İMZA KAMPANYASI

Yong Hwa'nın İç Dünyasına Yolculuk: Odası, Duyguları ve Simpson Aşkı

Sıcak ışıklar, hayranların çığlıklarıyla neredeyse sağır olmak üzeresindir. Şarkı söylemek, su içmek, susuzluğunu hiç kesmez, performans biter. Bomboş bir sahne. Bomboş hissedersin. Eve gelir, yatağa uzanırsın. Yalnızlık! Kokulu mum yakar rahatladığını hissedersin. Bilgisayarını açıp bir DVD koyarsın. The Simpson. Bugün de Homer Simpson'ın aptal davranışlarıyla kendimi avuttum.

4 kişilik yakışıklı band CNBLUE'nun lideri Jung Yong Hwa, kendisine ün getiren 'You're Beautiful' dizisini yapana kadar yakışıklı bir erkek olduğunu ne kendisi biliyordu ne de diğer insanlar. O bir Simpson delisi. Şeytani ve ahlaksız denilebilecek yaramaz bir aile olan The Simpson'a olan hayranılığı, CNBLUE'nun düzenli bir imaja sahip Yong Hwa'sı ile uyuşmuyor. Bu iyi notlara sahip, sporda ve şarkı söylemekte iyi olan havalı bir papazın porno delisi olmasıyla eşdeğer bir durum.

The Simpson nasıl bir aile? Baba Homer Simpson donat seven, ahmaklığı temsil etse de asla nefret edemeyeceğiniz bir karakter. Anne Marge Simpson ailenin en normal üyesi denilebilir. Yukarıya uzamış saçları ve güçlü sesiyle etkileyici biridir. (Sofitsike biri olsa da bazen kumara ve biraya düşkünlüğü ile tanınır.) Homer ve Marge Simpson'ın büyük oğlu Bart Simpson diğer tüm yaramaz çocuklar arasındaki en yaramazdır. Bart'ın kızkardeşi Lisa Simpson 150'yi aşan IQ ile oldukça zeki ve vejetaryen bir kızdır. Son olarak ailenin en küçük üyesi sürekli ağzında kauçuk emziği ile gezen bebek Maggie Simpson'dır. Bu animasyon ailenin neden olduğu absürd felaketlerden oluşmuyor mu?

The Simpson, 19 Nisan 1987'de Amerika Fox TV'de yayınlanan bir eğlence programı The Tracey Ullman Show'da 30 saniyelik bir eklenti olarak yayınlandı. Yayın sırasında aldığı olumlu tepkilerden sonra 17 Aralık 1989'da Noel'in ardından prodüktörler yapılan özel röportj ile ilk sezonun lansmanı yapıldı ve tüm dünyada yayınlanan 25 sezon süren uzun bir seri başladı. 27 Emmy Ödülü, 27 Annie ödülü aldığı için The Simpson'ın özel bir şey olduğu düşünülebilir; ama bilenler bilir, sadece kötüymüş gibi davranan The Simpsons'ın sevimliliği; çıkardığınız iç çamaşırınızı koklamak gibi bir şey...


Yong Hwa bir rocker olarak kendini kafeste kısılmış hissettiği için sürekli The Simpsons izliyor olabilir mi? 

Bir Rock&Roll yıldızı bira içerek sarhoş olur ve ilham alır, patlayacak gibiyse eğer koşar ve kendine gelir. Bugüne kadar tanınmış Rock&Roll'un erbapları Queen'den Freddy Mercury, The Beatles'dan John Lennon, Nirvana'dan Kurt Cobain gibi. Eskiden, ilhamlarıyla geçinen insanların karakterlerinin bu olduğu düşünülürdü.

Simpson'ların babası Homer Simpson bir rock yıldızına benziyor. Arkadaşının bekarlar partisine gittiğinde striptizci bir kızı görüp delicesine heyecanlanırken karısına yakalanana ve bebek bir domuza aşık olup domuz çok dışkılıyor diye ayrılan biri Homer Simpson. Elvis Presley baba olsaydı tıpkı Homer Simpson gibi olurdu. Simpsonlar arasında Jung Yong Hwa'nın en sevdiği karakter Homer Simpson. 

Jung Yong Hwa: "Homer Simpson bir rock yıldızı gibi. Bizim sıklıkla düşündüğümüz gibi kuralları ve sınırları yıkan biri." Kuralları ve sınırları yıkan biri, bu doğru. Bir rock yıldızı ilk zamanlardan beri böyleydi. 
Jung Yong Hwa: "Bart ve Homer'ın söyledikleri bazen tıkanmış zihnimi açıyor." Söylemek istediği çok şey var ama bir eğlence sektöründe yaşadığı sürece bunları dışa vuramıyor. Ama Homer Simpson'ın "D'oh" dediğini duyduğunda heyecanlanıyor. (D'oh, Homer Simpson'ın bir şeyler yolunda gitmediğinde söylediği lanet olsun (Damn it) anlamına gelen ayrıca Oxford İngilizce Sözlüğüne de girmiş bir ifadedir)

Abisi animasyon seslendirmesi yaptığı için Yong Hwa küçük yaşta The Simpson ile tanıştı. Müzikle tanışması da ağabeyi sayesinde olmuştu. Yong Hwa, The Simpson ve Rock&Roll 'un hayatına aynı dönemde girdiğini söyledi. Tıpkı birlikte büyüdüğü yakın arkadaşı gibi Yong Hwa, istediği her şeyi yapıp yine de eğlendiren The Simpson izlerken rahatlıyor.

