İMZA KAMPANYASI

CNBLUE: Et-sever Idoller


CNBLUE üyeleri Jung Yonghwa, Lee Jonghyun, Lee Jungshin ve Kang Minhyuk “Gogi-dol” yani "et sever idoller" olarak anılmalarına neden olan  Hanwoo (Kore sığır eti) sevgilerini pek çok kez ifade etme fırsatı buldular.

Çıkış yapmalarından bile önce üyelerin Hanwoo sevgileri biliniyordu. Gitarist Jonghyun çıkışlarından önceki zor zamanlarda yaşadıkları deneyimlerini bir konserde açıklamıştı. 

Jonghyun anılarını anlatırken "Bir süpermarkete gittik ve 6000 wonluk et aldık ve üyelerle eşit olarak bölüştük. O zamanlar her üye tam olarak üç parça et yiyebiliyordu." dedi. Çıkışlarından sonra 2011'de yaptıkları bir röportajda Minhyuk'a kendi şirketleri olan FNC Entertainment’in CEO'su/başkanı Han Sungho'dan ne talep ettiği sorulduğunda cevabı oldukça tuhaftı.

"Herhangi bir şikayetimiz olmadı ama hep et yemek istediğimiz için onun numarasını almak ve onunla yakın olmak isterdik" diye açıkladı.

Konu burada bitmedi çünkü TV veya radyolarda pek çok farklı programda et yemeğe olan düşkünlerini göstermeye devam ettiler.

Örneğin, tvN’in eğlence programı “Taxi”nin sunucuları Gura ve Jung Hyunmoo, üyelere paralarını nasıl harcadıklarını sordular. Lider Yonghwa "Et yemeği sevdiğimiz için hepimiz paramızı yemek için harcıyoruz. Çeşitli lezzetli restoranlara gidiyoruz; et, ganjanggejang (baharatlı yengeç), jjukkumi (yavru ahtapot) ve pek çok şey”.

Sonra sunucular izleyenleri kahkahaya boğarak "Hadi et hakkında konuşmayı artık bırakalım. İlk kez bir bandin kız grupları hakkında değil de yemek hakkında bu kadar heyecanlı konuştuğunu görüyorum" dediler. (Ç.N: Taxi programını Türkçe altyazılı izlemek için tıklayınız.)

Geçen ay MBC'nin programı “Radio Star” sunucu Kim Gura farklı bir programda yine onlarla bir araya geldiğinde bir kez daha onları övdü. "O zamanlar CNBLUE'yu masum olarak biliyordum. Onlar ne zaman et hakkında konuşsalar heyecanlanıyorlar." dedi. (Ç.N: Radio Star programını Türkçe altyazılı izlemek için tıklayınız.)

Bir başka örnek de çocuklar SBS Power FM radyonun “Kim Changryeol’s Old School” programına katıldıklarında DJ Kim Changryeol'ün onlara özel vücut bakımları için yaptıkları bir şey olup olmadığını sorduğunda üyelerin "Hiçbir şey yapmıyoruz. Sabahın 2'si olduğunda bile et yemeye gideriz" diye yanıt vermeleri oldu.

Ayrıca, MBC Every1'nın programa gelen idollere hediye olarak hep yiyecek verdiği program olarak bilinen "Weekly Idol"da, Minhyuk kişisel olarak  programa konuk olduklarında onları daha fazla hanwoo ile ödüllendirmeleri için bir ricada bulunduğu bir tweet attı. (Ç.N: Weekly Idol programını Türkçe altyazılı izlemek için tıklayınız.)

Tweet Çevirisi:  “CNBLUE Show Champion'da 1. oldu! Lütfen bizim için biraz daha Hanwoo hazırlayın. Sadece biraz değil ÇOK!~ ^^,” 

Yakın zamanlardaki Ystar’ın “Gourmet Road” programı esnasında Jungshin ve Minhyuk ızgara-hanwoo restoranını ziyaret ediyor. Onlara yeni hayallerinin Kore Hanwoo'sunun tanıtım elçileri olmak olduğunu bile açıkladılar! 

Jungshin "Bir hafta içerisinde 2 veya 3 kez et yiyebiliriz." dedi.  YStar TV’nin “Gourmet Road”un kısa bir videosuna göz atalım;


Diğer enterasan bir bilgi de Minhyuk'un ailesinin de Seul'de Yongdeunpo bölgesinde bir et restoranı işlettiğinin bilinmesi. Pek çok hayran üyeler de orada bazen yemek yedikleri için sık sık restorana gidiyor!

Yani BOICE'lar, eğer çocuklara bir hediye vermek istiyorsanız, artık etin onlar için ne kadar uygun bir hediye olduğunu biliyorsunuz^^ 

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak yasaktır.*

Kaynak/Source: ttwigo
Çeviri: mcnbl @TurkishBoice


1 yorum:

Yorum Gönder