İMZA KAMPANYASI

CNBLUE'yu Sevmeyi Durduramamamızın 4 Nedeni


Uyumlu dans hareketleri olmadan, karın kası göstermeden, parıltılar olmadan, kıyafet değiştirmeden - tamam sadece bir kez - encore için. Koreli rock dörtlüsü CNBLUE'nun bunlara ihtiyacı yokmuş gibiydi. 10 Mayıs'taki iki buçuk saatlik konser BOICEların onları ve onların müziklerini sevmeyi durduramadıklarının açık bir kanıtıydı.

Singapur'a ikinci full konserleri için geri dönen CNBLUE, konser sonuna kadar daha fazlasını isteyen hayranlarına büyüleyici bir performans sergileyerek ayrıldılar. MeRadio.sg sitesi Singapurlu hayranların CNBLUE'yu sevmeyi durduramamalarının dört nedenini ortaya çıkardı.

1- CNBLUE 'aklımda' kalıyor

7000 kişilik güçlü hayran çığlıkları arasında büyük bir giriş yapan CNBLUE, neredeyse çatıyı havaya uçuracak sağır edici çığlıklardan taşan sevgiden tamamiyle keyif alarak bir geçitten sahneye çıktı. 

Çığlıklardan enerji dolmuş gibi, dörtlü zincirlerinden kurtularak bir olup rock gücü ile hemen stadyumdaki havayı kızıştırdı. Konsere 'Time is Over' ile başlayan CNBLUE, hayranların tek bir ağızdan çılgınca keyif aldıklarını ortaya koymalarıyla bir yıllık bekleyişin buna değdiğini kanıtladı.

Bir ara vermeksizin ana vokal Yonghwa'nın arsız bir şekilde "“Singapore, you are my diamond girl” diyerek bayan hayranları memnun etmesiyle son albümleri 'Can't Stop'tan Diamond Girl'e geçiş yaptılar.

CNBLUE son albümlerinden 'Can't Stop' ve ‘Intuition’, ‘In My Head’, ‘I’m Sorry’, ‘I’m A Loner’ gibi hit şarkıların yer aldığı iyi düzenlenmiş bir şarkı listesi ile enerji seviyesini üst seviyede tuttu ve başarıya ulaştı.

2- "Aşk.." Jonghyun'un sesi

Genellikle sessiz duran gitarist Jonghyun ‘These Days’ ve ‘Teardrops In The Rain'’gibi duygusal ballad şarkıları ile konserde ilgiyi üzerine çekti. En dikkat çeken şey, şarkıları kalabalığın kalbini cız ettirerek son derece duygulu bir şekilde yorumlaması oldu.

Jonghyun'un sakinleştirici ve sıcak sesi, yüksek oktanlı rock konserine ferahlatıcı bir hava verdi. 'Love is' ile hayranlarına serenat yaparken, stadyum hayranların telefonlarından yayınlan sarı ve turuncu ışıklar ile parlak bir yıldız denizine dönüştü.


3- Yonghwa ve Jungshin 'Bir Çocuk Gibi' eğleniyorlar

Müzik, Bay Cana yakın Yonghwa ve afacan maknae ve basist Jungshin'in eğlence katmalarıyla tamamlandı. 

Jungshin rastgele eğlenceli şakalar yaparken, Yonghwa, grubun geçen yılki ilk Singapur konserlerinden 'Enerji veren Tavşan' rolüne inat bu sene karizmasını ortaya koydu. Şarkıcı, besteci, yapımcı, oyunculuğu tek elde toplayan çok yetenekli şarkıcı arkadaşça şakalarıyla BOICE'ları kendine bağladı. O gerçekten CNBLUE'nun Singapur'u sevmeyi durduramayacağını spontane şekilde şarkısının içine “Love love love, everybody crab crab crab (clap clap clap)”, (crap: yengeç) sözlerini katarak en sevdiği Singapur yemeği olan acı soslu yengece övgü şeklinde doğaçlama olarak gösterdi.

Yonghwa ayrıca sevgiyle bağıran hayranlara uçan öpücükler göndererek, onlardan aldığı sevimli saç bandını cesaret göstererek başına taktı. Çok da uyumlu olmayarak dans bile etti (ki bence A+ bir çabaydı) ve bir noktada hayranlarını memnun edecek şekilde sahneden seyircilerin bulunduğu alana indi.

Yonghwa müzikal olarak gitardan piyanoya, hızlı şarkılardayken güçlü şarkı söylemesi, rap ve beatbox yapmasından 'Try Again Smile Again' gibi slow şarkılarda kalpleri yumuşatan mırıldanmalarına kadar çok yönlülüğünü gösterdi.


4- 'Aşk' ile CNBLUE

Çevirmen olmadan sahneye çıkmayı seçerek her üye İngilizce olarak iletişim kurabilmek için ellerinden gelenin en iyisini yaptı. Sahnenin en sonunda kurulmuş olan bateri setinde olsa da baterist Minhyuk kalabalığı eğlendirendi.

Minhyuk şarkıların arasında Singapur'a sevgisinden ve yerel yemeklerden bahsetmede ve fırsat bulduğu her anda hayranlara tatlı sözler söylemede hiç zorlanmadı. Başka bir sırada ise gülerek 'tofu'yu çok sevdiğini ve gerçekten lezzetli olduğunu anlattı.

Ama gerçekten, dil hayranlarla bir olmaları için hiçbir engel teşkil etmedi ve hatta Yonghwa samimiyetle hayranlara daha fazla seslerinin çıkması için veya mutlu bir şekilde ortamın mükemmel olduğunu söylemek için birkaç Korece sözcük bile söyledi. Hayranlar anında onun isteklerine kulakları sağır eden yüksek sesle destek oldular.Konser ‘Wake Up’, ‘Love Girl’ ve ‘Love Light’ gibi eğlenceli şarkılar ile sürerken CNBLUE şüphesiz pozitif rock enerjisinin bir timsali olduğuna herkesi ikna etti. 

Yonghwa: "Umarız müziğimiz onlara (feribot kazasında hayatını kaybedenlere) ve size ışık olur."

Singapur'daki ikinci muhteşem konserleri ile biz artık sadece CNBLUE'nun bizim güneşli adamızda konser vermeyi bir gelenek haline getirmesini umuyoruz.


*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak yasaktır.*

Kaynak/Source: meradio
Çeviri: mcnbl@TurkishBoice


0 yorum:

Yorum Gönder