Jung Yong Hwa'nın bazen hayranların da hediye ettiği büyük bir The Simpson koleksiyonu var. The Simpson t-shirleri, bileklikleri, oyuncakları, yastıkları hatta kaymayı sevdiği için bir The Simpson Snowboard'u bile var. Hatta ve hatta The Simpson iç çamaşırlarına bile sahip olan Yong Hwa bizi sebepsiz yere bunu hayal etmeye itiyor.


Hayalleri hayal olarak bırakarak neden kokulu mumlardan hoşlandığını soruyoruz. Jung Yong Hwa The Simpson sevgisinin çocukluğundan beri geldiğini ama kokulu mumlara olan ilgisinin çıkışlarından sonra olduğunu söylüyor. Yong Hwa'nın odasının %80'ini The Simpsons %20'sini ise kokulu mumlar kaplıyor. 

Yonghwa: Amerika'ya gittiğimizde şans eseri vişne kokulu bir mum buldum. Onu kokladığımda yalnızlık hissinin azaldığını hissettim. Hayır, yalnız değilim; bunun boşluk duygusu olduğunu düşünüyorum. Böyle bir anda kokulu mum yaktığımızda zihnimin rahatladığını hissediyorum.

Yong Hwa çift kişilik bir yatak kullanıyor. Sahip olduğundan daha fazla enerji harcadığında, mutlu, üzücü ya da sinir bozucu bir olay olsa da kokulu mumlardan gelen koku tüm yatağı dolduruyor. Yatağa sinen bu kokuyla birlikte Yong Hwa, The Simpson izliyor. Bu ışıkları kapatmaktan çok daha iyi! 

Jung Yong Hwa: Çok yorulduğumda sessiz bir yere gitmek istediğim zamanlar oluyor. O zamanlarda yatağa oturuyorum, bir kokulu mum yakıyorum ve The Simpson DVD'si izliyorum.

Jung Yong Hwa: 24 Şubat'ta yayınlanan 5. mini albümümüz Can't Stop hazırlıkları sırasında yeterince iyi uyuyamadım. (Bu röportaj Ocak ayının sonunda albümün son hazırlıklarıyla yoğun olduğu bir dönemde yapıldı) Gerçek mesleğim şarkıcılık olduğu için anlaşılan çabalamam doruk noktasına ulaştı.

Jung Yong Hwa 6 şarkının 5'inin sözlerini yapıp müziklerini bestelediği için bu mümkün. Yong Hwa "Deneyimlerimi şarkıların içine katmış olabilirim de olmayabilirim." dedi ve gizemli bir yüz ifadesi takındı. Anlaşılan Homer Simpson gibi vahşi ve dürüst olmak için daha kırk fırın ekmek yemesi lazım.


The Simpson, gülüp ağladıkları ve felaketlere yol açtıkları Springfield isimli bir kasabada yaşıyor. Seviyorlar, kavga ediyorlar ve sorunlara neden oluyorlar. Springfield; Jung Yong Hwa için neresi olabilir? 
Yong Hwa: Memleketim Busan. Ne zaman vaktim olursa memleketime gider birlikte büyüdüğüm arkadaşlarımla buluşurum. Orası kesinlikle benim Springfield'ım. 

Yong Hwa ayrıca 5. albümleri Can't Stop'a başlamadan önce bir tatil verdiğini ve Busan'a gittiğini ama çok kalamayıp hemen geri döndüğünü söyledi. Yong Hwa: "Tatil yaptığımda daha endişeli oluyorum. Bu yüzden hemen geri döndüm ve albüm hazırlıklarına başladım." dedi. Anlaşılan sahne git gide onun Springfiel'ı oluyor. 

Jung Yong Hwa: "Hissettiklerime göre yaşamak istiyorum. Hissettiklerine göre yaşarken uyum sağlamak çok zor." dedi. Bu yüzden şarkı hazırlıyor, gitar çalıyor ve tüm gece arkadaşlarıyla kalıyor. Sahneye çıkıyor ve tüm gücüyle şarkı söylüyor. Boşluğa düştüğü gecelerde yaşamak istediği ama henüz ulaşamadığı rocker hayatını düşlerken The Simpsons ile buluşuyor. 


Michael Jackson, Lady Gaga ve Green Day grubu gibi birçok ünlü The Simpson'a konuk oldu. Eski Amerika başkanları Jimmy Carter, George Bush, Clinton ve şu anki başkan Obama da seriye konuk oldu. Hatta Kuzey Kore'nin ulusal savunma bakanı Kim Jung Il bile animasyonun konukları arasındaydı. Ünlü birinin en az bir kez The Simpson'da gözüktüğünü kendimizden emin bir şekilde söyleyebiliriz. Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg de bir bölüme konuk olmuş hatta Lisa Simpson'ın bacağına takılıp düştüğü bir olayla karşılaşmıştı. 

Bir gün Jung Yong Hwa da The Simpson'a konuk olabilecek mi? 

Jung Yong Hwa: Böyle bir şey olursa çok mutlu olurum. Hissettiklerim doğrultusunda yaşamak istiyorum ve geniş bir kitle tarafından kabul edilirsem, bizi bırakın, rockerların tahtına tırmanışımızı mümkün kılacağız!

O gün için koş Jung Yong Hwa!!! 

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder