İMZA KAMPANYASI

CNBLUE Çin Dergisi Uweekly Röportajı


CNBLUE - Başarı tesadüf değildir.

İyi görünüşleri ve güçlü besteleme yetenekleriyle Koreli Rock Band'i CNBLUE 10 Mayıs'ta Singapur'da ikinci konserini veriyor. Dünyanın diğer yerlerindeki BOICE'lar muhtemelen Singapur'lu Boice'ları kıskanıyorlar. Fakat maalesef, hayranlarının beklentileri yüzünden stress kaçınılmaz.

%100 Konsantrasyon

Tutkulu sanatçılar sürekli ilerleme yapmak isterler ki CNBLUE da bunun içerisinde. Yeni albümleri 'Can't Stop' yayınlanmadan önce lider Jung Yonghwa bir keresinde üyelerin durdurulamayan müzikal tutkularını bağlı bakış açılarını ortaya koymak için "tamamen kendi besteledikleri" şarkılardan oluşan bir albüm yayınlamak istediklerini söylemişti.

"Müzik bizi eğlenceli kılıyor ve bize özgürlüğü hissettiriyor. Hayranlarımız için performans sergilediğimizde onların enerjisinin bize geçtiğini hissediyoruz. Müzik tarzımızı değiştirmek için çok fazla efor sarfediyoruz ve denemeler yapıyoruz ve yeni şeyler katmaya çalışıyoruz. Bu yüzden konserlerimizde yeni müziğimizi hayranlarımıza sunmak için sabırsızlanıyoruz."

Bu işe %100 konsantre olan ve kendini veren bir band olarak bilinen CNBLUE, her zaman şirketlerinin gurur duyduğu bir grup. Cheongdamdong 111'i seyrettikten sonra izleyenler bu dörtlünün ciddi tavırlarını gözlemlemiş olmalı. (Kıdemlileri olan FTISLAND'ın daha eğlenceli ve enerjik olan izlenimiyle karşılaştırıldığında)

Yonghwa herkesle el sıkışmaya bayılıyor ve bu yüzden "Milletvekili Yonghwa" olarak çağırılıyor. Her an gülümsemesi ve sıcaklığı hazır olan Jungshin kendinden küçüklere bir şeyler öğretmeye başladığında onların enstrümanı en iyi şekilde çalana kadar pratik yapmaları konusunda ısrarcı oluyor. Daha sonra bir mola verebilir. Onların kendi küçüklerine bu tarz sıkı bir çalışmayı uygulamaları bize CNBLUE'nun başarısında kestirme bir yol olmadığını gösteriyor.


Uzun zaman ağır stresin altında

Belki de onların titiz karakterleri yüzünden 4 üye de psikolojik teste tabi tutulduklarında yüksek seviyede stres altında bulundukları tespit edildi. Doktor onların içten içe stres altında olduklarını hissetti ve Yonghwa hemen daima kendi stresini kontrol altında tutmaya çalıştığını açıkladı. Ama yılda bir kere psikolojisinin çökebildiğini ve ciddi bir şekilde despresyonda hissebildiğini ekledi. Ayrıca uykusuzluk problemi olduğunu söylediğinde doktor ona bunun yüksek stres altında olduğu için meydana geldiğini açıkladı.

Yonghwa'nın çizimlerinin analizinde doktor liderin gerçeklerden kaçma isteğinde olduğunu hissetti ve stresin üstesinden gelmeye ihtiyacı olduğunu belirtti. Centilmen, profesyonel oyuncu olan Minhyuk bile çalışmaya başladığında çok stresli olduğunu vurguladı.

Müzikten ayrılamaz

Kuşkusuz email'de onlara yapmayı bırakamayacakları hobilerini sorduğumuzda onların cevapları asla değişmedi..

"Eğer yapmayı bırakamayacağımız bir şey söylememiz gerekiyorsa, bu müziktir.Dördümüz de daha iyi şarkılar bestelemeyi ve en iyi performansı sergilemek için elimizden gelen tüm gayreti göstermeyi umuyoruz."

"Müziğin yanı sıra diğer hobilerimiz, film izlemek, fitness ve spor yapmak. Ah ayrıca Jungshin fotoğrafçılıkla ilgileniyor."

Jungshin, "Fotoğraf çekmeyi seviyorum. Geçen yılki dünya turu konserimiz için, fotoğraf makinemi yanıma almaya ve zaman zaman çeşitli yerlerde fotoğraflar çekmeye karar verdim. Fotoğrafçılığa çok ilgi duyuyorum ve ne zaman vaktim olursa onları düzenliyorum, onlarla uğraşıyorum."

Müziğin dışındaki hobilerini sorsak bile onların cevapları işlerinden ayrılamadıklarını gösterir gibiydi. Gördünüz, CNBLUE'nun tamamen rahatlamak için kendilerine bir yöntem bulmaları gerekiyor.

Gerçek bir "Cazibe" yaymak

Bağlı oldukları şirket yakın zamanda gerçeğe benzer bir program yayınladı. 'Cheongdamdong 111' olarak bilinen bu programda CNBLUE kendi kişisel karakteristik özelliklerini de ortaya koydu.

Başta kendi grup isimleri olan CNBLUE onlara uygun bir terminoloji sundu; Lee Jong Hyun Burning, Kang Min Hyuk Lovely, Lee Jung Shin Untouchable ve Jung Yong Hwa Emotional'ı temsil ediyordu.

Fakat bu programda şirket çalışanları onlar için gerçek yorumlarını söylediler. Lee Jong Hyun, bir kaç yıldır Seul'de yaşamasına rağmen kazara ağzından Busan aksanı kaçtığında canı sıkıldığı için 'Busan Erkeği' olarak anılıyor. Her zaman görünümüyle sevimli çocuk olarak övünülen Kang Min Hyuk "hırslı bir oyuncu". Lee Jung Shin aslında 'Kamjongshin'. Anlamı ise zengin duygu ifadelerine sahip ve modaya ve trendlere önem veren demek.

Her zaman mükemmel olan ve bir yanlışını bulmanın çok zor olduğu Yong Hwa ise 'örnek öğrenci'.

İzleyenler için belki onların 'diğer yanlarını' öğrenmek şaşırtıcı olmuş olabilir ama üyeler birbirlerinin bu özelliklerine yabancı değiller. "Aslında dördümüz de birbirimize çok yakın olduğumuz için bunlar şaşırtıcı değil. Fakat bu programda aynı çatı altında olduğumuz diğer sanatçılarla çok kıymetli anlarımız oldu."

5 Yıldaki Değişim

Çıkış yaptıklarından sonraki 5 yıl içerisinde üyelerin hepsi değişim gösterdi mi veya birbirinizin değişimini?

"Bu bize çok fazla şey yapmışız gibi hissettiriyor, daha da parlamışız hissi veriyor. Aslında çıkış yapmadan önceki hayallerimiz birer birer gerçek oluyor. İlk konserimizi verdiğimizde çok heyecanlıydık. Sırada ise diğer hayallerimizi gerçekleştirmek var! Millet lütfen bizi çokça destekleyin!"

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak yasaktır.*

Kaynak/Source: cnbluestorm
Çeviri: mcnbl@TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder