İMZA KAMPANYASI

CNBLUE, Hayranlarıyla Keyifli Zaman Geçirmeyi 'Durdurmuyor'!

Koreli dörtlü CNBLUE, genellikle tempolu, hareketli ve gitar tekrarları ile dolu benzersiz müziği ile bilinir. Onları ilk kez Kuzey ve Güney Amerika'ya götüren dünya turlarından henüz dönen bu dört karizmatik müzisyen bu Mayıs ayında müziklerini ve sahnelerini Singapur'a ikinci kez donanımlı bir konsere taşıyacaklar.

Onlar, büyük kısmı lider ve ana vokal olan Yonghwa tarafından bestelenen ve sözleri yazılan (gitarist Jonghyun da bir şarkı yazdı) son albümleri Can't Stop'taki şarkılarını da  yanlarında götürecekler.

5. Mini albümlerinde farklı ve daha olgun bir sound sunarlarken Yonghwa, xinmsn ile e-mail üzerinden yapılan röportajda band'in kararlı bir şekilde farklı müzik yapmasından bahsetti.

Blue Moon dünya turunun hemen ardından 'comeback' olarak adlandırılan bu albüm için Yonghwa, "Bu albüm için çırpınan kalbim ile her zamankinden çok bekledim' dedi. 'Ayrıca bu albümün yeni bir müzik tarzı göstermek adına (bizim için) büyük bir dönüm noktası olduğunu düşündüm.'

CNBLUE'nun kendi müzikal dünyasını tanıtmak için yapılan harika çıkışta, diyor ki 'Cold Love' onun kişisel olarak albümdeki şarkılar içerisindeki favorilerinden biri.

"Can't Stop albümü için hazırlanırken, 'Cold Love' çıkış şarkımızdan önce bestelenmişti. Etkileyici ve güçlü bir melodiye, heyecan verici bir piyano bölümüne ve sound'da üzücü bir hisse sahip." derken şunu da ekledi: "Hep Cold Love'ın çıkış şarkısı olacağını ummuştum."

Ünlü şarkıcı ve söz yazarı olan Yonghwa 'Cold Love'ın müzikal başarıya ulaşmasından açıkça memnun ve gururlu bir şekilde bu şarkıyı 'kendi müziği' olarak adlandırdı.

Band'in lideri bu yılın ikinci yarısında solo albüm yayınlama planlarını paylaştı. Ayrıca CNBLUE ile beşinci mini albümleri Can't Stop'taki şarkılara dayanan mini bir 'kelime oyunu' oynadık.

xinmsn: İlk dünya turunuzdan öğrendiğiniz şey nedir?
CNBLUE: Mükemmeldi ve dünyanın diğer ucunda bizim müziğimizi seven herkese müteşekkiriz. Hep hatırlanacak bir tur olarak kalacak. Ayrıca dünya turumuzda buluştuğumuz/tanıştığımız hayranlarımızdan tutku dolu bir enerji aldık. Dünya turumuzda çok mutlu olduk ve buluşabildiğimiz hayranların 'CNBLUE' diye bağırmalarından çok etkilendik.

xinmsn: Dünyayı dolaşırken ve birbirinden farklı konser salonlarında müziğinizi yaparken yaşadığınız en iyi deneyimi bizimle paylaşın.
CNBLUE: En iyi an, dinleyicilerin bizim şarkılarımıza eşlik ettikleri ve dans ederek kendilerini müziğe kaptırdıkları andı. Dinleyenlerin bizim konserimizde eğlendiklerini gördüğümüzde onların enerjilerini hissettik ve daha da heyecanlandık.

xinmsn: Kore dergisi olan 'The Star' ile daha önce yapılan bir röportajda CNBLUE, henüz çıkış yaptığı ve gerçekten genç olduğu dönemde 'korkusuz' olduğundan söz etmişti. Şu anda en büyük korkunuz nedir?
CNBLUE: Biz korkmuyoruz, asıl amacımızı korumak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

xinmsn: Bu yılki Singapur konseriniz için hazırladığınız yeni veya farklı bir şey var mı?
CNBLUE: Yeni albümümüz Can't Stop'ta yer alan tüm şarkılarımızı dinleyebilme fırsatına sahip olacak olmaları olabilir.

xinmsn: Yonghwa solo albüm çalışmaların nasıl gidiyor? Konsepti nedir, ne tarz bir sound olacak?
CNBLUE: Amacım bu yılın ikinci yarısında bir solo albüm yayınlamak. Çok fazla bir şey söylemem ama sanırım albümün yapımcılığını ben üstleneceğim. Umarım albümümü beğenirsiniz.

xinmsn: CNBLUE'nun şarkı isimleri ile oluşturulmuş sorularda boşlukları doldurun.

Ben müzik yapmayı durduramam(Can't Stop), çünkü CNBLUE müzikten ayrı kalamaz.
Parıldayan birisi, parıldayan bir elmastır.(Diamond Girl). Çünkü o parlak bir elmastır. Haha
Soğuk Aşk (Cold Love) bana aşkın ne olduğuna dair merakımı hatırlatıyor.
Uykusuz bir gece geçirirsem (Sleepless Night) şarkı yazarım.
Aşk.. (Love is) her zaman acımasızdır.
Jungshin bir çocuk gibi (Like a Child). Çünkü çok sevimli.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak yasaktır.*

Kaynak/Source: Entertainment.xin.msn.
Çeviri: mcnbl

0 yorum:

Yorum Gönder