İMZA KAMPANYASI

CNBLUE: Dansçı Olma Hayalleri Taşıyan, Çiçek Aranjmanları Yapan Rock Yıldızları


Güney Kore'nin dörtlüsü CNBLUE ile, Singapur konseleri, dans hayalleri ve Ebevyn Günü (Ç.N: Kore'de Anneler Günü gibi kutlanan fakat hem anne hem baba için bir kutlama içeren gündür) hakkında bir sohbete oturduk.

Kore'deki gruplarda çıkış sırası göz önünde bulundurularak ast üst kavramı çok gelişmiştir fakat CNBLUE bu sistemin dışında kalıyor. Stajyerlikleri boyunca paylaştıkları geçmişleri ve hızlı mı hızlı "30 dakikalık" öğle yemeği aralarından sonra tekrar birlikte çalmaları aralarındaki yaş farkını köprülüyor. Öğle arası geldiğinde stajyer olduğu dönemlerindeki sevgi dolu anılarını anımsıyorlar. Jungshin kurt gibi acıkmış halde bir sosisli sandviçi 5 dakikada mideye indirdikten sonra pratik yaptıkları sokağa 10 dakikada koşarak gittiğini şefkatle anlatıyordu. Dört yıl birlikte çalıştıktan sonra ve en büyük üye ile en küçüğü arasında 2 yıllık küçük bir yaş farkı olduğu için Jung Shin dört üyenin de Singapur'daki grup röportajında aynı davrandıklarını ve "eşit" göründüklerini söyledi. Aynı zamanda, maknae olmak için "özel bir yeteneğinin" olmadığını söylerken grubu lideri ve en büyük üyesi Yong Hwa ile de yakın bir ilişkileri olduğunu anlattı. 

Aynı konu üzerinde yakınlıklarının arkasındaki gerçek sebebi anımsatıyor. 22 yaşındayken Scott: K-Pop Star Hunt 3. sezonda buraya ziyaretini liderle birlikte gerçekleştirmek istediğini ama onun Future Choice çekimleri yüzünden mümkün olmadığını söylemişti. Uzun adam kederli bir şekilde ekliyordu. "Buraya benimle birlikte gelememesi yazık oldu.Bu Oasia Otel'deki gazetecilerin bir anda "awww" çığlıları atmasına neden olmuştu. 

Jung Shin CNBLUE'daki hyunglarıyla mümkün olduğunca uzun yıllar birlikte müzik yapmanın kalplerindeki asıl arzuları olduğundan bahsetti. 

Diğer yandan bu acımasız sektörde ayakta kalabilmek için band hiçbir zaman rotalarından şaşmamalı ve en dipten gelen başlangıçlarını asla unutmamalı. Jung Shin'in sözlerine göre Yong Hwa iyi bir lider. Her performanstan sonra birlikte oturup performansı değerlendirip, eksiklerini gözden geçirerek bunu geliştirmek için "birlikte çalışma" planları hakkında konuşuyorlar. 

Geçen sefer yapılan bu sohbetin artından ikili ile dün öğleden sonra Sgangri-la Otel'de Valley Wing Suit'te röportaj yaptık. İkisi de röportaj boyunca birbirlerine karşı çok sevecendiler. Ama endişelenmeyin aralarını bozacak olaylar yaşanmadı.

Her şey onlara, kendi indie rock müziklerinde farklı bir tarzla üne kavuşmuş olsalardı hiphop ya da tekno gibi değişik türler deneyip denemeyeceklerini sormamızla başladı.

Ana gitarist Lee Jong Hyun bize, Yong Hwa'nın istekli bir şekilde"Neden gelecek sefere dans etmeyi denemiyoruz?" demesiyle farklı şeyler denemeye başladıklarından ve mekanik ses efektleri ile sert bir robot dansını tamamlamaya çalıştıklarında bahsetti. (Dua edelim de CNBLUE koreografilerindense notlarıyla tanınsın) Bunun üzerine gruptaki en iyi dans eden kişinin kim olduğunu sorduk.

Yong Hwa da Jung Shin de hiç tereddüt etmeden ve çekinmeden ellerini kaldırdılar. Bunun üzerine Yong Hwa, küçük kardeşine rekabetle kendinin "Dans Kralı" olduğunu söylemesi üzerine İngilizce olara "Hey! O benim!" diye itiraz etti.

Jung Shin istifini bozmadan büyük bir öz güvenle olduğu yerde kalıp "Hayır" dedi. Yong Hwa biraz saldırgan bir telkin ile "Ben senden daha iyim" diye karşılık verdi.

Jung Shin vazgeçtiğinde (misafirler gayri resmi olarak Yong Hwa'yı en iyi dans eden üye olarak seçtiler) biz de gruptaki en kötü (dans eden üyenin) kim olduğunu sorduk.

Zavallı Min Hyuk Yong Hwa'nın zorla elini kaldırmasıyla en kötüsü olduğunu kabullendi. Ama baterist itiraz etmek yerine "Esnek değilim ama ritm konusunda iyim" diye açıklama yaptı.

Geçen Yıldan Farklı Bir CNBLUE Gösteriyorlar

Ne yazık ki hayranların hiçbiri bu akşam Indoor Stadium'daki Can't Stop Singapur konserinde üyelerin yumuşak (hareketlerini) göremeyecek -ya da çok yumuşak olmayacak- Yine de Jung Shin neredeyse bir yıl önceki konserlerinden farklı şeyler yapacaklarına söz verdi.

"Önceki tarzımızdan farklı olan 'Can't Stop' albümümüzden birçok şarkı çalacağız." dedi ve devam etti;"Aynı zamanda ilk Dünya Turu'muzu yaptığımızdan beri geçen seferkinden daha çok geliştik. Bu yönümüzü Singapurlu hayranlara göstermek istiyoruz."

Boice çığlıklarıyla dolu bir arenada çalmaya hazırlanmanın yanında, bizim güneşli adamızda kaldıkları sürece bazı turistlik aktivitelerle de ilgilendiklerinden bahsettiler.

Yong Hwa: "Marina Bay Sands yüzme havuzuna gitmek istiyoruz. Singapur'a geldiğimizde hep uzaktan görüyorduk ama hiç gitme şansımız olmadı." Ayrıca onların tüm seyahatleri, uluslararası müzik stüdyoları, baharatlı ve biberli yengeç yemek festivalleriyle dolu.

Ebeveyn Günü için Çalan Çiçekçi

Tüm dünyadaki çocuklar yarın ki Anneler  Günü için hazırlıklar yaparken Kore, 8 Mayıs'ta ki Ebeveyn Günü'nü kutluyor. Kutlamak için Jong Hyun ve Yong Hwa sevgi dolu mesajlar gönderirlerken Jung Shin, bir aile fotoğrafı çekmiş.

Min Hyuk burada "spoil market" olarak tanımlanan tek kişi. "Çiçekleri seviyorum bu yüzden karanfiller aldım ve onlar için çiçek aranjmanı yaptım" diyerek çiçekçilik gelişimini açıkladı. Aynı zamanda Yong Hwa'dan da (hiç onun tarzı olmamasına rağmen) yardım almış ve lider gerçekten etkilenmiş. Yong Hwa "Bateristimiz çiçek aranjmanları yapıyor" diye belirtiyor.Hayaller ve Müzik Arasındaki Denge

Müziğin üzerine CNBLUE üyeleri adım adım geç de olsa oyunculuğa yöneliyorlar. Min Hyuk ve Yong Hwa o dönemde yeni başlamak üzere olan Heirs ve Future Choice'da yer alırken Jung Shin Sword on the Flower dizisini yeni bitirmişti. Xinmsn, üyelerin müzik performanslarından sonra birlikte oturup birbirlerinin dizilerini izleyerek oyunculuk yetenekleri hakkında kritik yapıp yapmadıklarını sorduğunda kara kara düşünen star sonunda "Üyeler benim dizimi izlemiyorlar bu yüzden ben de onlarınkini izlemeyeceğim (Gülüyor)" dedi. 

Jung Shin her üyenin dizisinin her bir bölümünü izlerken kendi dizisinin olduğu dönemde üyelerin hepsinin çok meşgul olduğunu bunun için izleyemediklerini açıkladı. 

Küçük bir isyan görünüşünün ardından gülüyor ve sevimli bir şekilde şu sonuca varıyor. "Şimdilerde Yong Hwa ve Min Hyuk aynı dönemlerde diziler yapıyorlar. Ben de şu dönemlerde çok meşgulüm bu yüzden onların dizilerini izlemeyeceğim.(kıkırdıyor)"

Son zamanlarda dört üye de bireysel olarak oyunculuk girişimleri yaptılar. Peki bu, müzik aktivitelerini olumsuz yönde etkiliyor muydu?

"Dizilerle meşgulken, pratik yapmak için buluşmak biraz zor oluyordu ama bunu yapmak için çaba harcıyorduk." diyen Yong Hwa ekliyor: "Ne kadar yorulduğumuza bakmadan yapabildiğimiz her anda pratik yapmaya çalışıyoruz"

Kişisel olarak müzik yeteneklerini bileyen grup izleyicilerle iletişim kurmaya da önem veriyor, zaman geçtikçe de gelişiyorlar.

Yong Hwa: "Çıkış yaptığımızda teknik bakış açısına odaklanıp enstrümanlarımız konusunda en iyisi olduk ama izleyicilerle iletişim konusunda zayıf kaldık. Ama sahnede daha rahat olmaya başladığımızda bunda da iyi olmaya başladık. Gerçekten ortamı bambaşka bir hale sürüklüyor"


Röportaj Videosu:*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: CNBLUESTORM, Entertainment.xin (1, 2)
Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder