan alabileceğin en iyi iltifat, değil mi?
Ah biliyorum, gerçekten çok minnettar oldum. Eğer insanlar röportajını dikkatle okuyacak olursa, kız kardeşiyle Chang Young’u tanıştırmak istiyor; ama olsun karakteri ben canlandırdığım için benimle de az da olsa ilgili olduğunu düşünüyorum.(güler) Ona teşekkür etmek için mesaj attım.

- Ne cevap verdi?
Haberler aşırı derecede abartılıyor. Bu günlerde ne söylese gerçek hayatta sorun oluyor bu yüzden konuşurken dikkatli.

- Sağduyulu imajını seviyor musun? Zaman zaman bunaltıcıymış gibi duruyor. Bu imajdan sapmayı hiç düşündünüz mü?
Tabii ki, insanların bana iyi gözle bakmasını seviyorum ve sağduyulu imajım sadece bir imaj. Daha sonraki dizilerde başka karakterler canlandırabilirim mesela şu anda sağduyulu imajım var ama daha sonra işe yaramaz bir adamı oynarsam bunun mesleğime bir getirisi olmaz mı? Bence olur.

- Ne kadar erkek arkadaşın olursa, sevgilinin olması o kadar zor olur.
Arkadaşlarımın hepsi birisiyle ilişki kurmakta iyidir. Sevgilim zamanı geldiğinde karşıma çıkacaktır ama bu “zaman” gelmeyeli uzun süre oldu. Flört etme ihtiyacı hissediyorum. Bir ya da iki yıl oldu. Başlarda sorun değildi ama yirmilerimde uzun süre kalamam. İlişkilerle çeşitli tecrübeler kazanmanın iyi olduğunu söylüyorlar. Bence benim konumumda kız arkadaş edinmek kötü değil, ilişkimin olmaması kötü.(haha)

- Kız arkadaşına çok öğüt verecek/uyaracak tarzda biri misin? CNBLUE’nun bir üyesine göre, çok dırdır ediyormuşsun.
Eğer karşımdaki kişi benim aksime sessiz değilse ya da bir şey söyleyecek pozisyondaysam konuşurum. Jonghyun hyungla çok konuşurum. Farklı düşünce yapılarına sahibiz. O benden büyük ama onu kızdırmak eğlenceli. Aslında söyleyecek bir şeyim olsa bile karşımdakinin duygularını düşündüğüm için çok fazla konuşmam; ama bazen insanlar onlarla ilgilenmediğimi düşünüp üzülüyorlar. Bir kelime bile çok önemlidir.

- O bir kelimenin bu röportajla iyi anlaşıldığını düşünüyor musun?
Bu bizim dördüncü yıl dönümümüz bu yüzden üyelerimize teşekkür etmek istiyorum. Ben eğlenceli bir adam değilim ve yeteri kadar konuşamam. Lütfen üyelerimize minnettar olduğumu yazılı olarak söyleyin ve albümümüz hakkında iyi şeyler yazın. Bu yıl içinde yeni albümümüz çıkacak. Elimizden geleni yaptık özellikle de Yonghwa hyung! 

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*


Kaynak/Source: dramafever
Photo cr: @nuromianchaochi
Çeviri: KMinEss @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder