İMZA KAMPANYASI

The Star Röportajı - Lee Jonghyun

CNBLUE'nun gitaristi Lee Jonghyun; A Gentleman's Dignity dizisinde rol aldı.- Az önce ne yapıyordun?
Egzersiz yapıyordum. Kayıtlar arasında bir saat vardı.

- Ah, sen şiveli konuşuyorsun?
Bunu değiştirmek istemiyorum. Kendi bildiğim gibi yaşayacağım (gülüyor).

- 4 yıl önce bugünü hatırlıyor musun?
Nasıl unutabilirim? Benim için çılgın bir gündü. Gençtim ve her şey harikaydı. Birçok insan asıl hedefime dönmemi söyledi; ama bence şimdi daha iyi. Şimdi daha tutkuluyum ve bunu yapmayı 4 yıl öncesinden daha çok istiyorum. Artık şarkı yazmaya oldukça alıştım. Hedeflerimiz insanlardan gördüğümüz sevgiden daha yüksekte, bu yüzden en iyisi olmak için çok çaba sarf ediyoruz. Hala koşma halindeyiz ve kendimizle gurur duyuyoruz, çıkış yaptığımızdan beri iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyoruz.

Motivasyonunu nasıl sağlıyorsun?
Tam olarak bilmiyorum. Bizi destekleyen hayranlar sayesinde; ama bazen kendim bir şeyler olmak istiyorum. Daha olgun görünmek ve daha hoş bir kişiliğe sahip olmak istiyorum. Öyle çok önemli bir hedefim yok. Sadece hoş, iyi görünümlü, orta yaşlı bir adam olmak istiyorum. Yaşlandığımda bile hala havalı göründüğümü duymak istiyorum. Eric Clapton gibi  yabancı ülkelerin sanatçılarına baktığımızda çok havalı görünüyorlar. Yaşlanmak güzel bir şey, hepsi bu. Şu ankinden daha fazla şöhret istemiyorum, ama uzun bir süre hayatımı bu şekilde devam ettirmek istiyorum. Eğer bu şekilde devam edersem, kendiliğinden öncekinden daha büyük hale gelecektir.

- Sen 'iyi görünümlü orta yaşlı bir erkek' deyince, bana A Gentleman's Dignity'de birlikte rol aldığın Jang Donggun'u hatırlattın.
Farklı bir çekicilikleri oluyor. Donggun Hyung da müthiş. İyi bir şekilde yaşlanmak, yapabildiğim kadarıyla; insanlar tarafından müziğim için sevilmek istiyorum. Sanırım diğerlerine nazaran iyi iş çıkardım ama olmak istediğim kişiye dönüşmek için kendimi zorlamak kolay değil. Belki de daha fazlasını yapmaya ihtiyacım var. Bunu yapmaya devam edeceğim ve kendi (zamanımı bulacağım.

- Jang Donggun demişken, seni yeniden ne zaman bir dizide görebiliriz? A Gentleman's Dignity'de Colin'i canlandırdıktan sonra yeni bir dizide rol alacağını düşünmüştüm. Son derece etkileyiciydi.
Tekrar oyunculuk yapmama niyetinde değilim. Önceden oyunculuk yaptığımda gerçekten hoşuma gitti. Bunu yapmak istiyorum; ama bir gün aynı anda birçok şey yapmak için çok kısa. Sadece müzik yapmakla uğraşsam bile bir gün çok kısa geliyor. Şu an bir albüm üzerinde çalışıyorum, gitar çalma pratiği,  şarkı söyleme, İngilizce öğrenme, ders alma ve egzersiz yapma. Öğrenmem ve üzerinde çalışmam gereken o kadar çok şey var ki; bu yüzden bir gün çok kısa. Oyunculuk hakkında daha çok şey öğrendikten sonra insanlara daha iyi hazırlanılmış bir performans sunmak istiyorum; dolayısıyla kararım bir süre daha müziğe konsantre olmak. Her halükarda yeniden oyunculuk yapmak istiyorum (gülüyor). Bu insanların bir yaşama şekli mi? Çok hırslı bir insan değilim ama bir şey yapmadan duramıyorum. Gitarımı her yere götürmemin nedeni bu. Eğer çalmak istediğimde orada gitar yoksa üzgün hissederim, bu yüzden bugün de getirdim.

