İMZA KAMPANYASI

[Haber] CNBLUE, Mayday ile Birlikte Sahne Almak İstiyor


Koreli erkek band CNBLUE geçen sene düzenledikleri Dünya Turu'nu başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra "2014 CNBLUE Live Can't Stop " konserinin bir ayağı olarak bir kez daha Singapur Indoor Stadium'da hayranlarıyla buluştu. 

Lider Jung Yong Hwa 'Eğer konsere birini davet etmek isteseydiniz kim olurdu?' sorusuna 'Tayvanlı grup Mayday'i davet etmek ve onlarla birlikte çalmak isterdim.' diye yanıt verdi. Onlar Mayday'i davet edememiş olsa da tüm hayranlarının konsere gelmesini dört gözle bekliyorlar. Ritimli şarkılarıyla ayaklarınız yerden kesilsin ve olgun şarkıları ruhunuzu rahatlatsın ya da sadece müzikleriyle eğlenin. 

(Not: Mayday 1997 yılında çıkmış ve birçok ödül almış ünlü bir Tayvanlı gruptur. Şarkılarının birçoğunu kendileri bestelemiş ve ana vokal AShin bir başka ünlü kız grubu S.H.E için söz yazarlığı yapmaktadır.)

Can't Stop Yeni Bir Tarz Taşıyor

Konser bu sefer çıkış parçası "Can't Stop" ile aynı adı taşıyor. Jung Yong Hwa, Can't Stop'ın Can's Stop the Music (Müzik durdurulamaz) Can't Stop Love (Aşka engel çekilemez) gibi birçok anlam taşıdığını belirtiyor. Aynı zamanda ekliyor: "CNBLUE'nun farklı yanlarını herkese göstermeyi durduramıyoruz. Bu sefer eski CNBLUE'dan farklı bir tarz farklı bir renk gösteriyoruz."

Lee Jung Shin, albümde en sevdiği şarkı "Cold Love" hakkında kararlı bir şunları söylüyor. "Bu şarkı aslında Can's Stop'tan önce yapıldı ve ben bu şarkının çıkış parçamız olmasını istiyordum." Aynı zamanda İngilizce olarak şarkıyı "güçlü" olarak tanımlıyor. En sessiz üye Lee Jong Hyun "Coffee Shop"ın ritmini beğendiğini söylerken baterist Kang Min Hyuk önceki gece albümü bir kez daha dinlediğini ve en çok "My Miracle"ı sevdiğini dile getirdi. (Ç.N: Yazar My Miracle'ı yanlışlıkla yazmış olabilir. Bu parça yeni albümde yok)

Dört Üye de Farklı Karakterlere Sahip

Dört üye de farklı şarkıları seviyorlar ve biz röportajda onların farklı karakterlere sahip olduklarını görebiliyoruz. Lider Jung Yong Hwa çok aktif ve eğlenceli. Röportaj Korece olarak devam etse de zaman zaman İngilizce yanıtlar verdi. Aynı zamanda diğer üyelerin düşüncelerini paylaşmaları için sorular sorarak röportajı yapan gazeteciye de yardım etti. Ortama neşe katan birisi. Diğer üyeler biraz saklı kutu gibiydiler. Sorulara kısa cevaplar verdiler. Sanki "kelime israfı" yapmamaya çalışıyor gibiydiler. 

CNBLUE'ya  2014'ün ikinci yarısındaki planları sorulduğunda müziklerini seven insanlarla tanışma umuduyla diğer ülkelerde konserlerine devam edeceklerini belirttiler. Aynı zamanda lider Yong Hwa solo bir albüm çıkaracağını ve hayranlarının bu albümü dört gözle beklemelerini söyledi. 

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: Just JYH, CNBLUESTORM
Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder