İMZA KAMPANYASI

[STARCAST] CNBLUE'nun Hayranlarına Sevgisi de 'Duramaz'


Merhaba, ben CNBLUE'dan Yonghwa.

CNBLUE 2013~2014 dünya turunu tamamladı ve yeni şarkısı 'Can't Stop'la geri dönüş yaptı. Müzik adına yeni şeyler denemek istediğimiz için bu albüm daha zordu ve bazı ciddi düşüncelerimiz de oldu. Birçok ciddi düşünce sonucu ortaya çıkan yeni şarkıların hepsinin ilk kez canlı olarak sergileneceği özel bir geri dönüş programı olması dolayısıyla beklenilen ama aynı zamanda da sorumlu hissettiğimiz bir performanstı. O gün performansımızı izlemeye gelen hayranlara "gerçekten iyi bir müzik"ten başka ne verebileceğimizi düşünüyorduk, üyeler ve ben hayranlar için küçük bir hediye hazırlamaya karar verdik. 

Geri dönüş programımızın yayın süresi 70 dakikaydı ama kayıtların asıl süresi 15 saatten fazlaydı. Bizi görmeye gelen bir sürü hayranın sabah saatlerine kadar süren çekimler yüzünden yorulabilecek olması bizi gerçekten endişelendirdi...

Kore'de bir yıl içinde bir kez geri dönüş yaptığımız için buradaki hayranlarımıza karşı hep üzgün hissederdik. Dünya turundayken deniz aşırı ülkelerdeki etkinliklerimize yoğunlaştığımızdan Kore'deki faaliyetlerimiz azaldı, ama hala aklımızın bir köşesinde Kore'deki faaliyetlerimizin sorumluluk hissi vardı. Bu albümü bir sürü ciddi düşünceyle hazırladık ve yapımında en çok emek harcadığımız albümdü, bu yüzden insanların nasıl dinleyeceği konusunda heyecanlıyız.
Hayranlar için su hazırlarken bile kafamızdan bir sürü düşünce geçiyor.


Bu hayranların bize karşı beslediği sevgi ve harcadıkları emekle karşılaştırılamaz; ama kalbimizdekileri ileteceğini umduğumuz, onları düşünerek hazırladığımız küçük bir hediye.

Bu geri dönüş için sanki yakında çıkış yapacakmış gibi heyecanlıyım. 'Can't Stop' 'I'm Sorry'den sonra kendi bestemiz olan ikinci çıkış parçası ve bunun ilk kez herkese yeni albümümüzü göstereceğimiz bir performans olduğunu düşündüğümüzde... sabırsızlıkla bekledik ve oldukça heyecanlandık.


Üyelerin de aynı şeyi düşünüyor olması gerek. Bu dünya turunu yaparken, tüm dünyadan hayranlarımızla buluştuk ve sorumluluk hissettik, çıkış yaptığımız zamanlardaki düşüncelerimizi hatırlama imkanı bulduk. CNBLUE'nun müzikteki yolu ve kimliği hakkında da çok kez konuştuk. Hayranları uzun bir zamandan sonra görme düşüncesiyle, üstelik özel bir geri dönüş programı çekimi olmasıyla bunun bizim geri dönüşümüz olduğunu gerçekten hissedebildim ve kafamdan bir sürü düşünce geçti.


Lee Jungshin: Hayranlarımız daima bize bir şeyler veriyorlar, küçük de olsa onlara aklımızdakileri kendimizin verebileceğini düşününce üzgün ve minnettar hissediyorum. Aralıksız yurt dışı faaliyetlerimiz oldu ama Kore'de pek etkin olamadık, hazırlanırken çok çaba harcamamıza rağmen daha da fazla böyle hissetmem sanırım bu yüzden. Hadi havalı bir performansla her şeyi yakalım!


Lee Jonghyun: Eğer bu hayranlar içinse!!! Bana kalırsa hediye hazırlamak, paketlemek benimle hiç ilgisi olmayan şeyler ama bizi bekleyen ve her zaman destekleyen hayranların mutlu olacağını düşününce, bu aynı zamanda eğlenceli~?


Kang Minhyuk: Dünya turu, albüm fotoğrafları için çekim, prova... Programlarla çok yoğundum ama bunun bir geri dönüş olduğunu daha yeni fark ediyor gibiyim. Yeni şarkılarımızı hayranlara sahnede dinleteceğimizi düşününce, heyecanlanıyorum~?


Ta, da~ Tüm istedikleri CNBLUE'nun sabah saatlerine kadar sürecek geri dönüş programını keyifle izlemek olan hayranlarımız için yemek kutularını ve suları hazırlamayı bitirdik.

Artık hayranlarla buluşmak için hazırdık, sanki konser performansından önceki gibi bir his. Tek fark bunun 2 saatlik bir konser değil 15 saat sürecek uzun~ bir konser olması olabilirdi, değil mi~?


Sahneye çıkmadan önce bekleme odasındaki son 1 dakika.


Son bir kez kamera senaryosu kontrolü!


Kayıtların zaman çizelgesini ezberleme de tamamlandı! Cold Love - Sleepless Night - Love is - I Am A Loner/ Coffee Shop/ I'm Sorry - Like A Child - Diamond Girl - Can't Stop sırasıyla gidecek; ama bu kayıt sırası olduğu için, televizyondaki yayın sırasında değişiklikler olabilir^^


Geri dönüş programı performansında kullanacağımız enstrümanlar da bekleme odasının önünde sıralandılar. Öyleyse, bizi bekleyen hayranlarımızın karşısına, sahneye çıkmalı mıyız?

CNBLUE'nun tamamı canlı olan özel geri dönüş programı, an itibarıyla başlar.


Onları görmekten çok mutlu olduğumuz için hayranları göz teması kurarak selamladık. Bizi uzun zamandır beklediğiniz için teşekkürler. Umarım bugün birçok insan müziğimizin tadını çıkarır ve onunla mutlu olur.


Bu geri dönüş programında bizim düşüncelerimizin çok etkisi oldu, yönetmen Hwang In Young ve yazar Park Mi Na gibi yapım ekibi çalışanlarının samimi değerlendirmeleriyle, dünya turu sırasında bile birbirimizi telefonla arayıp düşüncelerimizi paylaşarak hazırlandık. Bu performansı daha çok CNBLUE gibi yapmak için, çekim mekanında bile biten her performanstan sonra gözlerimizi ekrandan alamadık.


Jonghyun da video kamerayla kaydedilen performansımızı özenle izliyor.

Her şarkı için ve de CNBLUE'nun kendine has havalı performansını ortaya koymak için çaba göstereceğiz.


Bekleme odasında üyelerle birlikte bir sonraki performans için fighting! Birçok ciddi düşünceyle uzun zamandır hazırlandığımız için, CNBLUE mümkün olan en iyi performansı sergilemeden "duramaz". 

Bu etkinlik 2013'ten 2014'e kadar devam eden 'Blue Moon' dünya turunu tamamladıktan sonra Kore'deki geri dönüşümüz ve biz bunun yeni bir müzik sunmamız için büyük bir geçiş noktası olmaya yarayacak bir etkinlik olduğunu düşündük. İnsanlar bunu zor bulabilir fakat müzik adına yeni şeyler denemek istedik, bu yüzden albüme ne tarz şarkılar koyacağımızı, tıpkı bir yönetmen gibi detaylara dikkatimizi vererek kararlaştırdık. 20 şarkının içinden 6 tanesini seçtik ve onları 'Can't Stop' albümüne kaydettik, tabii ki yalnızca çıkış parçası 'Can't Stop' değil 'Cold Love', Love is', Like A Child' ve 'Diamond Girl' de dahil.. Şarkılarımızı dinledikten sonra herkesin aynı düşüncede birleşmesini ve mutlu olmasını umuyoruz.

Sürpriz~ CNBLUE'nun prova odasından bir video sizlerle!


*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Yazan: Jung Yonghwa
Fotoğraflar: FNC Şirketi

Kaynak/Source: Naver
Video cr: Falling Run
Çeviri: ~nby~ @TurkishBoice

2 yorum:

bu videoyu ne zaman çevirirsiniz

çeviri gelmeyecek mii ??? :(

Yorum Gönder