- Gerçekten yapacak çok şeyin var. Ayrıca Juniel'le birlikte de düet olarak etkinliklerin oldu. Sanırım Juniel gibi güvenilir bir kız senin için iyi bir sevgili olurdu.
Ah, gerçekten mi? Onunla düet yapmakta başarılıydım; çünkü birlikte iyi görünmemiz bizim işimizdi. Bu iyi bir şeydi. Ben bir profesyonelim (gülüyor). Juniel sevimli, küçük bir kız kardeş. Kız arkadaşım olarak...? Ah, Juniel'i 7 yıldır tanıyorum.
- Jun Jihyun tarzındaki kadınlara ne dersin. Onun ideal tipin olduğunu söylemiş miydin?
Sevgilim için bir ideal tipim yok. O zamanlar sürekli aynı soruyla karşılaştığımdan sadece seksi oyuncuların isimlerini söylüyordum (haha). İnsan değişmeye devam eder. Jun Jihyun'u kim sevmez ki? Jun Jihyun'un baş rolü olduğu My Love From Another Star'ı da izliyorum. Ne zaman izlesem, olağanüstü oyunculuğuna şaşıp kalıyorum.

- Gerçekten bir ideal tipin yok mu?
Hayır. Kendime bir ideal tip belirlesem bile, farklı tiplerle karşılaşacağım (gülüyor). Öncelikle, uyumlu bir insanı tercih ederim. Beni tersleyen birisinden hoşlanmam. Beni olduğum gibi kabul edebilen, benimle oyunlar oynamayan birisi... Böyle olan bir insanı severim. Sıradan bir tarzım var. Elbette ben de onun için elimden gelen her şeyi yapacağım. Örneğin; onun için şarkılar yazabilirim ya da söyleyebilirim ama özel günleri kutlamak benim işim değil. Kendi programımı bile bilmem. Mesela bugüne kadar bu çekimden haberim yoktu.

- Eğer yıl dönümlerini kutlamazsan sevgilinle başın belaya girer.
Önemli günleri kutlarım. Eğer bunu hiç yapmadıysam sevgilim üzülecektir. Bir düşününce birisiyle çıkarken iyi ki özel günleri geçiştirmişim. Kendi doğum günümü bile kutlamam. O günü telaşsız geçirmeyi seviyorum.

- Sevgililer Günü yaklaşıyor. Yalnız bu senin için sadece 14 Şubat olmalı.
Sevgililer Günü 14 Şubat'ta. Her yıl unutuyorum. Ah evet, Sevgililer Günü'nde çikolata alacak mıyım? Ve benim şeker verdiğim gün Beyaz Gün/White Day. Aslında çikolata almayı sevmiyorum. Bu beni rahatsız ediyor. Doğrusu çok fazla çikolata da almıyorum.

**ÇN: Kore'de 14 Şubat'ta kızlar sevdikleri erklere ya da sevgililerine kendi elleriyle hazırladıkları çikolataları veriyorlar. Bir ay sonra 14 Mart'ta ise erkekler, kızlara karşılık olarak şeker veriyorlar.

- Soğuk ifaden yüzünden mi? Kızlar senin geri çevirmenden korktukları için çikolata veremiyorlardır.
Beni tanımayan insanlar benden korkarlar. Onları korkuttuğum için benimle konuşamadığını bile söyleyen hayranlar var.

- Senden en çok korkan Jungshin, değil mi? Sen ve Jungshin için mayonez ve soya fasulyesi ezmesi deniliyor.
Jungshin sevimli olduğu için onu hoş görebilirim; ama Minhyuk korkutucu. Çok dırdır ediyor. Şimdi birbirimizi sever hale geldik ama önceden Minhyuk; ben yaptığımda "Ortalığı kim dağıttı?" diye çıkışıyordu. O zaman; yapmamış gibi davranıyordum. Karşılaştırınca Jungshin çok aegyolu/sevimli ve nazik.

- Jungshin ve sen televizyon programında (FNC'nin CDD 111 dizisinde) bir çift ödülü kazandınız. Aranızdaki ilişkinin daha da ileriye gittiğini düşünüyor musun?
Jungshin şirin. Aslında Jungshin benimle konuşmadığında  sıkılıyorum. Bu yüzden bunu bana yapmasına izin veriyorum (haha). Etrafımızdaki insanlar bize Tom ve Jerry diyor.

- Öyleyse Jonghyun için Jungshin ne ifade ediyor?
Jungshin onunlayken de onsuzken de iyi olduğum küçük bir kardeş. Çoğu zaman sinirimi bozuyor ama onsuz yalnız hissediyorum. Gelip beni sıkılmaktan kurtardığı için ona minnettarım.

- Bu arada, neden sen mayonezsin?
Açık tenli olduğum ve terayağı gibi göründüğüm için? (gülüyor) Jungshin koyu tenli. Açık tenli olduğum için bazen beni kıskanıyor. 

- Son olarak ne söylemek istersin?
Bugünlerde, ünlü hayatı hakkında düşünüyorum. Başka ne yapabilirim? Bunu kabullenmeliyim.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak/Source: dramafever
Photo cr: @nuromianchaochi
Çeviri: ~nby~ @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder